REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Węzeł Lubelska - skrzyżowanie POW, A2 i S17

  Węzeł Lubelska - skrzyżowanie POW, A2 i S17 (GDDKiA/K. Nalewajko)

  Potwierdzają się nasze wtorkowe nieoficjalne informacje. Na węźle POW "Lubelska" zostaną zamontowane bramy ograniczające wysokość pojazdów dopuszczonych do ruchu, które uniemożliwią wlanie się tranzytu na ulice stolicy. Takie są ustalenia po rozmowach prezydenta Trzaskowskiego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Ale czy to wystarczy, by Ursynów nie zalał potok aut jadących do węzła Puławska?

  We wtorek GDDKiA zapowiedziała otwarcie gotowych odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy - od węzła Lubelska, czyli od autostrady A2 do węzła Przyczółkowa, czyli do zjazdu w tę stołeczną ulicę. Tą ostatnią kierowcy zjeżdżający z otwartego odcinka POW będą mogli dojechać do Doliny Służewieckiej i następnie Puławskiej albo (skręcając w lewo) do Rosnowskiego i przez Ursynów do Puławskiej.

  Dlatego miasto chciało, aby drogowcy na razie otworzyli gotowe odcinki POW tylko dla ruchu lokalnego, czyli od węzła Patriotów do węzła Przyczółkowa. W takiej opcji auta jadące autostradą A2 wjeżdżałyby do stolicy tak, jak przez lata - drogą krajową nr 50.

  Wciąż grozi nam zalew aut z tranzytu

  GDDKiA nie chciała jednak narażać się na zarzuty, że gotowa droga stoi pusta i nie można nią jeździć. Dlatego 22 grudnia ma nastąpić oddanie odcinków B i C wraz z nowym warszawskim mostem, co umożliwi zjazd z autostrady prosto do stolicy.

  Pozostaje wciąż problem zabezpieczenia Ursynowa i Wilanowa przed potokiem aut z tranzytu. GDDKiA - po naciskach opinii publicznej - odpuściła sobie uruchomienie węzła Ursynów Wschód, którym to kierowcy mogliby wjeźdżać na Ursynów, by ominąć niegotowy tunel.

  - Czegoś takiego jak "mały objazd" nie będzie. Ta infrastruktura będzie służyła tylko i wyłącznie wówczas, gdy tunel będzie funkcjonował. Nie planujemy otwarcia węzłów przed uruchomieniem tunelu - powiedział nam we wtorek dyrektor Jarosław Wąsowski z warszawskiej GDDKiA.

  Dyrekcja zrezygnowała z tego pomysłu głównie dlatego, że dojazd do węzła wschodniego nie będzie gotowy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Trwają tam jeszcze prace nad nawierzchnią, a co najmniej do marca może potrwać przebudowa skrzyżowania ul. Rosoła z Płaskowickiej - szerokiej, 5 pasmowej "bramy wjazdowej" na Ursynów.

  Jakie zabezpieczenia?

  Jednocześnie - po 22 grudnia - nie ma gwarancji, że wszyscy kierowcy tranzytowi będą - tak jak do tej pory - jeździć krajową "50" i nadrabiać kilometry, tylko dlatego, że drogowcy postawią znaki, które to sugerują. Wg miejskich ekspertów duża część z nich, będzie kierowana przez GPS na POW, a na Przyczółkowej zjedzie na stołeczne ulice.

  - Od samego początku przekazywaliśmy, że POW od węzła Lubelska, bez funkcjonującego tunelu na Ursynowie, spowoduje wprowadzenie ruchu tranzytowego na sieć ulic niedostosowanych do takiego ruchu, co w rezultacie pogorszy warunki bezpieczeństwa i pogorszy stan jakości powietrza – mówi prezydent Rafał Trzaskowski. - Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych wyboru trasy za pomocą urządzeń GPS, GDDKiA nie będzie w stanie zapanować nad kanalizacją tego ruchu - dodaje prezydent.

  Miastu udało się wywalczyć trochę zabezpieczeń. GDDKiA zadeklarowała, że w węźle Lubelska, w tym na dojazdach ze strony z Lublina i Mińska Mazowieckiego, zostaną zamontowane bramy ograniczające wysokość dopuszczonych pojazdów do ruchu, które uniemożliwią wjazd pojazdów o masie powyżej 3,5 tony.

