REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Zagadnienia związane z inteligentnym budownictwem stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej powszechnie stosowane. Jeszcze do niedawna, były one kojarzone z koniecznością całościowego zaplanowania rozwiązań sterujących instalacjami, od A do Z i zakupem centralnej jednostki nawigacyjnej i wszystkich potrzebnych komponentów. Dziś, za sprawą firmy Blebox, istnieje możliwość częściowego wprowadzania inteligentnych rozwiązań, przez stosowanie autonomicznych, dowolnie wybranych modułów. Jednym z nich jest możliwość zarządzania bramami. Sprawdźmy, czym są sterowniki WIFi do bram od Blebox Gatebox.

  Czym jest Blebox Gatebox?

  Blebox Gatebox to samodzielny moduł, inteligentny sterownik, którego przeznaczeniem jest zdalne, automatyczne zarządzanie bramą wjazdową, bramą garażową, wszystkimi drzwiami w domu oraz furtkami znajdującymi się w ogrodzeniu posesji.

  Nawigacja może odbywać się przez aplikację na smartfonie, tablecie, komputerze lub dzięki specjalnemu pilotowi stworzonym przez firmę Blebox. Więcej: https://wroled.pl/blebox

  Sterownik charakteryzuje się uniwersalizmem.

  Jego zastosowanie jest możliwe niemal we wszystkich rodzajach bram o charakterze przesuwnym, uchylnym i drzwi z elektrycznymi ryglami i innymi systemami zamykającymi.

  Jedynym ograniczeniem, jakie dyskwalifikuje możliwość zastosowania Blebox Gatebox jest brak portu umieszczonego w napędzie bramy/drzwi, który umożliwiałby podłączenie zewnętrznego sygnału. Urządzenie wykorzystuje napięcie sygnału o wartości 12 – 24V AC / DC, posiada dwa wyjścia sterujące (impulsowe, otwarty kolektor), dwa logiczne wejścia sygnałowe.

  Jak działa sterownik bram?

  Żeby Blebox Gatebox mógł zadziałać, niezbędne będzie zainstalowanie aplikacji wBOX na swoim smartfonie, tablecie lub komputerze. Program ten przejmie funkcję centrali zarządzającej, z której będziemy dokonywali sterowania naszymi instalacjami, w tym przypadku bramami wjazdowymi i garażowymi lub drzwiami.

  Innymi słowy, zainstalowana aplikacja przejmie funkcję pilota, przy pomocy, którego można wydawać polecenia. Silnik czy też napęd bramy, a także drzwi, muszą posiadać wejście, które może odebrać sygnał dochodzący z zewnątrz.

  Dzięki temu portowi należy połączyć napęd bramy z urządzeniem Blebox, a następnie skonfigurować oprogramowanie, czyli zainstalować sterowniki w naszej aplikacji.

  Żeby sterowanie bezprzewodowe mogło zaistnieć, niezbędne będzie także połączenie z siecią, która umożliwi komunikację między modułem, a napędem bramy oraz użytkownikiem.

  Standardowym sposobem kontaktu jest połączenie WiFi, którego nawiązanie umożliwia router. Istnieje także możliwość nawiązania komunikacji przez połączenie bezpośrednie o charakterze Access Point.

  Tego typu połączenia wymagają od użytkownika przebywania w zasięgu danej sieci, która nawiązuje połączenie. Istnieje jednak także możliwość nawigowania bramami czy drzwiami z daleka, praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Musimy jedynie dysponować połączeniem z internetem.

  Nawigacja odbywa się przez wciśnięcie odpowiedniego przycisku w naszej aplikacji na smartfonie czy tablecie. Jednym kliknięciem można rozsunąć lub zasunąć bramę, otworzyć lub zamknąć drzwi czy furtkę.

  Użytkownik otrzymuje możliwość jednoczesnego nawigowania kilkoma bramami/drzwiami lub tylko jedną, wybraną dowolnie w danym momencie.

  Jakie korzyści daje zakup sterownika Gatebox?

  Korzyści, które płyną z korzystania ze sterownika WiFi Blebox Gatebox to przede wszystkim znacznie zwiększony komfort korzystania z własnej posesji.

  Wygodę odczujemy przede wszystkim wtedy, kiedy będziemy zbliżać się do naszej posesji samochodem, a otworzenie bramy będzie możliwe przez szybkie i wygodne wciśnięcie jednego przycisku, zanim jeszcze podjedziemy do bramy.

  To zarówno komfort, jak i oszczędność czasu. Możliwość nawigowania bramą i drzwiami na odległość, to z kolei zwiększenie stopnia systemu bezpieczeństwa domu, np. podczas wyjazdu na urlop.

  Chwilowe rozsuwanie i zasuwanie bramy wywołuje poczucie obecności domowników w domu, co odstrasza potencjalnych złodziei. Gatebox to także wygoda związana z brakiem konieczności noszenia ze sobą pęku kluczy. Wszystkie drzwi i bramy możemy otworzyć przy pomocy jednego telefonu.

  Jaka jest szacunkowa cena Blebox Gatebox?

  Cena, podobnie jak i w przypadku innych zakupów, może wahać się w zależności od sklepu, jaki wybierzemy. Przeprowadzając analizę internetowych propozycji sprzedaży tego urządzenia, można zauważyć, że zdecydowana większość cen waha się w przedziale między 269-279 zł.

  Koszt w stosunku do korzyści, jakie przynosi to łatwe w obsłudze urządzenie, wydaje się być niewysoki.

  Ważna informacja

  Jeżeli opis Blebox Gatebox jest dla Ciebie ciekawy, ale nie najlepiej czujesz się w sprawach technicznych możesz zadzwonić do Pana Damiana ze sklepu Wroled, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i dobierze moduł Blebox skomponowany dla Twoich wymagań. 

  Tutaj masz opis produktu z możliwością kontaktu: https://domy-inteligentne.pro/produkty/blebox-gatebox-sterownik-do-bram-wifi/

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2009 sekundy
  REKLAMA