REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 sierpnia 2021, 09:15 komentarzy 33
  Mężczyzna, który zaatakował mieszkankę

  Mężczyzna, który zaatakował mieszkankę (nadesłane)

  Mężczyzna zaatakował kobietę z dwójką dzieci. Pokrzywdzona nie chciała przepuścić samochodu, który jechał niezgodnie z przepisami. Furiat postanowił przesunąć ją siłą, przy okazji rzucając w jej stronę obelgi.

  Na chodniku wzdłuż przedszkola przy ZWM 10 i bloku przy ZWM 12 od lat obowiązuje zakaz ruchu pojazdów z wyłączeniem rowerów. Informuje o tym znak ustawiony na początku chodnika przy ZWM 12a. Z drugiej strony natomiast nie da się wjechać. Jednak na niektórych kierowcach przepisy nie robią wrażenia. Tak też było z kobietą, której uwagę zwróciła spacerująca z dwójką dzieci mieszkanka okolic.

  - Pani była bardzo opryskliwa i bardzo się jej spieszyło. Wykonałam kilka zdjęć, wezwałam straż miejską. Niestety, szybciej niż strażnicy pojawił się prawdopodobnie syn tej pani – mówi pani Aleksandra.

  fot. nadesłane

  Mężczyzna był agresywny praktycznie od samego początku. Natomiast kobieta za kółkiem próbowała jeszcze tłumaczyć, że zaparkowała tylko na chwilę. Pani Aleksandra postanowiła jednak zagrodzić jej drogę. Wówczas kobieta próbowała wyjechać z chodnika przez trawnik. Doszło nawet do tego, że samochód niemalże zaczął taranować mieszkankę. Wtedy agresor nie wytrzymał i postanowił załatwić sprawę siłą.

  - Po prostu złapał ją za barki i przesunął na trawnik, a samochód pojechał. "Bo mamusia wjechała, to musi wyjechać" mówił. Jeszcze obrażał mieszkankę i kazał „wracać na wiochę” - mówi świadek zdarzenia.

  "To prostu chamstwo"

  Wszystkiemu przyglądały się dzieci pani Aleksandry, a cała sytuacja doprowadziła je do płaczu. Zdarzenie widzieli także przechodzący obok sąsiedzi, którzy zwracali agresorowi i kierującej samochodem kobiecie uwagę na znak zakazu.

  - Tłumaczyłam mu, że tam jest znak, a ten do mnie z mordą. Jak zapytałam, po co ta agresja, to mi powiedział, że dopiero może mi pokazać agresję. A ta pani zamiast przeprosić, to jeszcze napuszcza na nas jakiegoś gbura. To jest po prostu chamstwo – mówi pani Danuta.

  fot. nadesłane

  Całość była tym bardziej niebezpieczna, że kobieta kierująca samochodem wszelkie manewry wykonywała tuż pod wejściem do przedszkola w godzinach odbioru dzieci. Między innymi z tego względu na chodniku tym obowiązuje zakaz ruchu pojazdów – kilka lat temu doszło tam do wypadku, w którym potrącone zostało dziecko.

  Pani Aleksandra udokumentowała na zdjęciach i filmiku. Zdążyła także zgłosić sprawę nieprawidłowego parkowania straży miejskiej. Popchnięcie także można zgłosić odpowiednim służbom. Tego typu działanie może zostać potraktowane jako naruszenie nietykalności cielesnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 115

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 30
   WKURZONY
  • 57
   BRAK SŁÓW

  33Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Misiek 33 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Generalnie jest problem z samochodami ładującymi się na chodniki. Spółdzielnia ewidentnie ma to w d... tymczasem to wszystko powinno być zamknięte i poblookowane...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 32 11 miesięcy temuocena: 100% 

