REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Bieg Ursynowa powraca po dwuletniej przerwie do kalendarza sportowych imprez na Ursynowie. W tym roku uczestnicy nie pobiegną jednak w czerwcu jak podczas poprzednich edycji. Władze dzielnicy przeniosły bieg na wrzesień.

  Bieg Ursynowa to sztandarowa impreza sportowa dzielnicy. Podczas ostatniej edycji w 2019 roku wzięło w nim udział ponad 2 tys. osób. Teraz impreza wraca po pandemicznej przerwie. Nie odbędzie się jednak - tak jak dotychczasowe edycje - w gorącym i upalnym czerwcu. Ursynowski ratusz postanowił urządzić bieg w nieco chłodniejszej atmosferze.

  - Myślę, że wielu biegaczy zanotuje datę 11 września w swoich kalendarzach. Mam zatem nadzieję, że w licznym gronie spotkamy się na starcie, trasie i mecie, zwłaszcza, że udział w naszej szybkiej „piątce” to idealna okazja do rozgrzewki przed 44. Maratonem Warszawskim, który odbędzie się dwa tygodnie później - mówi wiceburmistrz Ursynowa Piotr Zalewski.

  Powodem przesunięcia biegu - jak tłumaczy wiceburmistrz - jest ursynowski budżet. Ratusz chciał zorganizować bieg tradycyjnie w czerwcu. Jednak podczas przetargu okazało się, że wymagania finansowe znacznie przekraczają możliwości dzielnicy. Nie chcąc dopuścić, by bieg po raz kolejny się nie odbył, władze Ursynowa postanowiły zorganizować go w innym terminie. Na ten cel chcą przeznaczyć ponad 166 tys. złotych.

  Ceny rosną, nawet u organizatorów eventów

  We wrześniu - kiedy imprez biegowych i różnego rodzaju eventów jest mniej - organizacja takiego przedsięwzięcia będzie tańsza. Nie oznacza to jednak utrzymania wpisowego na poziomie poprzednich zawodów. BędzIe drożej. Zawodnicy poniżej 65 lat zapłacą za udział 55 złotych (dwa lata temu 50 złotych), biegacze powyżej tego wieku zapłacą 25 złotych za start, kiedyś byli z opłaty zwolnieni.

  - Wszystko drożeje i byliśmy zmuszeni tę cenę podnieść. Staraliśmy się jak najmniej. Wierzę, że spotka się to ze zrozumieniem uczestników. Nie jest to też kwota, która zadecyduje o wzięciu udziału w biegu lub nie - mówi Piotr Zalewski.

  Kwota wpisowego - jak zauważa wiceburmistrz Ursynowa - może jeszcze spaść. Wszystko zależy od wykonawcy biegu, który nie został jeszcze wybrany - urząd na oferty czeka do 13 maja. Uczestnicy otrzymają w pakiecie koszulkę, wodę i medal. 

  Bieg bez mistrzostw

  Wiadomo natomiast, że tegoroczny Bieg Ursynowa nie będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na 5 km. W poprzednich latach obie te imprezy były połączone. W tym przypadku również zadecydowały pieniądze. Odpowiednia oprawa i duże nazwiska na zawodach to zawsze dodatkowy koszt.

  - Dużo ważniejsze jest to, żeby w biegu wzięli udział mieszkańcy. Uznaliśmy to za nasz priorytet. Wśród nich mamy tak wielu dobrych biegaczy, że rywalizacja na pewno będzie wyjątkowa - zauważa wiceburmistrz Zalewski.

  14. Bieg Ursynowa odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 roku. Na uczestników czeka pięciokilometrowa trasa rozpoczynająca się i kończąca pod ursynowskim ratuszem przy al. KEN 61. Podobnie jak poprzednia edycja, tak i tegoroczna odbędzie się pod hasłem „Yes, I KEN”. To oczywiście nawiązanie do alei Komisji Edukacji Narodowej, którą pobiegną zawodnicy. W biegu mogą wziąć udział osoby, które w dniu imprezy będą miały skończone 12 lat. Zapisy rozpoczną się dopiero po wyborze firmy, która zajmie się organizacją. Prawdopodobnie w czerwcu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Biegacz80 2 miesiąc temuocena: 33% 

   Nie wiem co trzeba mieć w głowie by brać udział w takich biegach i dowalać innym mieszkańcom blokując ulicę by później pochwalić się na fejsie jaki to ja supcio. Ni to fajne ni to przyjemne (bieg w dzikim tłumie). Tak, o dziwo - jestem biegaczem od ponad 15 lat i bojkotuje te wszystkie chore miejskie maratony.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nvm 1 miesiąc temu

   Jak biegniesz, żeby sobie potruchtać, to faktycznie jest to bieg w tłumie, ale jak liczysz na

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4468 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022