REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wizualizacja przedłużenia ul. Ciszewskiego bis

  Wizualizacja przedłużenia ul. Ciszewskiego bis (ZMiD`)

  W przyszłym roku może ruszyć budowa Ciszewskiego-bis - trzeciego, po ul. Rosnowskiego i Płaskowickiej-bis, połączenia dzielnicy Ursynów z dzielnicą Wilanów. Po wielu perturbacjach drogowcy dostali wreszcie pozwolenie na wybudowanie tego kilometrowego odcinka ulicy.

  Oś Królewską w Wilanowie dzieli od ul. Ciszewskiego zaledwie tysiąc metrów w linii prostej. Od lat 80. ubiegłego wieku urbaniści planowali więc połączenie obu ulic po Skarpie Warszawskiej. Dziś po wielu perturbacjach jest coraz bliżej do spełnienia się marzeń wielu kierowców - budowa Ciszewskiego bis ma pozwolenie na budowę.

  - Budowa może się rozpocząć w przyszłym roku. W listopadzie poprosiłem prezydenta Trzaskowskiego o przyspieszenie finansowania tej inwestycji, radni zatwierdzili ten pomysł w grudniu na sesji budżetowej - mówi burmistrz Robert Kempa.

  W budżecie miasta zarezerwowano na tę inwestycję 80 mln złotych. Ale choć pieniędzy nie brakowało, to urzędnicze procedury szły jak po grudzie. Najpierw trzeba było odkupić od właściciela jedną z niezbędnych działek pod budowę ulicy. Negocjacje zakończyły się sukcesem dopiero wówczas, gdy zabrał się za to burmistrz Kempa.

  Skargi i błąd SKO

  W 2017 roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przygotował projekt, a w kolejnym roku uzyskał decyzję środowiskową. Określa ona m.in. to czy droga będzie uciążliwa dla okolicznych mieszkańców i środowiska naturalnego. Trasa wytyczona została na cennej przyrodniczo Skarpie Warszawskiej, w sąsiedztwie obszaru Natura 2000.

  Decyzję środowiskową zaskarżyli mieszkańcy sąsiadujący z przyszłą trasą m.in. ze względu na obawy o nadmierny hałas. Samorządowe Kolegium Odwoławcze co prawda odrzuciło te skargi, ale popełniło błąd proceduralny i samo musiało zwrócić się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o... uchylenie własnej decyzji. Proceduralny galimatias trwał blisko rok.

  Dołożył się do niego w końcówce ubiegłego roku burmistrz Wilanowa, który przy ul. Oś Królewska buduje nową szkołę. Okazało się, że projekt nowej placówki koliduje z projektem ul. Ciszewskiego-bis. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych musiał ustąpić dzielnicowej inwestycji, poprawić swoją dokumentację i ponownie oddać ją do zatwierdzenia.

  - Czekamy na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Spodziewamy się jego wydania w czerwcu - mówiła nam w maju Małgorzata Gajewska ze ZMID.

  Rozpoczęcie budowy w 2021 roku?

  Pozwolenie już jest i otwiera drogę do ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia budowy. ZMiD chce go ogłosić w najbliższych miesiącach, a umowę podpisać w końcówce tego roku. Jeśli wszystko by się powiodło, buldożery mogłyby wjechać na plac budowy wiosną 2021 roku, a kierowcy pojechaliby z Ursynowa na Wilanów przedłużoną ul. Ciszewskiego w 2022-2023 roku.

  Na odcinku od ul. Kiedacza do al. Rzeczypospolitej do wybudowania jest 1,4 km ulicy. Projekt zakłada jedną jezdnię o szerokości 7 metrów z dwoma pasami ruchu, ścieżkę rowerową, chodniki, odwodnienie oraz oświetlenie.

  W maju ursynowski radny Antoni Pomianowski rzucił pomysł, by - z powodu przeciągających się procedur - zrezygnować z udowy przedłużenia Ciszewskiego-bis, a pieniądze przeznaczyć na Park nad POW lub wykupienie gruntów od prywatnych właścicieli na tzw. psiej górce pomiędzy ul. Rosoła, Gandhi i Szolca-Rogozińskiego, gdzie powstał park Polskich Wynalazców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 95

  • 53
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  29Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zdrowy rozsądek 29 ponad rok temuocena: 25% 

   Proponuje zabetonować każdy obszar zielony na Ursynowie i tam gdzie się da zrobić drogę, pod każdym blokiem, żeby było sprawiedliwie. Wytnijmy wszystkie drzewa i uduśmy się we własnym smrodzie. Chorujmy, szybciej umierajmy, dajmy dzieciom lepsze życie. Czy wygoda nie przesłania ludziom zdrowego rozsądku? Proponuje jechać do Mikoszewa i zobaczyć ujście Wisły do Zatoki Gdańskiej a dla leniwych obejrzeć bajkę Wall-e.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • ~denzel 28 ponad rok temuocena: 27% 

