REKLAMAA1-FortSluzew-01-11----30-11-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2018, 14:07 komentarzy 25

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Komisariat policji przy Janowskiego

  Komisariat policji przy Janowskiego (SK)

  REKLAMA

  Policjanci od miesięcy walczą o podwyżki i zmiany w systemie emerytalnym. Strajk włoski, który rozpoczął się w wakacje, teraz przeszedł w masowe zwolnienia chorobowe. Na Ursynowie, Mokotowie i w Wilanowie choruje łącznie ok. 250 funkcjonariuszy, czyli niemal co drugi.

  Od marca policjanci biją na alarm, czekając na reakcję władz na postulaty, które mogłyby pomóc zażegnać kryzys kadrowy w policji. Obecnie w całej Polsce wolnych jest od 5 do 7 tysięcy wakatów, a w naszym rejonie na 700 miejsc pracy, wolnych jest ponad 100. - Nikt nie chce pracować za miskę ryżu – mówią policyjni związkowcy.

  Policjanci, którzy od wiosny nie doczekali się konkretnych rozwiązań, zaczęli masowo chodzić na zwolnienia lekarskie. Obecnie choruje ok. 30 tysięcy policjantów. W Komendzie Rejonowej Warszawa II, której podlega dzielnica Ursynów, ok. 250 funkcjonariuszy przebywa na chorobowym, czyli niemal co drugi. Oznacza to, że na samym Ursynowie może brakować w tej chwili nawet 80-90 policjantów! Przedstawiciele policji twierdzą, że nie są to „lewe” zwolnienia, ale efekt długotrwałego stresu i przemęczenia. 

  Strajk włoski policjantów, który trwa już kilka miesięcy, do tej pory nie był bezpośrednio odczuwalny dla mieszkańców. Teraz sytuacja zaczyna się zmieniać. Nasz czytelnik Łukasz zadzwonił we wtorek na komisariat przy ul. Janowskiego z prośbą o przyjazd patrolu, ponieważ pod jego blokiem grupa osób spożywała alkohol i zakłócała spokój.

  - Otrzymałem informację, że wszyscy policjanci są na zwolnieniach lekarskich i proszę dzwonić na straż miejską i tak zrobiłem, ale nasuwa się pytanie: co jeśli coś poważniejszego się by się stało. Czy nasze bezpieczeństwo jest zagrożone?  Niestety ja nie otrzymałem żadnej odpowiedzi – mówi Łukasz.

  Policja jednak uspokaja i mówi, że na Ursynowie nie musimy obawiać się fali przestępstw. - My tymi środkami, które mamy zapewniamy bezpieczeństwo – mówi asp. sztab. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji. - Ursynów bardzo się nie pochorował, więc na razie dajemy radę – dodaje.

  Tłumaczy także, że policja reaguje zawsze na przestępstwa i wykroczenia, ale w pierwszej kolejności tam, gdzie jest zagrożone życie lub zdrowie. W innych sytuacjach może zwrócić się o pomoc do innych służb np. do straży miejskiej.

  Obecnie trwają rozmowy przedstawicieli rządu i policji, które być może przyczynią się do uzdrowienia sytuacji, w której znalazł się cały kraj.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zbigniew Kraweznik 25 5 dni temuocena: 100% 

   A niech to, psia grypa dotarła i do nas.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dupa 24 5 dni temuocena: 0% 

   zawsze mozna zatrudnic bandytów prostytutki albo narkomanów i pokazywac im samochody

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 23 5 dni temuocena: 42% 

   Uważacie że szantaż w postaci podwyżki 600zl na już i po 15 latach pracy na emerytury (czyli mając 38 lat!) , jest akceptowalny ??? Kolejna sprawa to służba nie zwyczajna praca i wg mnie za takie l4 powinni zarówno lekarze jak i policjanci odpowiadać.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 22 5 dni temuocena: 75% 

   A może odmrożenie waloryzacji i wypłacanie dodatku antykorupcyjnego byłoby mniejszym szantażem w opinii szanownego obywatela? Po 15 latach MOŻNA przejść na emeryturę, ale chyba nie wyobrażasz sobie, ze mozna godnie żyć za 30% ostatniego uposażenia? :) A służba... służba i służba... to znaczy, ze można tolerować dziadostwo? A rodzine czym wyżywić? Etosami?

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 21 5 dni temuocena: 75% 

   Każdy cel ma swoją drogę. Nie w ten sposób. Jakiś inny przykład, kto po 15 latach na emeryturę???

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_szwejk 20 5 dni temuocena: 100% 

   Ale zrozum człowieku, że to nie emerytura a raczej „zasiłek za służbę”. Policjanci nawet jak decydują sie przejść na emke po 15 latach to idą nornalnie pracować do innej roboty. Żałosne jest to, ze ludzie usilnie żyją w przekonaniu, ze policjant przepracuje 15 lat a potem leży do góry brzuchem do śmierci... Poza tym - wyobrażasz sobie policjanta w wieku np 60 lat? No naprawde skuteczność miałby świetna... Czy nie potrafisz przyjąć do wiadomości, ze ten system powinien funkcjonować następująco - młody człowiek po studiach idzie do policji, służy w niej min 15 lat, jak ma siły, to oczywiscie dłużej. Po tym czasie przechodzi na emke i idzie do normalnej roboty, w której może wykorzystać doświadczenie i wiedzę która nabył w sluzbie, a przy tym nadal jest policjantem, wiec w razie W może wspomóc kolegów.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 19 5 dni temuocena: 100% 