  - Ruch z tych kierunków będzie prowadzony tylko jednym pasem, co w naturalny sposób ograniczy liczbę wjeżdżających samochodów - poinformował stołeczny ratusz.

  Przed węzłem Patriotów powstaną także zatoki do kontroli pojazdów. - Oczekujemy, że GDDKiA ustali z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego oraz policją zakres kontroli wjazdu pojazdów. Uważamy, że takie kontrole powinny być prowadzone przez cały okres funkcjonowania etapowego otwarcia, najlepiej całodobowo - mówi Rafał Trzaskowski.

  Ratusz grozi "awaryjnymi" remontami

  Warszawa zapowiada, że będzie monitorować stan lokalnych ulic po otwarciu dwóch z trzech odcinków POW. Tego samego oczekuje od generalnej dyrekcji. Chce też natychmiastowych zmian w organizacji ruchu, gdyby okazało się, że stołeczne ulice są przeciążone, a bezpieczeństwo ruchu drgoowego zagrożone.

  - W przypadku podjęcia innej niż oczekiwana przez miasto decyzji, będziemy zmuszeni do podjęcia działań zapewniających bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Związane to może być z koniecznością przeprowadzenia - w trybie awaryjnym - prac modernizacyjnych i remontowych w celu przystosowania układu drogowego do zwiększonego ruchu, co niestety spowodować może czasowe wyłączenie możliwości ich użytkowania - poinformował warszawski urząd.

  Wkrótce napiszemy o planach drogowców związanych z węzłem Ursynów Zachód. Z jednej strony umożliwią one ursynowianom wyjazd na POW w kierunku Poznania, z drugiej narażą naszą dzielnicę na dodatkowy ruch ze wschodu, przy zamkniętym tunelu.

  ZOBACZ: Film z przejazdu gotowymi odcinkami POW - źródło: GDDKiA/K. Nalewajko

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 54

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  24Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~frant 24 miesiąc temuocena: 100% 

   Widać jacy tu chamscy nieudacznicy bzdury i obelgi wypisują, Do Wjbm- uważaj kiepie na słowa, bo kiedyś ci ktoś przyłoży. Dla niezorientowanych podaję, że Inwestorem POW (S2) nie jest m.st.W-wa, tylko rządowa GDDKiA. I to ona odpowiada za zakres i jakość robót, terminy, filtry i odpowiednie konieczne objazdy, związane z nieukończonym Tunelem na Ursynowie. A decyzje o budowie POW przez Ursynów zapadły przeszło 25 lat temu. Pomimo tego, że na dobre zaczęto tam budować wielkie osiedla mieszkaniowe. I dlatego, gdy nie zbudowano kompletnej POW wraz Tunelem musimy zjeść tą żabę. Pół roku ,,mamy w plecy".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 23 miesiąc temuocena: 17% 

   Kto buduje obwodnicę tak dużego miasta przez to miasto? To komuchy i PO sobie tak ustalili trasę bo wcześniej wykupili działki i zarobili na tym miliony.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawdziwyursynowiak:P 22 miesiąc temuocena: 75% 

   Poziom wiedzy typowego "patrioty". Ten komuch to Lech Kaczyński? Bo to on przyklepał. Tak trudno to sprawdzić?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 21 miesiąc temuocena: 33% 

   Najpierw połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokół górki Kazurki, a dopiero potem otwarcie tranzytu Władywostok - Lizbona. W innym przypadku potok aut z Ukrainy, Mińska Mazowieckiego i Lublina całkowicie zakorkuje Ursynów!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypow 20 miesiąc temuocena: 39% 

   Precz z POW!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAWA 19 miesiąc temuocena: 55% 

   Nie zniescie jajka, na Bielanach Bemowie jest s8 i często korki i nikt nie omija góra;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 18 miesiąc temuocena: 46% 

   O to, to. Awaryjne "remonty". Tu Ratusze mają duże doświadczenie, codzienne. Zanim będzie POW, starania trwają być przeciągać jeszcze lata i nie zapominajmy o strażakach - z rok przetrzymają. Do tego czasu wszystkie ulice Ursynowa zostaną zwężone i zasłupkowane lub zamknięte, ku wielkiej radości neurobiałków, tylko rower im się ostanie, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 17 miesiąc temuocena: 55% 