   I kolejna ingerencja w Rezerwat przyrody Skarpa Ursynowska, zabetonujmy całą skarpę i zróbmy tam autostradę ... po co ta ulica skoro będzie przejazd Wilanów - Ursynów przy obwodnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby
  • ~ jako 27 ponad rok temuocena: 83% 

   masz jakieś wielkopańskie potrzeby. Po co ci autostrada na skarpie, skoro będziesz ja miał na obwodnicy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  • ~kika 26 ponad rok temuocena: 0% 

   Na wieś trzeba Słoiki i wtedy bedzie dobrze. Zieluno tam i do krów bliżej...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~Guru91 25 ponad rok temuocena: 76% 

   Ta droga jest planowana od 30 lat. Wilanów będzie mógł w końcu korzystać z usług na Ursynowie i z metra. Autobus można puścić. Ktokolwiek protestuje nie rozumie chyba potrzeb miasta.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby
  • ~Tom 24 ponad rok temuocena: 39% 

   To będzie katastrofa dla Wilanowa znów zabetonują kawał terenu biologicznie czynnego który chłodnie wody opadowe. Podczas nasilających się burz Potok Służewiecki nie da rady odprowadzić wód opadowych jeszcze z Ciszewskiego Bis to wszystko spowoduje zalanie obszaru Mokotowa do Al. Wilanowskiej i Wilanowa do Rzeczpospolitej jak nie dalej. Ciekawe kto odpowie za ten stan podczas powodzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby
  • ~ jako 23 ponad rok temuocena: 60% 

   ojoj, wytyczenie przedłużenia Ciszewskiego spowoduje zalanie Mokotowa i Wilanowa??? I pewnie Wisła wyleje. czyżby istniał tajny plan spuszczania deszczówki z Ursynowa na Wilanów Ciszewskiego? A, to po to budują tą ulicę. Teraz wszystko jasne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby
  • ~Ryszard32 22 ponad rok temuocena: 88% 

   To najlepsze połączenie Ursynowa z Wilanowem. Ulica powinna powstać już ze 20 lat temu. Plany były. Deweloper budujący osiedle obok na skarpie doskonale wiedział o przyszłej Ciszewskiego, mieszkańcy też, ale liczyli na udane protesty kosztem innych (ludzie przy KEN czy Wąwozowej też przecież mieszkają).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby
  • ~Hophop 21 ponad rok temuocena: 60% 

   Powinno. Ale niestety bedzie tylko po jednym pasie, a standardem w tak duzym miescie powinny byc po minimum dwa pasy w kazda strone. Ale fakt, lepsze to niz nic. Teraz czas na ogloszenie decyzji o przedluzeniu belgradzkiej do pileckiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby
  • ~Boom 20 ponad rok temuocena: 25% 

   Hophop, nie pisz bredni. Droga będzie miała po dwa pasy ruchu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • Pomianowski 19 ponad rok temu

   ~Boom to nieprawda, proszę sobie przeczytać szczegółową koncepcję planowanej inwestycji, Ciszewskiego-bis ma mieć po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Krzysztof 18 ponad rok temuocena: 85% 

   Oczyma wyobraźni widzę, jak Pan radny Pomianowski staje na głowie i robi wszystko, by nie doszło do realizaji tej inwestycji. Jak kładzie się przed koparkami i wciskając dłonie w ziemię krzyczy: nie, nie, nie. Nie dam ani centymetra, bo obiecałem, że ta droga (choć konieczna i planowana zanim powstało "osiedle słowików") nigdy nie powstanie. Pan radny (a idę o zakład) uruchomi rzekomych obrońców przyrody, klimatu i ludzi, którzy napiszą opinie przeciw powstaniu tej ulicy. Zasługi Pana radnego, dostrzeżone zostaną w ratuszu Pana Rafała Trzaskowskiego i inwestycja zostanie wstrzymana pod banalnym pretekstem. Więc poczekamy i zobaczymy czy znów w Warszawie zwycięży kasta.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby
  • Pomianowski 17 ponad rok temuocena: 0% 

   Gratuluję bujnej wyobraźni ;) Słuszna uwaga że droga była planowana od dawna - bo właśnie wtedy była potrzebna!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby
  • ~Pepe 16 ponad rok temuocena: 9% 

   Panie Radny, da się jeszcze zablokować budowę tej drogi? Po do kolejny przejazd? po co niszczenie rezerwatu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby
  • ~ jako 15 ponad rok temuocena: 86% 

