REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Ponad rok wielbiciele wymiany czytelniczej czekali na powrót biblioteczki plenerowej w parku Przy Bażantarni. Wydrążona w pniu drzewa poprzednia biblioteczka została zniszczona przez wandali. Dziś - już w innej części parku - pojawiła się jej następczyni.

  Nowa biblioteczka ma zupełnie inny kształt i charakter. Zamiast naturalnej formy w postaci pnia drzewa, dziś przy ławeczce solarnej, obok placu zabaw dla starszych dzieci, pojawiła się metalowa konstrukcja, przypominająca klasyczną domową biblioteczkę lub... tanią budkę telefoniczną.

  Ścianki regału oraz drzwiczki wykonano ze szkła, w środku na wspornikach zawieszono drewniane półki na książki. Zmieści się ich tam znacznie więcej niż w poprzedniej biblioteczce.

  Na przywrócenie możliwości wymiany książkowej wielbiciele booksharingu czekali cierpliwie ponad rok. Tyle czasu ursynowskiemu ratuszowi zajęło przygotowanie inwestycji.

  W sierpniu 2020 roku wandale zniszczyli drewnianą biblioteczkę, postawioną w 2014 roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Urząd stwierdził, że nie da się jej już uratować, zdemontowano ją i porzucono na skraju parku, gdzie ulega rozkładowi. 

  Dlaczego nowa biblioteczka nie mogła stanąć w starym miejscu? Bo na środku placyku nie wyglądałaby zbyt dobrze. Urzędnicy postanowili zatem ukryć przy jednej z bocznych alejek między placem zabaw dla maluchów a placem dla nieco starszych dzieci. 

  - Cieszę się, że wreszcie przywrócono biblioteczkę. Jest w niej dużo miejsca i mam nadzieję, że wandale nie dadzą rady jej zniszczyć, choć obawiam się trochę o te szklane drzwiczki - mówi pani Barbara, spacerowiczka, którą zapytaliśmy o to, jak podoba jej się nowa biblioteczka.

  - Wygląda trochę jak budka telefoniczna, trochę tandetnie, zwłaszcza ten pofalowany dach - komentuje pani Ariana.

  Przechodnie zachodzą też w głowę - dlaczego urząd wyrobił się dopiero we wrześniu? Czyżby chciał przekonać ursynowian do akcji "Książka na zimę"?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bez estetyki 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Brzydkie to, wogóle nie pasujące do otoczenia- kolejny ratuszowy bubel, to już ten pień był lepszy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ms 2 2 miesiące temuocena: 0% 

   Cieszę się

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cojapacze!? 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   A z czym ten "urząd" się wyrabia i co "mu" wychodzi? Panowie zajęci są innymi, ważniejszym dealami, więc rok to i tak dobry czas. Ciekawe ile nas kosztowała ta biblioteczka i kiedy polecą pierwsze szyby...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4477 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022