   Ten znowu swoje . Ile razy można pisać to samo . Postaraj się trochę , błagam !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAWA 16 miesiąc temuocena: 67% 

   Zwykły czyli bierny, nadstawia często tyłek.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 15 miesiąc temuocena: 100% 

   Panie Redaktorze, pierdół taki - podpis pod pierwszym zdjęciem mówi "Węzeł Lubelska - skrzyżowanie POW z A2". POW nie krzyżuje się z A2, bo A2 jest przedłużeniem POW. Węzeł Lubelska to skrzyżowanie POW z S17, względnie skrzyżowanie POW/A2 z S17.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 14 miesiąc temuocena: 54% 

   A co będzie w przyszłości jak w tunelu będzie poważny wypadek lub większy pożar? Którędy pojadą setki ciężarówek?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Weźnieperdol 13 miesiąc temuocena: 59% 

   ....Miliardy ciężarówek.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 12 miesiąc temuocena: 75% 

   Przez Ursynów Szarak, przez Ursynów. Ghandi do Rosoła.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~esti 11 miesiąc temuocena: 90% 

   Oooo, zeby tylko TIRy, ktore dosc latwo ujarzmic wstawiac zakazy wjazdu. Za to osobowki i cala drobnica towarowa wleja sie na wszystkie drogi, we wszystkich kierunkach, w tym masowo na nasz ulubiony skrot dla WPI do Konstancina.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 10 miesiąc temuocena: 60% 

   Czy autokar piętrowy zmieści się na bramownicy?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 9 miesiąc temuocena: 75% 

   Przejedzie górą .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 8 miesiąc temuocena: 49% 

   Brawo panie prezydencie Trzaskowski , przypominam jeszcze o filtrach ! To coś zwane obwodnicą , nigdy w tym miejscu nie powinno powstać .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak jeszcze bardzo młody 7 miesiąc temuocena: 34% 

   Powinno, powinno. To ty dziadek jestes w zlym miejscu. Zreszta ty juz stary jestes, to co ci za roznica a dla mlodych w sam raz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Weźnieperdol 6 miesiąc temuocena: 37% 

   Filtry to dresiarz jaki załatwił... Spytaj rojeskiego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 5 miesiąc temuocena: 63% 

   Widzisz młody warszawiaku , mając coś takiego , jak ta obwodnica , pod nosem możesz nie doczekać starości . A brakiem szacunku do starszych wystawiasz sobie świadectwo , bardzo złe świadectwo . Mimo tego , życzę ci długiego i dobrego życia .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 4 miesiąc temuocena: 57% 

   Demonizujesz tę drogę... najbardziej trują nas sąsiedzi, zwłaszcza o tej porze roku... syf z kominów na tzw. zielonym ursynowie leci, że płuca więdną.. śmieci klasa średnia w kominkach pali A jak chcesz czystego powietrza to głosuj na tych, którzy zagonią damskich bokserów do ścigania kierowców samochodów z wyrwanym dpf, smrodzących 30letnich złomów ..

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak jeszcze bardzo młody 3 miesiąc temuocena: 31% 

   A co cie tak dziadku bardzo stary konkretnie ubodlo? Zreszta odpowiem ci tym samym co ty do zwyklego obywatela powyzej: "Ten znowu swoje . Ile razy można pisać to samo . Postaraj się trochę , błagam". Ty juz z tej obwodnicy nie skorzystasz, a dla nas młodych w sam raz. Zamiast pchac sie przez miasto i stac w korkach, przejedziemy peryferiami, czego nie rozumiesz? Moze pora sie na starosc pogodzic z tym, ze mieszkasz na skraju miasta, ze Warszawa to jedyna europejska stolica bez obwodnicy i wszedzie one przebiegaja przez miasto i nie tylko jego peryferiami jak u nas, wiec i tak sie ciesz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAWA 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Po co wam filtry skoro i tak auto elektryczne jest na węgiel w co drugim komentarzu

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Będzie pasztet! 1 miesiąc temuocena: 64% 

   No to będzie PASZTET!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3458 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021