REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GDDKiA)

  Od rana kierowcy mogą już jeździć ulicą Braci Wagów. Budowniczy POW odtworzyli ulicę, chodniki, a nawet parking przy dawnym bazarku.

  Na ten moment kierowcy z Imielina i Natolina czekali prawie dwa lata. Drogowcy rano otworzyli ulicę Braci Wagów, która od września 2018 roku była zaanektowana pod budowę tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Jeszcze w czwartek wieczorem trwały ostatnie poprawki i sprzątanie odtworzonego terenu. Wcześnie rano usunięto barierki i kierowcy mogą już korzystać z tej drogi.

  - Kierowcom udostępniona został relacja z ul. Belgradzkiej do ul. Płaskowickiej i odwrotnie. Z ul. Braci Wagów zapewniony jest wjazd i wyjazd na ul. Płaskowickiej oraz w i z kierunku ul. Stryjeńskich oraz Cynamonowej - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

  Na razie z uliczki, będącej przed budową POW alternatywą dla wiecznie zatłoczonego odcinka ul. Stryjeńskich, korzysta niewielu kierowców. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że znów można tu skręcić z Belgradzkiej i nie jest to ulica ślepa. Niewielu kierowców skręca także z Płaskowickiej. Kierowcy wahają się, jakby nie dowierzali własnym oczom.

  - Na razie jadą "automatycznie", na pamięć, ale pewnie za kilka dni na ulicy zrobi się gęsto - komentuje Mirosław, mieszkaniec pobliskiego bloku przy Meander.

  "Nie musiała zostać zamknięta"

  Nie wszyscy cieszą się z otwarcia osiedlowej "przelotówki". - Podczas zamknięcia było tu spokojnie i cicho, jedynie piesi mieli dalej np. na bazarek, ale generalnie byliśmy zadowoleni z tej ciszy. Teraz się to skończy - mówi Anna, którą spotykamy spacerujacą po świeżo oddanym chodniku.

  Burmistrz Robert Kempa cieszy się, że ul. Braci Wagów już jest przejezdna, ale podkreśla, że wcale nie musiała być zamykana.

  - Mówiła o tym sama GDDKiA podczas spotkania informacyjnego w 2017 roku. Gdyby dzielnica w latach 2012-13 nie zgodziła się na zamknięcie Braci Wagów i Lanciego to budowlańcy musieliby poradzić sobie bez tego - mówi Kempa, krytykując swojego poprzednika Piotra Guziała.

  Kiedy otwarta zostanie ulica Lanciego? W listopadzie na spotkaniu z radnymi, obiecywano sierpień, ale ten termin się zmienił. - Rozważamy termin otwarcia ul. Lanciego po wakacjach - mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. 

  Z kolei nowowybudowany fragment ulicy Nowoursynowskiej pozostanie niedostępny dla kierowców do końca budowy POW, czyli prawdopodobnie do 2021 roku. Również jeszcze przez rok towarzyszyć nam będa utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Rosoła i Płaskowickiej. Drogowcy właśnie wzięli się za przebudowę skrzyżowania w docelowym kształcie - czyli poszerzają je, by połączyć to miejsce z pobliskim węzłem Ursynów-Wschód. Posłuży do tego szeroki, złożony z 5 pasów, fragment ulicy Płaskowickiej-bis, którym w przyszłości zjedziemy na Wilanów, do ul. Branickiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 230

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 53
   OBOJĘTNY
  • 39
   NIEPRZYDATNY
  • 49
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lolka 16 miesiąc temu

   17.10.2020, a Lanciego zamknięta dla ruchu, a miałą być otwarta po wakacjach

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 15 4 miesiące temuocena: 100% 

   To tyle w temacie parku linearnego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 14 4 miesiące temuocena: 63% 

   Teraz kolej na połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokól górki Kazurki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 72 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 13 4 miesiące temuocena: 61% 

   "... a nawet parkingi ...", hi, hi, widać autorzy czują bluesa, a Burmistrz chory, ale spoko, zaraz zasłukuje, śmietniki postawi, zaszlabanuje, i gigantyczne niebieskie namaluje, ma doświadczenie, hi, hi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pietrucha 12 4 miesiące temuocena: 40% 

