REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Budowa własnego domu to nagroda za wieloletnią pracę i równie ogromną liczbę wyrzeczeń. Oczywiście wszystkim nam zależy na tym, aby cały proces budowy naszego nowego ogniska domowego przebiegł bez jakichkolwiek problemów. Nie inaczej jest ze schodami! Już w czasie projektowania, ale także przy samym montażu możemy zdać sobie sprawę z popełnionych błędów, które mogą przyprawić nas o niemały ból głowy. Jakie z nich powtarzają się najczęściej? Pozwólcie, że przedstawimy wam głównych winowajców!​

  Niejednorodne stopnie

  Nieczęsto zdarza się, że podczas budowy, pewne z pozoru drobne szczegóły mogą ulec pewnym zmianom. Dodanie nawet kilku milimetrów w grubości posadzki czy wysokości samego stropu może kompletnie spisać projekt na straty. Dochodzi nawet do takich sytuacji, w których stopnie mają różne wysokości, co jest absolutnie niedopuszczalne. Wbrew pozorom może to mocno pogorszyć komfort użytkowania takich schodów – niezamierzone potknięcia, czy gubienie rytmu może być nie tylko co irytujące, ale przede wszystkim – bardzo niebezpieczne.

  Niedopasowanie do metrażu

  Ten błąd jest najczęściej popełniany przez właścicieli małych domów i mieszkań. Gdy schody zajmą zbyt dużo przestrzeni użytkowej, to sprawią one, że każda osoba wewnątrz danego pomieszczenia będzie czuła się nieco przytłoczona. Właśnie dlatego, aby oszczędzić nieco metrów kwadratowych, zaleca się wykorzystanie projektów spiralnych. Wbrew pozorom, gdy dobrze je wymierzymy, będą one wygodniejsze niż niejedne schody zabiegowe!

  Złe wymiary

  Oczywiście może się zdarzyć tak, że w trakcie trwania budowy będziemy chcieli zmienić miejsce montażu schodów. Należy jednak pamiętać o tym, że należy dokładnie sprawdzić, czy na wybranej przestrzeni… jest wystarczająco miejsca na nie! Może się przecież zdarzyć tak, że wysokość między stropem a belka będzie zbyt mała, a wtedy przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów będziemy musieli się schylać i uważać na to, aby nie nabić sobie guza. Taka niewygoda może naprawdę popsuć nam życie.

  Gdy spojrzymy na to, jakie błędy są popełniane przy instalacji schodów, możemy dostrzec, że wynikają one głównie z drobnych zaniedbań przy na przykład niedokładnym wymierzeniu wysokości stropu. Jak możemy się domyślić, możemy dość łatwo zredukować częstotliwość ich występowania niemalże do minimum. Czemu więc nie mielibyśmy tego zrobić, jeżeli wystarczy nieco dokładności wraz z odpowiednim planowaniem.

  Źródło zdjęć: pl.fontanotshop.com

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2639 sekundy
  REKLAMA