   To nieprawda. Mieszkałem trochę u zachodnich sąsiadów. Nic nie jest zamknięte ani poblokowane. Dzwonisz jak ktoś zaparkuje nieprawidłowo i tylko czekają aby odholować na płatny parking jak tego żądasz. Parę minut.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gg 31 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe, czy odważny pan już rodzinny gołębnik przywieziony spod Pułtuska na balkonie zlikwidował.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 30 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Dlaczego redakcja zamazała tablice rejestracyjne tego auta? Czytelnicy chcą wiedzieć, co to za buractwo i kogo unikać bo może poturbować za zwrócenie uwagi?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamAdam 29 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Wynika to pewnie z obowiązujących przepisów prawa. Niestety. Bo też według mnie powinno się pokazywać tablice by była to dodatkowa kara dla takiego deb...la

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 28 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Niedawno sąd orzekł, że tablice rejestracyjne to nie są dane osobowe i nie podlegają RODO.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xenia 27 11 miesięcy temuocena: 90% 

   Tej pani z auta i temu napastnikowi, gburowi dać po 500 zł mandatu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zazou 26 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Wszystkie osoby warte siebie. Pani Aleksandra nie jest od kierowania ruchem. Na jakiej podstawie prawnej kierowała ruchem ?? Nie wiedziała po co ta kobieta wjeżdża pod swój blok. Może miała coś ciężkiego do wniesienia. Nie tłumaczę agresji tego pana.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~John 25 11 miesięcy temuocena: 43% 

   a gdzie jest napisane, że kierowała ? Była pieszym na chodniku i mogła sobie na nim stać jak długo chciała i gdzie chciała - jakiś przepis tego zabrania ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 24 11 miesięcy temuocena: 92% 

   Pod który blok? Zaparkowała przy przedszkolu, przy niecce. Dojazd do ZWM 12 zapewnia droga osiedlowa. Po prostu kobieta postanowiła zaparkować i udać się do Biedronki bez konieczności szukania miejsca parkingowego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zazou 23 11 miesięcy temuocena: 66% 

   Moim zdaniem ta pani bawiła się w szeryfa - skoro blokowała ruch. Co do zabraniania to nie ma przepisu który zabrania prykać w windzie.... Ale kultura nakazuje tak nie robić i jeżeli to możliwe pierdnąć dopiero jak się jest poza windą.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 22 11 miesięcy temuocena: 100% 

   do Zazou: Kodeks wykroczeń: Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu] Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany. Tam nie ma drogi publicznej, strefy zamieszkania czy strefy ruchu. O jakim łamaniu prawa piszesz?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rico 21 11 miesięcy temuocena: 87% 

   Madka na rejestracjach wpl notorycznie tam parkuje idzie na zakupy po dzieci a na zwrócona uwagę, startuje z morda. Inna madka przyjeżdża, wypuszcza psa, pies sra i jadą sobie dalej i zostawiają biedna kupę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 20 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Wróć do szkoły nieuku.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 19 11 miesięcy temuocena: 29% 

   Człowieku... te stresy cię kiedyś zabiją. Pij melissę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Furią spoko ziom 18 11 miesięcy temuocena: 31% 

   Parkuje tylko na chwilę. Walić w ryja blachosmrodów i w ich tłuste pupy. Popieram pana furiata. Ta chwila u mnie pod blokiem trwa nie raz cały weekend.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie dac się 17 11 miesięcy temuocena: 97% 

   Absolutnie dokończyć sprawę nawet w sądzie,jak się Pani pojawi na komendzie i zezna i podtrzyma zeznania to na 90% będzie mandat.A temu chudemu założyć sprawę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 16 11 miesięcy temuocena: 17% 

   Nie bronię kierowcy i agresora, Ale Pabi Aleksandra też złamała prawo. Gdyby kierująca wezwała policję i powołała się na odpowiednie przepisy to Pani Aleksandra również otrzymałaby mandat za blokowanie ruchu. I nie ma znaczenia, że w tym miejscu jeździć nie wolno, bo te sprawy nie są ze sobą związane. Obywatele nie są od wymierzania sprawiedliwości.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 15 11 miesięcy temuocena: 24% 