   Powinni zrezygnować z budowy autostrady w miejscach warszawskich osiedli. Choć ma to i plus. Ceny mieszkań polecą w dół, a z nimi i obniżka czynszy i tak już nazbyt wygórowanych, mieszkańców na przykład Ursynowa. Któż by chciał z dobre woli mieszkać koło autostrady.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 80 118 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 11 4 miesiące temuocena: 59% 

   Ja. Po to jest obwodnica w tym miejscu, zeby w maks. 10 minut dojechac na wawer, 15 minut do Ursusa, w 20 na bemowo i 25 na tarchomin, zamiast pchac sie przez srodek miasta. A jak nie pasuje, to pa pa. Uwielbiam takich, co kupuja mieszkanie w miejscu gdzie wiadomo, ze bedzie taka inwestycja a potem jojczą. Kolejny przyklad z lotniskiem - kupuje taki jeden z drugim apartmentą na kłobuckiej i zaczyna sie pitolenie, ze samoloty halasują.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 110 77 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 10 4 miesiące temuocena: 67% 

   Nie doczekasz się czegoś takiego, jak spadek cen mieszkań w Wawie. Mieszkanie nie jest tu zwykłym dobrem służącym zaspokajaniu konkretnych potrzeb (jak np. chleb, samochód, komputer itp.), lecz dla znacznej części nabywców - lokatą kapitału. Czyli w efekcie - deweloper buduje w znacznej części nie dla tych, co chcą mieszkać, tylko dla tych, co mają środki, by nabyć. A że tu jest bardzo dużo takich osób, to jest trochę samonapędzająca się maszyneria. Spadek cen, i to nieznaczny, jest możliwy wyłącznie w sytuacji głębokiej recesji. No chyba, że rynek wynajmu tych lokat kapitału tak się nasyci, że nie będzie już komu wynajmować. Czyli nieprędko.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 50 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 4 miesiące temuocena: 54% 

   Rozumiem Pietrucha, że w ramach protestu przeciwko budowie autostrad przez osiedla nie będziesz nią jeździł, prawda? Ponadto nie wiem czy pamiętasz, ale twój idol, śp. Kaczyński załatwił, że to nie autostrada, tylko ekspresówka, więc nie ma problemu :-))))) A już tak na koniec - serio przeszkadza Ci droga w tunelu? Masz mieszkanie z oknami wychodzącymi na kominy wentylacyjne?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 70 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 4 miesiące temuocena: 57% 

   Nie karmić trolla.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 59 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 4 miesiące temuocena: 60% 

   Informacja jak najbardziej potrzebna, ale idiotyczny jest fakt odtwarzania tego co było zamiast nie robić na razie nic lub realizować to co ma być docelowo. A tak jedni budują, a potem drudzy będą to rozbierali

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 99 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 6 4 miesiące temuocena: 50% 

   a kiedy otworzą Kokosową? wyremontowaną 3 miesiące temu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 5 4 miesiące temuocena: 59% 

   A kiedy bazarek wróci na swoje miejsce???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pablito 4 4 miesiące temuocena: 46% 

   oby nigdy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 44 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 3 4 miesiące temuocena: 61% 

   Niestety pewnie nieprędko skoro jeszcze nie ma nawet planu co ma tu się znajdować. Znając obecne tendencje to będzie zwężona ulica, 4 ścieżki rowerowe, nieużywane bo ktoś postawi latarnię na środku, park z niewyrośniętymi i uschniętymi drzewami, bo ktoś nie dopilnował podlewania, 10 stołów do pingponga, również nieużywanych, bo niewymiarowych i piłka na dodatek się na nich nie może odbijać prawidłowo, do tego plac zabaw bez dzieci za to z urządzeniami kompletnie bez sensu (jak koło urzędu dzielnicy). Po tym wszystkim na bazarek pewnie nie będzie już miejsca.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 31 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 2 4 miesiące temuocena: 54% 

   I jeszcze palety. I donice. Koniecznie donice.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 30 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 4 miesiące temuocena: 53% 

   Na razie to jeszcze dziura w ziemi. Ja bym chciał poznać realny termin odbudowy ronda Krahelskiej.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3235 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020