REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  18 sierpnia będzie można połączyć pasję sportową z pasją do lotnictwa. Bieg po Lesie Kabackim i całodniowy piknik. Będą spotkania z pilotami, konkursy i muzyka na żywo.

  Dla bardziej wytrwałych do pokonania będzie 15 km z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości lub nieco mniejszy dystans - 10 km dla tych, co chcą uczcić 100-lecia Lotnictwa Wojskowego. Każdy z biegaczy otrzyma koszulkę i numer startowy, a po ukończeniu biegu medal oraz tradycyjną żołnierską grochówkę. Zgłosiło się 260 osób, zapisy już się skończyły. Biegowi będzie towarzyszył piknik.

  - Wszyscy chętni bedą mogli porozmawiać z pilotami samolotów F-16 i MIG-29, będą konkursy z nagrodami w postaci koszulek i książek o tematyce lotniczej, namiot Fundacji Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303.  Zapraszam też na wystawę zdjęć o tematyce lotniczej oraz filmy przedstawiające historię Sił Powietrznych - mówi Zbigniew Ruszniak z Centrum Operacji Powietrznych, które organizuje bieg i piknik, przy współudziale dzielnicy Ursynów.

  Poza tym będzie można zobaczyć zdjęcia pokazujące działalność Państwowych Zakładów Lotniczych w 20-leciu międzywojennym. Staną też namioty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i Instytutu Techniki Lotniczej gdzie będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy m.in. jak zostać pilotem.

  Na piknik z okazji biegu organizatorzy zapraszają całe rodziny i dla tych, którzy niezbyt interesują się lotnictwem bedą inne atrakcje. Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz zespołu Jęki z Białołęki, grającego głównie covery polskich zespołów polskich zespołów z lat 80. i 90. Będzie też pokaz motocykli YAMAHA. Dla najmłodszych gości dostępny będzie plac zabaw z torem przeszkód, zjeżdżalnią oraz euro bungee.

  - W związku z tym, że strat i meta biegu będą na parkingu Centrum Operacji Powietrznych trudno będzie zaparkować, prosimy o przybycie na piknik najlepiej spacerem przez Las Kabacki lub komunikacją miejską - radzi Zbigniew Ruszniak.

  Bieg Lotnika 18 sierpnia w godz. 10.00 -18.00 przy ul. Leśnej 1. Więcej informacji na sport.ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkanka kajakowej 2 6 miesięcy temu

   A kto to organizuje- przecież Las Kabacki to rezerwat, a to podchodzi pod masówkę?!? czy ktoś mi odpowie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mundialeiro 1 6 miesięcy temu

   Takie biegi odbywają się za zgodą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2459 sekundy
  REKLAMA