REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Elewacja budynku przy al. KEN 85 przy popularnym wyjściu z metra Stokłosy to przygnębiający widok i przykład zaniedbań w przestrzeni publicznej. Ściany i witryny galerii handlowej pokrywają paskudne bazgroły. Taki stan rzeczy przez długi czas nie przeszkadzał mieszkańcom, ani najemcom lokali. Po naszej interwencji sprawą zajmie się główny najemca w galerii - sieć "Biedronka".

  Przy skrzyżowaniu al. KEN i ulicy Herbsta stoi ogromny budynek, w którym oprócz mieszkań znajduje się też galeria handlowa. Pierwotnie należał on do spółki “Włodarzewska”, obecnie, po bankructwie dewelopera, zarządza nim syndyk masy upadłościowej.

  O stanie upadku można mówić też, opisując elewację budynku, obok którego prowadzi droga do stacji metra Stokłosy. Ten zdawałoby się reprezentacyjny pasaż jest powodem do wstydu. Ściany budynku z dnia na dzień pokrywa coraz więcej pseudograffiti. Praktycznie nie ma miejsca bez napisów szpecących elewację. 

  - Nikt nie dba o to miejsce. Zamienia się ono w slumsy. Najgorsze, że nikogo to nie razi. Zaczynamy tolerować dewastowanie wspólnej przestrzeni. Zapanowała znieczulica i zobojętnienie - mówi nam pan Krzysztof, mieszkaniec z ul. Hebsta.

  Jego opinię potwierdzają pytane przez nas osoby, które choć codziennie mijają pomazane ściany, wydają się widzieć je po raz pierwszy. 

  - No rzeczywiście! Często tędy chodzę, ale jakoś nie zwracam uwagi, chyba się przyzwyczaiłam do tego widoku. Ale nie powinno tak być. Okropnie to wygląda! - ocenia pani Justyna.

  Pan Robert zobojętnienie na dewastację tłumaczy tak: - Każdy ma zajętą głowę swoimi sprawami, problemami i nie ma czasu na zajmowanie się wyglądem budynku. 

  Nasza interwencja

  Na porśbę czytelników sprawą zajęło się Haloursynow.pl. Gdy sześć lat temu na ścianie Galerii "Metro Bis", tuż przy wejściu do "Biedronki", pojawiły się wulgarne napisy, wówczas administrator budynku - Włodarzewska S.A. - po naszej interwencji szybko je usunął.

  Tym razem na nasz sygnał zareagowała centrala sieci "Biedronka". To właśnie ten sklep jest największym najemcą w Galerii “Metro Bis” i to jej ściany wyglądają najgorzej.

  W odpowiedzi na nasze pytania błyskawicznie obiecano nam zajęcie się oczyszczeniem elewacji budynku przy al. KEN 85. 

  W związku z zawartą umową najmu lokalu zwróciliśmy się do syndyka masy upadłości zarządzającego budynkiem z wezwaniem, gdyż obowiązek ten leży po jego stronie

  - poinformowało naszą redakcję biuro prasowe sieci "Biedronka".

  Trzeba mieć nadzieję, że ściany i sklepowe witryny szybko przestaną straszyć bazgrołami, a mieszkańcy bardziej zaangażują się w dbałość o swoje otoczenie. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  24Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bazar 24 2 miesiące temu

   Mija pół roku od publikacji artykułu i rzekomej obiecanej renowacji, a w praktyce nic się nie zmieniło - przybyło puszek, śmieci, resztek organicznych po pseudo bazarówach.... ehh

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MM 23 7 miesięcy temu

   Problemem w opisywanym miejscu nie są tylko ściany galerii. Mieszkam tu od 2007 roku. Nigdy ten teren nie jest sprzątany ze śmieci. Pierwszy raz, w tym roku zobaczyłam, że uprzątnięto raz śnieg. Częste awantury, pijani oraz osoby pod wpływem środków odurzających niejednokrotnie zgłaszane są do miejscowego komisariatu oraz do straży miejskiej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mizantrop 22 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Slumsy to są teraz na każdym kroku. Świeżo wyremontowane elewacje bandycko bazgrane przy bierności Policji. Dzielnicowi mogliby łatwo ustalić kto jest wandalem na ich terenie, ale to olewają, lepiej udać, że się nie widzi. Tylko płacenie odszkodowań za zniszczenia powstrzymałoby hołotę. Lud akceptuje szpetotę i tandetę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klara122 21 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Włodarzewska SA pana Szymańskiego upadła, zostawiła syndykowi dwa bloki przy KEN - Herbsta i okropną budowę Zakątek Cybisa. A syndyk niestety mało dba o te nieruchomości i pewnie szuka kupca (ZC już sprzedał).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~costam 20 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Mlodzi ludzie sie przy tym relaksuja, skoro maja potrzebe, to nie mozna zabraniac. Warszawa to ma byc miasto wolnosci - niech maza gdzie chca i co chca.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lucjana 19 7 miesięcy temuocena: 78% 

   Róbta co chceta. Młodzieży będziecie zabraniac. Młodzież ma do tego prawo. Tak ją wychowaliscie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mw 18 8 miesięcy temuocena: 100% 