   @Pomianowski - Może i bujna wyobraźnia u Krzyśka, ale jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B. Czemu tylko mentalnie chce pan blokować inwestycję? Chłopaki w puszczy do drzew się przykuwają, to i pan mógłby dać przykład jak blokować inwestycje. Śmiało!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby
  • ~Krzysztof 14 ponad rok temuocena: 88% 

   Szanowny Panie radny Pomianowski. Pańska postawa niezbicie dowodzi, że tam gdzie ma Pan osobisty interes, to Pana zaangażowanie jest imponujące. Pisze Pan:... TO WTEDY BYŁA POTRZEBNA.... Pan kpi ? Czy rznie przysłowiowego głupa ? Powiem Panu tak: Dla mieszkańców Ursynowa, powinien Pan zrzec się mandatu radnego - bo hamulcowy dla tej inwestycji nam jest niepotrzebny !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby
  • ~Nick 13 ponad rok temuocena: 90% 

   Może w końcu nie będzie zakorkowanego Rosoła i KEN, może w końcu samochody nie będą przeciskać się lokalnymi objazdami żeby uniknąć korków, może w końcu mieszkańcy lokalnych/polnych dróg nie będą musieli walczyć z szukającym ujścia z dzielnicy ruchem tranzytowym. Może będzie mniej smogu. Może. Ta droga miała być gotowa zanim nasi drodzy włodarze otworzyli ściek komunikacyjny (dla naszego dobra) z Konstancina i Piaseczna. Uwierzę jak zobaczę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby
  • ~Boom 12 ponad rok temuocena: 84% 

   Może w końcu jadąc do Wilanowa lub na Sadybę nie trzeba będzie przepychać się przez Dolinę Służewiecką.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby
  • ~Z Ursynowa 11 ponad rok temuocena: 26% 

   Zapytam wprost: po jaką cholerę te kolejne tysiące samochodów z innych dzielnic? Mało jest problemów z autami osób, które na codziennie rano blokują samochodami każde wolne miejsce (chodniki, ulice) na Ursynowie, bo tu przesiadają się do metra? Mało?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 37 wpisy tej osoby
  • ~ jako 10 ponad rok temuocena: 83% 

   A po co ty jeździsz do innych dzielnic? No chyba, ze nie ruszasz się z Ursynowa. Daj ludziom żyć człowieku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby
  • ~Hophop 9 ponad rok temuocena: 89% 

   Po jaka cholere te auta z ursynowa w innych dzielnicach?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • ~Legionista 8 ponad rok temuocena: 93% 

   Wybudowanie 1,4km odcinka 2x2 trwa 2 lata. W Chinach w czasach Covid zbudowali by to w... 2 miesiące

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby
  • ~Boom 7 ponad rok temuocena: 80% 

   Niestety, ale uzyskanie pozwoleń i uzgodnień trwa dłużej niż sama budowa. I to jest niestety chore.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  • ~Legionista 6 ponad rok temuocena: 100% 

   ale zobacz, mają już PnB i dalej to wszystko trwa. Projektowanie drogi ok 7-9 m plus budowa kilkanaście miesięcy + okresy zimowe...i tak się u nas buduje krótki odcineczek drogi

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Ja tam w artykule widzę 4 lata od projektu do podpisania umowy. Ale założony czas budowy to kpina.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  • ~Ursynowianka 4 ponad rok temuocena: 53% 

   Kolejna informacja pod publiczkę. Naiwni wyborcy dadza się zwabić. 5 lat temu w artykule z czerwca 2015r. na tym portalu pisali: "Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na zaprojektowanie przedłużenia ul. Ciszewskiego. Na razie jednak nie wiadomo kiedy powstanie połączenie Ursynowa z Wilanowem. W planach miasta wciąż widnieje rok 2023". Tempo zawrotne! Burmistrz prosił o przyspieszenie inwestycji, a jeszcze nie dawno portal pisał,że w ogole moze nie dojść do budowy z braku pieniędzy. Coś mi się tu nie zgadza.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby
  • REDAKCJA 3 ponad rok temuocena: 45% 

   Ursynowianka, nigdy nie pisaliśmy, że może nie dojść do budowy z powodu braku pieniędzy. Bo w planie finansowym miasta te pieniądze są od kilku lat. Coś Ci się pomyliło.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby
  • ~leon 2 ponad rok temuocena: 22% 

   Masakra, mam nadzieję, że pech prześladujący Ciszewskiego bis będzie trwał i do wybudowania tej drogi nigdy nie dojdzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 65 wpisy tej osoby
  • ~Minus 1 ponad rok temuocena: 62% 

   Minus minus minus

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4823 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022