REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 stycznia 2021, 12:20 komentarzy 53
  Wizualizacja skrzyżowania przy

  Wizualizacja skrzyżowania przy "Wzgórzu Słowików" (ZMiD)

  Znów czarne chmury nad łącznikiem Ursynowa i Wilanowa. Za kilka dni miał zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę Ciszewskiego bis, ale właśnie wojewoda uchylił zezwolenie na tę inwestycję.

  Tuż przed końcem roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na budowę nowego 1,4 kilometrowego połączenia między dzielnicami. Chodzi o przedłużenie ulicy Ciszewskiego przez skarpę ursynowską aż do alei Rzeczypospolitej. Nową drogą kierowcy mieli pojechać za dwa lata. W grudniu radni wywalczyli, aby inwestycja pozostała w odchudzonym budżecie stolicy, choć władze miasta poważnie zastanawiały się czy nie znów nie przesunąć inwestycji. 

  Znów, bo początkowo ulica miała powstać w latach 2018-2019. Na przeszkodzie stanęły perturbacje z uzyskaniem decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę. Sąsiedzi inwestycji oraz ekolodzy odwołowyali się do sądów. Zezwolenie uzyskano dopiero na pocztku lipca zeszłego roku. Wydawało się, że nic już nie przeszkodzi budowie i że wystarczy tylko wybrać wykonawcę.

  Nic bardziej mylnego. W piątek ZMiD miał otwierać koperty z ofertami na wykonawcę łącznika, dziś do urzędu dzielnicy Wilanów dotarła informacja, że wojewoda mazowiecki uchylił pozwolenie na budowę. Poinformował o tym burmistrz dzielnicy Ludwik Rakowski. Wg jego informacji wojewoda unieważnił dokument ze względu na to, że decyzja środowiskowa znów stała się nieprawomocna. 

  Jak do tego doszło? W 2019 roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło skargi wspólnoty "Wzgórze Słowików" - sąsiadów inwestycji, odgrażających się, że ją zablokują. SKO popełniło jednak błąd proceduralny - "zapomniało" o rozpatrzeniu jednej z tak samo brzmiących jak pozostałe skargi - i samo musiało zwrócić się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o... uchylenie własnej decyzji.

  - SKO przeoczyło jedną skargę. Rozpatrzyło tylko dwie, a do trzeciej się nie odniosło, choć była podobna. WSA uchyliło więc decyzję i skierowało ją do ponownego rozpatrzenia przez SKO. Teraz czekamy na ponowną decyzję Kolegium - tłumaczyła nam wówczas Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

  WSA wyprostowało ten galimatias, ale przy okazji wytknęło urzędnikom z Wilanowa, że w decyzji środowiskowej przedstawiło nie trzy, ale tylko dwa warianty przebiegu trasy przez Skarpę Warszawską - teren szczególnie chroniony. Decyzja znów stała się nieostateczna, bo SKO zaskarżyło wyrok WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego. To właśnie na ten powód powołuje się wojewoda.

  - Wojewoda wszedł w buty sądu. Decyzja środowiskowa jest w obrocie prawnym i można wydać zgodę. Czy wojewoda Radziwiłł jest Naczelnym Sądem Administracyjnym? Dla mnie to decyzja mająca na celu wykazanie, że w stolicy nie ma inwestycji - komentuje Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  Biuro wojewody twierdzi z kolei, że decyzji środowiskowej decyzją sądu "nie ma w obrocie prawnym", a co za tym idzie również pozwolenie nie może zostać utrzymane.

  - Niedopuszczalne jest, aby decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej funkcjonowała w obrocie prawnym i była realizowana, w sytuacji, gdy decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, w oparciu o którą Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy wydał decyzję, nie jest ostateczna. Należy podkreślić, że obszar, na którym planowana jest inwestycja objęty jest formą ochrony przyrody i otuliny formy ochrony przyrody, tj. otuliny rezerwatu przyrody Skarpa Ursynowska i Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu i nie można dopuścić wątpliwości prawnych w zakresie decyzji środowiskowej - odpowiada nam Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody.

