REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2022, 10:17 komentarzy 4

  (SK)

  Będzie kolejny rok przerwy? Urząd ma kłopot z organizacją tegorocznego Biegu Ursynowa. Wrześniowy termin imprezy gryzie się z innym wydarzeniem. Poza tym nie udało się jeszcze wyłonić wykonawcy.

  Bieg Ursynowa to sztandarowa impreza sportowa naszej dzielnicy. W ostatnich dwóch latach - ze względu na pandemię - nie udało się jej zorganizować. Zaraz może się okazać, że wydarzenia nie będzie też i w tym roku.

  Kłopoty pojawiły się już na samym początku. Ze względu na wysokie koszty organizacji imprezy w czerwcu - jak do tej pory - ursynowski ratusz zdecydował się przesunąć wydarzenie na późniejszy termin. 14. Bieg Ursynowa miał się odbyć 11 września. Data okazała się jednak nietrafiona - tego samego dnia w naszej dzielnicy odbędzie się 15. Onkobieg, również popularna impreza sportowo-rekreacyjna.

  - Nie chcemy robić konkurencji. To byłoby kompletnie bez sensu. Zwłaszcza że Onkobieg to zacna idea - mówi Piotr Nietz, naczelnik ursynowskiego Wydziału Sportu i Rekreacji.

  Przetarg na organizację biegu został anulowany. To jednak nie data była powodem unieważnienia postępowania. Zgłosiło się dwóch potencjalnych wykonawców. Jeden miał zbyt wysokie żądania finansowe - chciał ponad 200 tys. przy budżecie 166 tys. zł. Oferta drugiego natomiast…

  - Była w zasięgu finansowym, ale wykonawca nie spełniał kryterium dotyczącego doświadczenia w organizacji takich imprez - zauważa naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji.

  "Wszystko na dobrej drodze"

  Ratusz się jednak nie poddaje. Kilka dni temu zakończył się kolejny - trzeci już - przetarg. Dzielnica przesunęła w nim termin biegu na 18 września. Jeden kłopot jest już więc z głowy. Natomiast do przetargu przystąpiła jedna firma - Fundacja Run Vegan. Zaoferowała organizację biegu za 156,5 tys. złotych.

  - Teraz musimy przebadać ofertę, czy spełnia wszystkie kryteria - stwierdza Piotr Nietz.

  I tu może pojawić się problem. Run Vegan to ta sama firma, którą urząd odrzucił w poprzednim przetargu za brak doświadczenia. Jeśli nie uda się rozstrzygnąć przetargu, to urząd ma będzie miał czas na kolejne konkursy.

  Dobrą informacją dla starszych uczestników biegu są zmiany w kwocie wpisowego. Wcześniej urząd zakładał, że osoby powyżej 65. roku życia zapłacą 25 zł. W ostatnim przetargu uznano jednak, że mogą wziąć udział w biegu bezpłatnie. Natomiast biegacze poniżej 65 lat nadal będą musieli zapłacić 55 zł.

  Tegoroczna edycja Biegu Ursynowa ma odbyć się - jak zawsze - pod hasłem „Yes, I KEN”. Trasa o długości 5 km rozpocznie się i zakończy pod urzędem dzielnicy przy al. KEN 61. Do tej pory Bieg Ursynowa był połączony z Mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na 5 km. W tym roku ze względu na brak środków finansowych urząd zrezygnował z łączenia imprez.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Antek234 4 miesiąc temuocena: 50% 

   Miejmy nadzieję, że nie uda się zorganizować tego beznadziejnego biegu, z korzyścią dla mieskańców Ursynowa. Nie chcemy terroryzowania 100 tysięcznej dzielnicy przez garstkę dziwolągów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łamigłówka 3 miesiąc temuocena: 63% 

   Wyśmienita wiadomość dla tych z potrójnie dawkowanym koniem trojańskim, złowrogo krążącym w ich żyłach. Ostatnio bardzo wielu młodych atletów „nagle padło’ z niewyjaśnionych przyczyn. Nie wyjaśnionych ..che che..

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec42 2 miesiąc temuocena: 90% 

   To zaiste świetna wiadomość! :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 1 miesiąc temuocena: 68% 

   Kiedy wreszcie ci wszyscy biegacze przeniosą się do Puszczy Kampinoskiej i zaczną tam hasać zamiast wdychać spaliny w al KEM?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4414 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022