   Wybaczcie Państwo, ale trochę nie rozumiem tych minusów. Tak, a nie inaczej wygląda stan prawny w Polsce i watro, żeby ludzie minęli tego świadomość. W Internecie pełno jest filmików obrazujących blokowanie pojazdów i osoby - takie jak Pani Aleksandra - myślą, że tak można postępować. Tymczasem stanowi to złamanie prawa i grozi konkretnymi konsekwencjami. Doradzacie tu Pani Aleksandrze, żeby szła na Policję. No i Pani Aleksandra pójdzie, żeby - ku swemu zaskoczeniu - otrzymać mandat. To ja osobiście dziękuję za takie rady. A że obowiązują w naszym kraju takie, a nie inne, przepisy? To już proszę nie do mnie mieć pretensję.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 14 11 miesięcy temuocena: 93% 

   do Arn: Jakie blokowanie ruchu? Widziałeś ten znak? Zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych. O jakim mandacie piszesz?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie dac się 13 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Zatrzymanie obywatelskie to nie blokowanie ruchu. Ten samochód nie powinien się tam znaleźć

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 12 11 miesięcy temuocena: 27% 

   No i ja właśnie o tym piszę, a wy nie chcecie zrozumieć. Znak nie ma znaczenia. Nawet jak ci ktoś po chodniku jedzie to nie możesz go blokować o ile nikomu nie zagraża, inaczej łamiesz prawo. To nie było też zatrzymanie obuwatelskie, bo ranga wykroczebia nie upoważnia do niego. Pani Aleksandra udokumentowala wykroczenie. Powinna zgłosić je odpowiednim służbom i na tym poprzestać.. Blokowanie w tej sytuacji bylo niekegalne. Intencja ustawodawcy jest taka, żeby ludzie nie próbowali sami sprawiedliwości wymieszać. Możecie się wsciekac i nie dowierzac, ale tak to właśnie wygląda. Dziękuję za uwagę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 11 11 miesięcy temuocena: 14% 

   Przepraszam za literówki, mam nowy telefon i autokorekta mi szaleje.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 10 11 miesięcy temuocena: 100% 

   do Arn: Kodeks wykroczeń: Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu] Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany. Tam nie ma drogi publicznej, strefy zamieszkania czy strefy ruchu. O jakim łamaniu prawa piszesz?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 9 11 miesięcy temu

   A orzecznictwo też sprawdziles. Sprawdź sobie proszę. Ja nie bronię chamskiej kierujacej, a tym bardziej agresora. Piszę tylko jak sprawy wyglądają. Za szeryfowanie sąd potrafi skazać blokującego. Kara żadna - 200 zł, ale zawsze boli.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 8 10 miesięcy temu

   Do Arn: Sprawdziłem. Było jedno orzeczenie, w którym ukarano pieszego za stanie w momencie jazdy samochodem po chodniku. Wystarczy iść powolutku, aby nie można zostać ukaranym za tamowanie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mary 7 11 miesięcy temuocena: 73% 

   Troglodyci. To samo z rowerzystami, na zwróconą uwagę, ze jak jedzie chodnikiem to móglby chociaz na pieszych uwazac, to probował startować z łapami bluzgając pod nosem. Pieszy w tym miescie w ogole sie nie liczy

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B0b 6 11 miesięcy temuocena: 88% 

   To nie środek transportu determinuje chamstwo tylko wychowanie. Proszę wiec nie uogólniać i nie wrzucać wszystkich do jednego wora, bo potem się okazuje, że kierowcy to agresywne chamy, rowerzyści kłótliwe buraki, piesi rozwrzeszczeni kretyni, a psiarze awanturujący się debile.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Momo 5 11 miesięcy temuocena: 62% 

   Kraj chamów, w większości potomków niepiśmiennych chłopów pańszczyźnianych. Przestali już chodzić do wychodka, ale słoma z butów jeszcze pokoleniami będzie sterować.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 4 11 miesięcy temuocena: 89% 

   A waść w którymże to majątku kindersztubę odebrał?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6362 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022