REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2022, 16:00 komentarzy 5

  (urząd dzielnicy)

  Pan Mariusz, który na początku grudnia obronił 12-letnią dziewczynkę przed napastliwym mężczyzną został zaproszony wraz z rodziną do ursynowskiego ratusza. Od burmistrza Roberta Kempy dostał specjalne podziękowania za wzorową postawę.

  - Dostałem dyplom podziękowania za bohaterską postawę, torbę pełną ursynowskich gadżetów, a córka zabawki - mówi pan Mariusz.

  - Bardzo się cieszę, że mamy mieszkańców, którzy stają w obronie dziecka. Postawa pana Mariusza jest godna naśladowania. Powinna być przykładem dla innych - powiedział Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  O dzielnym kierowcy głośno było w całej Polsce. Na początku grudnia, kierując autobusem linii 192, zauważył napastliwego pasażera, który zaczepiał dziewczynkę, groził jej i był napastliwy. Pan Mariusz zatrzymał autobus i stanął w obronie wystraszonego dziecka.

  - Rozmawiał z moją córką, uspokajał i doradzał gdzie siadać w autobusie żeby czuć się bezpiecznie - opisywała zajście mama dziewczynki. Kobieta wysłała także podziękowania do Zarządu Transportu Miejskiego, w którym pracuje pan Mariusz.

  „Byłem gotowy użyć siły wobec napastnika”

  Mariusz Zwoliński jako kierowca pracuje od 6 lat. Jak przyznaje, zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje z udziałem kłopotliwych pasażerów. Jednak nigdy dotąd nie musiał interweniować w obronie atakowanego dziecka.

  - Podjeżdżając na przystanek zauważyłem siedzącego mężczyznę. Dziwnie się zachowywał, jakby wypatrywał ofiarę. Wsiadł do autobusu w ostatniej chwili. Od razu dosiadł się do siedzącej dziewczynki. Zwróciłem mu uwagę, żeby się przesiadł. Powiedział, że jedzie tylko dwa przystanki. Gdy jednak nie wysiadł, wyszedłem z kabiny i podszedłem do niego. W takich momentach działam jak automat. Gdyby był agresywny to pewnie bym użył siły. Trenowałem kiedyś krav magę, mogłoby się to dla niego źle skończyć. On około 50-letnie chucherko. Po mojej interwencji grzecznie usiadł w tylnych rzędach autobusu - relacjonuje kierowca autobusu.

  Oboje z żoną są bardzo zaangażowani we wszelkiego rodzaju pomoc. Wspomagają biednych i potrzebujących. Żona pana Mariusza zaopatruje np. ursynowską jadłodzielnię. Wspierają także liczne akcje charytatywne, jak np. zbiórkę dla chorej Arianki.

  - Wszystkie gadżety, które dostałem od burmistrza przeznaczam na licytację dla Arianki. Są to książki, płyty, powerbank, koszulka z logo Ursynowa i inne przeznaczę na licytację dla Arianki. Nie chcę nic dla siebie - podkreśla ursynowski bohater.

  Na leczenie chorej rocznej Arianki - mieszkanki Ursynowa - zbiera cała Polska. Licytacje odbywają się na Facebooku, a zbiórka trwa na portalu siepomaga.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 81

  • 70
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kurkawodna 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   a pedofila złapali czy nadal napastuje dziewczynki?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony55 4 4 miesiące temuocena: 40% 

   Propaganda ratusza...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cdn? 3 4 miesiące temuocena: 73% 

   Pompa duża, a podziękowanie skromne.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~burmistrz Kępa 2 4 miesiące temuocena: 13% 

   Nie jestem zwolennikiem obejmowania i noszenia dziewczynek i kobiet przez obcych mężczyzn.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczupak 1 4 miesiące temuocena: 77% 

   Miał facet szczęście, że to nie był szaman reprezentujący pewną popularną u nas tradycję, bo by pewnie już usłyszał zarzut obrazy na tle wiadomo jakim.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.429 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022