   A dlaczego na tym, aby cała ta galeria wyglądała lepiej nie zależy zarządzającemu syndykowi? Czyli licencjonowanemu urzędnikowi na państwowej pensji. Nadmienię, ze schody w galerii nie działają co najmniej od dwóch lat, a cały budynek wygląda jak slumsy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Pewnie dlatego, że ma to w nosie. Za zarządzanie bierze pensję każdego miesiąca, nieruchomość nie jest jego i nie będzie wydawał kasy wierzycieli na estetykę. Tak to wygląda w praktyce.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec ursynowski 16 8 miesięcy temuocena: 43% 

   Z drugiej strony wejścia do metra (od strony Aldi) straszy karykatura Pileckiego stylizowanego na zombie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miałem rację 15 7 miesięcy temuocena: 100% 

   a co Ty służbę w SB odbyłeś

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~StaryUBEK 14 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Tak ***** faszystowska! Byłem w SB i jestem dumny z tego. Takich jak ty pałą waliłem aż żeby od chodnika odskakiwały! Pilecki agent niemiecki. Nazistowski szczur na angielskim żołdzie!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emini 13 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Jedynym skutecznym sposobem na bazgroły sa farby i lakiery przeciw graffiti, znane od lat . Nie dotaly jeszcze do Polski? Nie wiem jak dzialaja, ale kremowa wiata przy szkole pomalowana taka farba jest czysta od x lat.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

   To jest niesamowite. Budynek przy samym metrze, gdzie chodzą dziennie setki osób, nowy budynek, a non stop pojawiają się na nim bazgroły. To nawet na starszych budynkach tyle tego nie ma i często są całkowicie czyste.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 11 8 miesięcy temuocena: 43% 

   A jutro przeczytamy o kolejny.m muralu, który "zdobi" naszą dzielnicę za publiczne pieniądze. I bądź mądry, Polaku.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 10 8 miesięcy temuocena: 83% 

   No tak, bo te bazgroły i mural to jedno i to samo XD

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 9 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Realnie to powstawaniu bohomazów na "publicznych" murach zapobiec się nie da. Bo zawsze znajdzie się jakiś nieuchwytny małpiszon, który musi nabździć tym swoim bezsensownym maziajem. Znam przypadek poradzenia sobie z bazgraczami na murze "prywatnym", ale nieinstytucjonalnym. Właściciel za pomocą systemu kamer ustalił sprawców i ich drogi ucieczki po czym z kilkoma kolegami ujął kilku. Wywiózł w odosobnione miejsce, kazał się rozebrać do naga po czym zużył na ich gołych ciałach wszystkie spreje jakie mieli. Dokładnie i we wszystkich miejscach. Pomogło. Policja, podobnie jak w przypadku maziajów, nie zdołała ustalić sprawców tego... hmm... raptu. Ale przekaz dotarł.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spod celi 8 8 miesięcy temuocena: 30% 

   Jeśli znasz tego właściciela lub jego kolegów, a nie powiadomiłeś organów ścigania o popełnionym przestępstwie to sam popełniłeś przestępstwo. Chwaląc się tym publicznie pogarszasz swoją sytuację procesową.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nice 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawo

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

   to nie sa napisy w stylu ' Ja tu Bylem, czy HWDP" - to sa najczesciej jakies tagi - i w srodowisku wiedza kto je bazgra. Wystarczy byc dociekliwym sypnac jakas nagroda i zaraz sie znajdzie ktos kto nas nakkieruje kto to robi..Druga sprawa monitoring - Niestety jak i w bankach tak jak i w wiekszosci miejsc monitoring to zatrzymal sie na latach 90- ludzie skapia na jego wydajnosc- teraz sa takie techniki ze mozna z latwoscia rozpoznac twarz z daleka - a nie widziec 1 wielki zamazany PIKSEL...Kamery wykrywajace ruch, wlaczajace oswietlenie - to jest standard , jesli ktos nie zaluje pieniazkow na bezpieczenstwo ..Raz zlapany , wyrok do publicznej wiadomosci - i gwarantuje ze nie predko wroci do mazania..Najczesciej sa to mlodzi ludzie , rodzice nie wiedza co robia ich pociechy- jak by musieli pokryc koszta naprawy elewacji w kwocie 5-10 tys to zaraz synkowi z tylka zrobiliby zajezdnie tramwajowa...>

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie powiedziałbym, że to zobojętnienie. Ludziom przeszkadza, tylko co mają zrobić? Jakie możliwości działania ma w tej kwestii przeciętny człowiek? Nawet bym nie wiedział, do kogo w tej sprawie się zgłosić.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 4 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Wystarczyłoby odcinać dłonie łepkom złapanym na malowaniu i tematu by nie było.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 3 8 miesięcy temuocena: 45% 

   Racja! Oraz ludziom nawołującym w internecie do przemocy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U 2 8 miesięcy temuocena: 58% 

   Wystarczy tym lebkom ucinac

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A tym co wypisują głupoty? 1 8 miesięcy temuocena: 46% 

   do Arnie: A co należy odcinać ludziom, którzy wypisują głupoty? Jest kilka możliwości.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7353 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021