REKLAMAA1-TEFAL  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2020, 14:03 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KHK "Krewki Ursynów")

  Pandemia, pandemią, ale w szpitalach brakuje krwi dla pacjentów. Dlatego mimo koronawirusa w sobotę na Ursynowie po raz kolejny będzie można oddać ten bezcenny lek. 

  Kolejny raz, z zachowaniem wszystkich epidemicznych obostrzeń, klub honorowych dawców krwi "Krewki Ursynów" zaprasza do oddania krwi potrzebującym. Na ratuszowym parkingu stanie w sobotę ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

  Aktualny stan zapasów krwi w magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa rodzi niepokój o to, co będzie dalej. W tej chwili brakuje np. krwi o grupie A Rh- i Rh+ oraz B Rh-. W szybkim tempie ubywa też krwi z grupy AB.

  Jak zwykle - od czasu wybuchu pandemii - sobotni pobór na Ursynowie prowadzony będzie przy zachowaniu wszystkich zabezpieczeń. Personel ambulansu wyposażony w maseczki i rękawiczki, korzysta wyłącznie z jednorazowego sprzętu. Przed wejściem do ambulansu przeprowadzony zostanie krótki wywiad, pomiar temperatury ciała, poproszeni zostaniemy o wypełnienie ankiety epidemiologicznej. W kolejce zachowane są odstępy, a wszyscy powinni mieć zasłonięte twarz i nos.

  Ze względów bezpieczeństwa w zbiórce nie mogą wziąć osoby, które:

  • przebywały poza granicami Polski co najmniej jedną noc  lub przebywały nawet przez krótki okres na lotniskach w krajach o wysokiej zapadalnością na COVID-19/zakażenie SARS COv-2 (dyskwalifikacja na 14 dni od powrotu) 
  • mają objawy infekcji, szczególnie  katar, kaszel, duszność, biegunka, wymioty,
  • mają podwyższoną temperaturę ciała (powyżej 37,3°C)
  • w ciągu ostatnich 14 dni miały bliski kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 lub podejrzaną o zakażenie SARS CoV-2 w ciągu Przed wizytą w RCKiK w Warszawie prosimy o wykonanie pomiaru temperatury ciała
  • zostały objęte kwarantanną,

  Zbiórka rusza w sobotę na parkingu przy ursynowskim ratuszu (al. KEN 61, metro Imielin) o godz. 9:00 i potrwa do godz. 14:00. Następna zbiórka ratuszowa odbędzie się 28 listopada. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Szarlotka 1 21 dni temuocena: 100% 

   Pojechałam do punktu ponad godzinę przed zamknięciem, ale panie był już zmęczone i nie chciały pobrać krwi ode mnie. Przy takim podejściu personelu nic dziwnego, że krwi ciągle brakuje.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3494 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021