REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2020, 13:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Biżuteria ręcznie robiona staje się coraz to modniejsza i zdecydowanie częściej widzimy ją na zdjęciach, blogach, ulicach. Popularność stylu vintage wróciła jak bumerang. Lata 90. zdobywają Instagram, a bycie oryginalnym i wyróżnianie się z tłumu zdecydowanie jest teraz w trendach. Biżuteria z żywicy to element stylizacji, który nie ma co ukrywać, nie jest typowym dodatkiem. Bardzo możliwe, że widzieliście ją często na wakacyjnych straganach czy w małych sklepikach, jednak nie do końca wiedzieliście, czy warto? Czy pasuje? Czy to się teraz nosi?

  Zatrzymaj wspomnienia

  Biżuteria z żywicy, w przeciwieństwie do tej np. złotej bądź srebrnej, pozwala nam na zatrzymanie w pięknej, niewielkiej ozdobie całkiem sporej dawki naszych wspomnień. W żywicy możecie zatopić rożnego rodzaju elementy: od muszelek, kwiatów, listków, po wszystko co przyjdzie Wam do głowy. Dzięki temu ta malutka, ręcznie robiona biżuteria, gdy tylko zwrócicie ku niej wzrok, przeniesie Was w myślach do cudownych wspomnień.

  Źródło: https://www.decobazaar.com/bizuteria-zywica-k4-t896.html

  O czym pamiętać robiąc biżuterię z żywicy?

  Już na wstępie należy podkreślić, że żywica epoksydowa jest niewdzięczna i pracuje się z nią raczej ciężko. Mimo to, jeśli poprawnie ją przygotujecie i dowiecie się o niej więcej, będziecie w stanie zdziałać cuda, ponieważ jest to materiał o szerokim spectrum możliwości. Po przyzwyczajeniu się do niego – będziecie pod wrażeniem osiągniętych efektów.

  Źródło: https://www.decobazaar.com/bizuteria.html

  Biżuteria z żywicy w domu - problemy

  Proporcje

  To od proporcji materiału będzie zależał sukces. O ile, gdy pod lupę bierzemy duże gabarytowo powierzchnie, proporcje nie będą kluczowe, o tyle kiedy robimy malutką biżuterię, nawet gram może zrujnować naszą pracę. Kiedy dodacie do masy zbyt dużo utwardzacza – klapa. Żywica nie stwardnieje, ponieważ utwardzacz, jakakolwiek absurdalnie to brzmi, w zbyt dużej ilości będzie ją zmiękczał. Im mniejszej ilości utwardzacza dodamy do masy, tym finalnie zrobiona biżuteria będzie twardsza.

  Odpowiednie mieszanie

  Jeśli decydujecie się na produkcję biżuterii z żywicy w domu, zaopatrzcie się koniecznie w silikonowy kubek i drewniane patyczki. Dlaczego? Silikon cechuje się tym, że żywica nie przywiera do niego na stałe. Takie wyjątkowe właściwości posiadają tylko nieliczne materiały.

  Mieszaj długo i intensywnie

  Właśnie tak! Intensywne i długie mieszanie to jeden z kroków, który przybliży Was do sukcesu. Zdecydowanie lepiej będzie, gdy mieszanie będzie trwać za długo, niż za krótko. Jeśli poprawnie połączycie przygotowany wcześniej utwardzacz z żywicą, wasza masa ani nie wyschnie zbyt prędko, ani nie będzie zanadto lepka. 

  Źródło: https://www.decobazaar.com/

  Żywica epoksydowa – rodzaje

  Osoby, które zajmują się rękodziełem i uwielbiają pracę z żywicą, z pewnością orientują się, że rynek proponuje nam żywice różnego rodzaju. Każdy znajdzie to czego szuka. Od tych mlecznych, matowych, przez szybkoschnące, aż po przezroczyste. Krystalicznie czysta żywica jest droga i schnie długo, jednak nie ma się co oszukiwać – efekt jest piorunujący!

  Biżuteria z żywicy – jak wygląda suszenie?

  Suszenie żywicy zależy od tego na jaki rodzaj ostatecznie się zdecydujecie. Zauważalne różnice będą naprawdę duże. Od tego, który rodzaj materiału wybierzecie, a także o jakiej powierzchni mowa będzie zależny czas wysychania. I uwaga dla laików. Nie wolno wkładać palców w miękką żywicę, ponieważ możecie wszystko popsuć. Jeśli nie macie pewności czy Wasza biżuteria jest gotowa – zaczekajcie dłużej.

  Chcesz robić biżuterię z żywicy? Zwróć uwagę na to!

  Powietrze i tworzące się bąbelki to zmora osób trudniących się rękodziełem. Są ludzie którzy je tolerują, jednak perfekcjoniści zdecydowanie się z nimi nie lubią! Jeśli należycie do tych drugich, koniecznie podczas robienia biżuterii z żywicy, pamiętajcie, żeby mieszać powoli, wylewać żywicę warstwami, postawić na materiał dobrej jakości i zainwestować w igłę, która przebije ewentualne bąbelki powietrza.

  Artykuł załadowany: 0.2296 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021