REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tak mniej więcej będzie wyglądać nowa biblioteczka w Parku Przy Bażantarni

  Tak mniej więcej będzie wyglądać nowa biblioteczka w Parku Przy Bażantarni (urząd dzielnicy)

  Nowa biblioteczka plenerowa w parku Przy Bażantarni, która zastąpi tę zniszczoną przez wandali, zyska inną formę i stanie w innym miejscu. Mieszkańcy czekają na nią blisko rok. A kiedy się doczekają? Nadal nie wiadomo.

  Biblioteka plenerowa w parku na granicy Natolina i Kabat powstała w 2014 roku i była jednym z pierwszych projektów z budżetu obywatelskiego. Ustawiony na placu w centralnej części parku pień z wydrążonymi wnękami na książki był popularną formą wymiany lektur. 

  Z czasem biblioteczka zaczęła komuś przeszkadzać - w sierpniu 2020 roku została przewrócona przez wandali i leżała tak przez kilka dni. Na swoje miejsce już nie powróciła. Sam pień trafił do rowu w zadrzewionej części parku, gdzie czeka na całkowity rozkład. Mieszkańcy do dzisiaj nie doczekali się nowej biblioteczki.

  Ursynowski urząd nie zapomniał o projekcie. W styczniu przekonywał, że planuje postawić nową biblioteczkę do wiosny przyszłego roku. Żadnych szczegółów jednak nie przedstawił. Teraz wiadomo, że ta powstanie w innym miejscu i w innym kształcie.

  - Dzielnica planuje zainstalowanie biblioteki plenerowej w formie zadaszonej szafki obok placu zabaw dla maluchów - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Zapotrzebowanie cały czas jest

  Chociaż biblioteczki nie ma już blisko rok, to plenerowe czytelnictwo w parku Przy Bażantarni nie przestało istnieć. Mieszkańcy zostawiają lektury we wnęce pod tablicą informacyjną na placu w parku, o czym przekonuje ursynowski radny Krystian Malesa.

  - Dla potwierdzenia moich słów przedstawiam zdjęcie, gdzie książki są zostawiane do tej pory... i codziennie są wymieniane - zapewnia radny.

  fot. bip.warszawa.pl

  Na razie nadal nie ma konkretnego terminu montażu nowej biblioteczki. Prawdopodobnie stanie dopiero po wakacjach. Kwota inwestycji również pozostaje zagadką - przybliżony koszt wynosi ok. 10 tys. zł. Obecnie urząd zbiera oferty i przygotowuje się do wyboru wykonawcy. Być może nowe miejsce i forma uchronią ją przed atakami wandali.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kobert Rempa 1 ponad rok temuocena: 63% 

   Ooo! Bardzo dobrze. Wspomniany w tekście radny Malesa będzie mógł handlować lodami na środku parku w jeszcze ładniejszym otoczeniu. Swoją drogą PO powinno dorzucić dla niego kilka rad nadzorczych, żeby człowiek już wieczorami i weekendami nie musiał dorabiać, kręcąc loda za lodem w swym czerwonym wózku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4627 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022