REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lutego 2020, 13:10 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dzielnica oszczędza. O kilkaset tysięcy złotych zmniejszą się w tym roku budżety imprez sportowych i kulturalnych. Niezagrożona jest sztandarowa impreza biegowa. Bieg Ursynowa odbędzie się 20 czerwca.

  Wpływy do kasy miejskiej są niższe z powodu m.in. obniżenia stawki podatku dochodowego od osób fizycznych, obniżonej subwencji oświatowej i braku rekompensat od rządu. Miasto tnie więc wydatki, którymi można z dnia na dzień załatać dziurę budżetową.

  Na Ursynowie zagrożonych jest kilkanaście imprez sportowych, obniżone mogą zostać dotacje dla stowarzyszeń i klubów sportowych. Oszczędności dosięgną też kulturę. W tym roku imprez będzie mniej, albo będą skromniejsze.

  Nie dotyczy to sztandarowych imprez, z których Ursynów słynie w całej Warszawie, np. Dni Ursynowa czy Bieg Ursynowa. Ratusz własnie ogłosił, że z liczącą 5 km trasą, biegnącą aleją Komisji Edukacji Narodowej, biegacze zmierzą się w sobotę, 20 czerwca.

  Zawody po raz kolejny będą Mistrzostwami Polski Mężczyzn w Biegu Ulicznym na 5 kilometrów, a także Mistrzostwami Polski Masters w biegu ulicznym na tym samym dystansie. W tym roku odbędą się pod znanym biegaczom hasłem „Yes, I KEN!”.

  - Sam kolejny już raz zamierzam wystartować. Bieg Ursynowa to nie tylko doskonała organizacja, rywalizacja i zmaganie się z własnymi rekordami życiowymi, ale też świetny sposób na radosne i aktywne spędzenie wolnego czasu w świetnej atmosferze. To jest impreza sportowa dla wszystkich, o czym mówi też hasło biegu – „Yes, I KEN!”  mówi Piotr Zalewski, wiceburmistrz dzielnicy.

  Trasa XIV Biegu Ursynowa będzie rozpoczynać się i kończyć przy urzędzie dzielnicy przy al. KEN 61, i prowadzić będzie aleją w stronę stacji Metra Stokłosy, gdzie nastąpi zawrotka. Mała liczba zakrętów daje zawodnikom możliwość poprawienia rekordów życiowych, a osobom pragnącym rozpocząć przygodę z bieganiem doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości. 

  Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się zapisy do czternastej edycji Biegu Ursynowa. Organizatorzy podadzą datę, gdy tylko zostanie ona określona.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zniesmak 7 14 dni temuocena: 100% 

   Dzielnica oszczędza.... Oo , co wy tam ćpiecie w tej redakcji... Wystarczy popatrzeć na co wydają NASZE pieniądze. Akurat w niektórych dziedzinach to bynajmniej nie ma mowy o oszczędzaniu...

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysiek z Kabat 6 16 dni temuocena: 100% 

   Dzielny nasz burmistrz. Nawet bez pieniędzy potrafi zablokować całą dzielnicę!

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Biegacz 5 17 dni temuocena: 79% 

   Ja biegam nie dla nagród i imprez naprawdę jest tyle innych ważnych celów niech tam przekażą te pieniądze.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 17 dni temuocena: 60% 

   Wiadomo że po pewnym czasie (jeśli biega się amatorsko lub półamatorsko) z takich imprez się wyrasta, jednak są one potrzebne jako promocja zdrowego stylu życia. Nagrody nie muszą być wielkie, z resztą nigdy nie były.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelnik 3 17 dni temuocena: 79% 

   Mówiąc szczerze szkoda. Akurat cięcia w imprezach hamujących ruch i utrudniających życie ludziom są ok. Niech se po lesie biegają. Swoją drogą ile to kosztuję tak naprawdę? Ile kosztują wszystkie kulturalne, sportowe i promocyjne imprezki mające na celu agitację na rzecz zarządu dzielnicy? Jakie są to środki i czy można by je przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa, walkę z narkomanią i alkoholizmem, dożywianie najuboższych?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 2 17 dni temuocena: 70% 

   Oczywiście po jezdni, bo gdzie można by indziej..

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 1 17 dni temuocena: 42% 

   Dokładnie. Przecież jest metro!!

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2952 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020