   Wyobrażam sobie mam kilku znajomych policjantów w wieku ok 50 lat . I nie pisz że dziś osoba w wieku 50 lat nie nadaje się do czynnej służby. (25lat pracy) To o czym piszesz się nie stanie . Policjantów mało kto zatrudnia, agencji detektywistyczne tylu nie ma, a na ochronie słabo płacą. Nie pisze tego złośliwie ale takie są realia. Prawda jest taka że po kilkunastu latach służby (czy w wojsku czy w polocji) masz inne spojrzenie na świat i poza środowiskiem ciężko o pracr

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_szwejk 18 5 dni temuocena: 100% 

   Oczywiście, w wieku 50 lat można dalej pracować, ale w całej Policji nie ma tylu stanowisk, żeby zapewnić pracę dostosowaną do możliwości... Bo czy wyobrażasz sobie 50latka na patrolu? Nie ujmując 50latkom... I poruszasz bardzo dobry problem, który w zasadzie można troszkę odwrócić, jak kota ogonem :) Po 25 latach człowiek ma zryty beret i ciężej mu się przestawić na cywila (chociaż znam ogrom ludzi, którzy są emerytowanymi policjantami i żołnierzami i robią kariery, mają własne firmy itd). To nie lepiej byłoby zachęcić ludzi dobrą pensją na 15 lat, potem dać im 30% emerytury, po 15 latach jeszcze młody rześki człowiek idzie do normalnej pracy, robi karierę, dostaje ten grosik za wysługę lat, ale pracuje do 67 roku życia jak każdy inny człowiek? A jednocześnie jest wyszkolony, ma doświadczenie i może w razie W wspomóc kolegów? Trzeba poszukiwać rozwiązań, bo sytuacja jest niewesoła...

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 17 5 dni temu

   Kubuś, to zakładaj mundur i chroń nas, sąsiadów od złego:) Za miskę ryżu, oczywiście.....

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~somsiad 16 5 dni temuocena: 0% 

   "...policja reaguje zawsze na przestępstwa i wykroczenia, ale w pierwszej kolejności tam, gdzie jest zagrożone życie lub zdrowie..." co też Pan Koniuszy pierniczy? Na Imbirowej auta przez przerwy jadą pod prąd zagrażając życiu i zdrowiu a patrolów nie ma (mimo zgłoszeń)

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~waz11 15 5 dni temuocena: 0% 

   Policjanci zachorowali raptem na odrę.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ardenat 14 6 dni temuocena: 94% 

   Obiecywano im silne państwo, trąbi się o sukcesach gospodarczych i budżecie pełnym pieniędzy. To strajkują! Jestem za nimi!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stan 13 6 dni temuocena: 44% 

   są dopuszczalne inne formy protestu policjantów, a wystawianie "lewych" zwolnień lekarskich na L4 to karygodne bezprawie świadczące o kompletnym bezprawiu na oczach wszystkich Polaków. Lekarze, którzy wystawiają takie "lewe" zwolnienia powinni być surowo ukarani, bo dopuścili się oszustwa. Ta idiotyczna i karygodna sytuacja ze zwolnieniami lekarskimi pokazuje absurdalność dzisiejszej władzy państwowej. Takie zdarzenia oczywistego oszustwa przez lekarzy nie może pozostać bezkarna. Policjanci mogą podjąć inne formy protestu na swój rachunek, a nie na rachunek nierozumnych lekarzy oszustów.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 12 5 dni temuocena: 86% 

   To idź i podaj lekarzy na policję.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_szwejk 11 5 dni temuocena: 80% 

   Ale przyjmujesz do wiadomości, ze policjanci po prostu przestali patrzeć górnolotnie i zaczęli dbać o siebie? Prawda jest taka, ze większość policjantów, z którymi na codzień spotyka się zwykły obywatel jest przemęczona i w nienajlepszym stanie zdrowia... a to właśnie ci policjanci powiedzieli „basta”.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. 10 5 dni temuocena: 100% 

   Policja i inne służby nie mogą, z mocy ustawy, strajkować tak, jak np. górnicy hutnicy czy inni. Nie mogą wyjść na ulicę. Są w praktyce pozbawieni jakichkolwiek skutecznych form protestu.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 9 6 dni temuocena: 100% 

   A kiedy ich było wystarczająco

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lewe L4= nieprzestrzeganie prawa = na bruk! 8 6 dni temuocena: 52% 

   Rota ślubowania policjanta: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tt 7 6 dni temuocena: 83% 

   100% na l4 i można chorować

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirka z Raabego 6 6 dni temuocena: 80% 

   Wstaliśmy z kolan! Co za państwo z dykty

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brak słów 5 6 dni temuocena: 55% 

   Darmozjady, bez honoru

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 6 dni temuocena: 42% 

   Dobra zmiana, nie ma co...

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 3 6 dni temuocena: 67% 

   Wszystkie te L-4 powinny być niezwłocznie zweryfikowane przez NFZ, a lekarze wystawiający bezpodstawnie zwolnienia , ukarani i dożywotnio pozbawieni prawa wystawiania L-4. Przecież to takie same okradanie budżetu, jak wyłudzenie VAT czy nieruchomości.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_szwejk 2 5 dni temuocena: 100% 

   Wydaje mi się, że jednak lepiej, żeby tak dokładnie nie weryfikowali stanu zdrowia policjantów, bo nagle się okaże, ze 3/4 jest niezdolna do służby... i byłby klops ;)

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 1 6 dni temuocena: 100% 

   :(

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1606 sekundy
  REKLAMA