REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Teatr Ludowy)

  "Boska", nieprzewidywalna i nietuzinkowa - taka właśnie była ekscentryczna Florence Foster Jenkins. Wyjątkowa historia najgorszej śpiewaczki na świecie ukaże się w słodko-gorzkiej wersji na scenie UCK "Alternatywy" już w tę sobotę.

  UWAGA! Jak powiadomiło już po opublikowaniu artykułu UCK spektakl został odwołany przez chorobę aktorki. O nowym terminie poinformujemy już wkrótce.

  Scena w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy nie różni się niczym od najlepszych teatralnych desek w stolicy. Wyposażona jest w zaplecze, które umożliwia wystawianie nawet najbardziej wymagających spektakli. o oryginału.

  - Scena, którą posiadamy, jest jedną z największych w Warszawie. To, co prezentujemy, jest identyczne z tym, co możemy zobaczyć w teatrach, które do nas przyjeżdżają. Spektakle, które prezentujemy, w niczym nie odbiegają od tych profesjonalnych, które możemy zobaczyć w całej Polsce - mówi Mariusz Burkacki z Ursynowskiego Centrum Kultury.

  Każdy chciał ją usłyszeć

  W sobotę o walorach ursynowskiej sceny będą mogli się przekonać aktorzy krakowskiego Teatru Ludowego oraz widzowie, którzy przyjdą zobaczyć najnowszą jego sztukę. Chodzi o "Boską", którą ursynowianie mogą znać także z genialnej roli Krystyny Jandy w Teatrze "Polonia".

  Tytułowa "Boska" to Florence Foster Jenkins znana jako najgorsza śpiewaczka świata, która mimo całkowitego braku talentu cieszyła się w latach 30. i 40. XX wieku dużą popularnością. Jej kariera rozwijała się w zawrotnym tempie - a wszystko dzięki fortunie, którą odziedziczyła po zmarłej matce. Jej "dorobkiem artystycznym" inspirowali się inni ekscentryczni aktorzy m.in. David Bowie czy Sid Vicious.

  Przeszła do historii jako Boska! Czarowała głosem, każdy chciał ją usłyszeć, widzowie i słuchacze wypełniali po brzegi sale Carnegie Hall... A ona, radośnie fałszując, rozkoszowała się swoim brakiem talentu, albo wiarą, w to, czego Bóg jej poskąpił. Bogata ekscentryczka, Florence Foster Jenkins, bo o niej mowa, nie miała ani słuchu, ani głosu, ale kto bogatemu zabroni spełniać najbardziej nawet szalone marzenia? Jej się to udało! Płyty z wykonanymi najgorszej śpiewaczki świata sprzedawane są do dzisiaj na całym świecie.
  Zapraszamy na słodko-gorzką komedię brytyjskiego dramatopisarza Petera Quiltera i spotkanie z tą niepowtarzalną, barwną postacią, której brak talentu nie przeszkodził w zrobieniu międzynarodowej kariery.

  - tak opisuje spektakl "Boska" Teatr Ludowy.

  W boską Florence wcieli się Marta Bizoń - aktorka teatralna i telewizyjna, znana m. in. z serialu "Zakochani po uszy", który do niedawna emitowany był w TVN 7. 

  - Marta Bizoń ma świetny czysty fałsz, który jest niezbędny do tej roli. Gra u nas w wielu spektaklach. Jest absolutnie utalentowana i fantastyczna. Jest wszechstronną aktorką, która świetnie wciela się w Jenkins - mówi Beata Strama z Teatru Ludowego.

  "Boska" w sali "Szekspir" Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" już w najbliższą sobotę, 27 listopada o godz. 18. Bilety na spektakl dostępne są już od 30 złotych. To okazja, bo bilety choćby w krakowskim teatrze Ludowym kosztują min. 75 złotych. Bilety na ursynowski spektakl można kupić stronie biletyna.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3952 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022