REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2020, 10:01 komentarzy 2

  (KW)

  Ursynoteka „na wynos” - nietypowa akcja biblioteczna na czas pandemii cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników. Chętnych do wypożyczania książek nie brakuje, a bibliotekarze mają ręce pełne roboty. Nie ma też strachu o koronawirusa, bo wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach.

  Od 12 listopada Ursynoteka uruchomiła wypożyczenia książek do domu. Była to odpowiedź na kolejne obostrzenia wprowadzone przez rząd. Jak to działa? Wystarczy zamówić wybrane tytuły online lub telefonicznie, a następnie odebrać je samemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest dalsze funkcjonowanie ursynowskich bibliotek. 

  - Fajnie, że w ogóle jest możliwość wypożyczenia. Lepsze to, niż jakby było zamknięte – stwierdza jedna z czytelniczek. - Bardzo mi się podoba. Zwykle przychodzę po książki ze dwa razy w miesiącu. Nie muszę teraz z tego rezygnować – dodaje inna.

  Użytkownicy w większości popierają pozostawienie bibliotek otwartych. Mają jednak swoje zastrzeżenia.

  - Wszystko fajnie, tylko godziny odbioru mi nie pasują. Kiedyś były zbiory online. Biblioteka dawała kody, które dawały do nich dostęp na miesiąc. Może to byłoby lepsze rozwiązanie – mówi pani Beata. - Kiedyś przychodziłam, mówiłam pani bibliotekarce, jakie książki mnie interesują, i dostawałam. Teraz tak nie ma – żali się jedna ze starszych czytelniczek.

  Jak przekazują bibliotekarze, godziny odbioru od 15:00 do 18:00 dostosowane są do potrzeb czytelników, którzy na co dzień pracują. Jedynie w środy książki odebrać możemy wcześniej, bo od 12:00 do 15:00. Wcześniejsze godziny służą rodzicom z małymi dziećmi i osobom starszym. Wymóg uprzedniego zamówienia książek, jak przekonują pracownicy, podyktowany jest wymogami bezpieczeństwa zgodnymi z ogólnopolskimi zarządzeniami.

  Biblioteki otwarte tylko na Ursynowie

  - Rezerwacje spływają co minuta kolejna. Nasza biblioteka w ogóle jest najbardziej oblegana, a teraz mamy jeszcze więcej czytelników – mówi bibliotekarka z Braci Wagów. - Mamy ok. 50 wypożyczeń dziennie, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Szczyt był przed lockdownem. Wtedy wypożyczaliśmy po 90-120. Ludzie bali się, że nie będą mogli wypożyczyć książek, teraz się trochę uspokoiło – dodaje bibliotekarka z placówki przy Wasilkowskiego.

  Do środka wypożyczalni nie wejdziemy. Do odbioru książek służy specjalnie przygotowany stolik, na którym pracownik zostawia pakunek z zamówionymi książkami. Nie ma limitów. Można wypożyczyć tyle tytułów, ile chcemy, a dzięki temu ograniczyć wyjścia z domu. Zwrotów dokonujemy, wrzucając lektury do Biblioboxa. Oddane książki przechodzą trzydniową kwarantannę.

  Biblioteki publiczne na Ursynowie działać będą na takich zasadach co najmniej do 29 listopada. Jeśli lockdown nie zostanie zniesiony, prawdopodobnie pozostaną otwarte w takiej samej formie, ale być może godziny odbioru zostaną wydłużone.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~fiona 2 miesiąc temuocena: 100% 

   A cóż tu komentować GENIALNY pomysł - chapeau bas !

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 1 miesiąc temuocena: 100% 

   A cóż tu komentować GENIALNY pomysł - chapeau bas !

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3749 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021