REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2022, 15:53 komentarzy 2

  (GS)

  To była nie tylko dobra zabawa dla całych rodzin, ale i szczytny cel. Uczestnicy Biegu w Piżamach pokonali setki metrów natolińskich ulic po to, aby wesprzeć chore dzieci. Dla tych, którzy nie mieli okazji wziąć udziału - nic straconego. Pomagać w piżamie można przez cały rok.

  Kolorowe kalesony, nocne czapki z pomponem i popularne ostatnimi czasy, jednoczęściowe kigurumi zawładnęły okolicą parku Przy Bażantarni. Całość wyglądała dosyć zabawnie i wesoło. W akcję Bieg w Piżamach zaangażowały się całe rodziny. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie kilka miesięcy i pokonała trasę ze swoją mamą w spacerówce.

  - Fantastyczna inicjatywa, nie tylko ze względu na to, że spędzamy czas razem, na sportowo, ale i ze względu na to, że możemy dołożyć swoją cegiełkę wsparcia dla dzieciaków - mówi pani Natalia, która wzięła udział w biegu wraz z całą swoją rodziną.

  Bieg w Piżamach to wsparcie dla tych dzieci, które całe dnie spędzają, leżąc w szpitalu. Piżama jest nieodłącznym elementem ich terapii. Nieodłącznym elementem każdego biegacza w tę sobotę na Natolinie również był ten element garderoby. Akcja ma również na celu przypomnieć rodzicom o tym, jak ważna jest systematyczna kontrola zdrowia swoich dzieci. 

  - To jest promocja zdrowia oraz profilaktyki dzieci i młodzieży. Zależy nam na tym, aby w świadomości rodziców powstało przyzwyczajenie do badania swoich pociech. Tak jak robimy co roku przeglądy swoich samochodów, to również róbmy przeglądy zdrowia naszych dzieci - mówi organizatorka Natalia Voytsel.

  Jak dodaje prezes fundacji "Gdy liczy się czas" - wczesne wykrycie choroby pozwala na jej łatwiejsze wyleczenie. Miejscem, w którym dzieci będą mogły dochodzić do siebie, będzie centrum rehabilitacji, które na razie stoi puste. Zbiórka, która się odbywała przy okazji imprezy, pozwoli m.in. na urządzenie i doposażenie placówki. 

  Chętni pobiegli w parku Przy Bażantarni. Do wyboru mieli trzy trasy: najkrótszą 500 metrów, chętnie wybieraną przez najmłodszych uczestników oraz nieco dłuższą 1,5 km, którą wybierały całe rodziny. Była również trasa dla prawdziwych twardzieli - 5 km. Biegacze startowali od 11:30, kolejno co pół godziny.

  Wyjątkowe stroje przyciągały uwagę - niektórzy wybierali pidżamę z wizerunkiem kota, jednorożca, Minionka czy nawet... choinki bożonarodzeniowej! Dzieci miały okazję bawić się podczas występów kuglarzy i iluzjonistów, a dorośli odpocząć chwilę przy ciepłych napojach. Podczas wydarzenia występowali również wyjątkowi goście oraz muzycy. 

  - Zwykła morfologia i USG są już w stanie zobrazować, że w organizmie dzieje się coś nie tak. Zachęcam do profilaktyki, warto! - mówiła na scenie pani Justyna wraz ze swoją córeczką Liwią, która pokonała rdzeniaka mózgu.

  W akcji dalej można wziąć udział! Tak jak dzieci chorują cały rok, tak i przez cały rok można pomagać. Organizatorzy zachęcają do zakładania piżam do pracy, szkoły czy przedszkola. Niewielka cegiełka wśród współpracowników, czy znajomych może przyczynić się do wyleczenia kolejnych dzieci. Więcej o wsparciu poza akcją Bieg w piżamach znajduje się na stronie www.biegwpizamach.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DoktorPsychiatra 2 2 miesiące temuocena: 38% 

   Chore czasy nastały

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 2 miesiące temuocena: 63% 

   Dokładnie. Polak nienawidzi Polaka ,bo w szczytnym celu pobiegł w piżamie. Ech.....patologia,która woli przed tv łoic piwsko (nie obrażając smakoszy złocistego trunku).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5346 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023