  Wojewoda wypomniał też stołecznym urzędnikom błędy w dokumentach, np. niepodpisanie załącznikówprzez upoważnioną osobę, rozbieżności pomiędzy decyzją a treścią wniosku dotyczącego przejmowanych działek pod budowę, brak określenia terminów wydania takich terenów.

  ZMiD przyznał już, że przetarg na Ciszewskiego-bis się przesunie. Instytucja miejska czeka na komplet dokumentów od wojewody i podejmie decyzje co dalej. Pewne jest natomiast, że nie uda się dotrzymać zakładanego terminu budowy ulicy. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 241

  • 52
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 29
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 53
   WKURZONY
  • 87
   BRAK SŁÓW

  53Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tom 53 2 miesiące temuocena: 100% 

   I to jest super wiadomość !! nie można niszczyć bezkarnie pięknego i chronionego terenu jak i mogiły Powstańców Warszawskich. Już dość jest ulic łączących wszyscy chcą tylko wszystko betonować. Oczywiście jest to obszar chroniony i należy bacznie przyjrzeć się decyzji środowiskowej kto fizycznie ją wydawał i czy jest zgodna z Unijnymi rozporządzeniami o terenach chronionych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazury Boys 52 2 miesiące temuocena: 25% 

   Wzgórze Słoików kontratakuje ... Buldożerami ich !!!! Do ataku !!!!!!! Pilarki i buldożery !!!!!!! Inaczej się nie da, bo nigdy tamtędy nie przejedziemy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 51 3 miesiące temuocena: 70% 

   No i moral z tego taki, że szkoda iż za komuny tego nie zbudowali. Teraz tych wszystkich ekoswirow i posiadaczy mocnych pleców z tego parszywego osiedla ciężko będzie przprzec.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rule_of_law 50 3 miesiące temuocena: 89% 

   Czy urzędnicy Dzielnicy Wilanów potrafią przygotować inwestycję zgodnie z obowiązującymi przepisami?! Kon-sty-tu-cja. Jak można zrobić wariantowanie inwestycji na dwa sposoby, kiedy wiadome jest, że powinno być na trzy... W tym samym czasie, co dzielnice/miasto się bujają na 1km ulicy, GDDKiA zdążyła wybudować kilkaset km ekspresówek!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 49 3 miesiące temuocena: 43% 

   mieszkańcy Kazury są za czy przeciw ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pa-ch2 48 3 miesiące temuocena: 59% 

   To połączenie powinno być już dawno otwarte, ale ludzie z bloków Wzgórze Słowików, na skarpie, mają słuszne dojścia, z wszystkich stron naszej polityki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAW 47 3 miesiące temuocena: 33% 

   Jak nie było, to nie było. Teraz co 100 metrów będą betonować chronioną Skarpę. Gąsek, Korbońskiego, Orszady, POW, Dolinka. Wystarczy. Przecież jak ruszy obwodnica to ruch na Dolince spadnie o połowę. Precz z przedłużaniem Ciszewskiego. Stawiałbym raczej na połączenie Pulawskiej z Ursynowem przy granicy Kabackiego. A nie dopiero przy Auchan.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Saruman 46 3 miesiące temuocena: 40% 

   Bardzo bobrze, najlepiej jakby nigdy tego nie wybudowali!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Walić wspólnotę Słowików 45 3 miesiące temuocena: 67% 

   Jak kupowałeś pajacu mieszkanie to wiedziałeś ze tam będzie droga, nie pajacuj bo i tak droga będzie, a specjalnie bede tsmtendy jeździł i trombił pod tym waszym apartmentem od 7 boleści, nowobogaccy będzie mi protestował choc jak podpisywał to wiedział albo nie czytał tłuk jeden.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paździoch2 44 3 miesiące temuocena: 89% 

   Mieszkańcy Wzgórza Słowików mają dobre układy. Nawet u Radziwiłła. Kempa i reszta Ursynowa może im (Słowikom) co najwyżej naskakać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ferdek2 43 3 miesiące temuocena: 43% 

   I bardzo dobrze. Ze skarpy i jej przyrody korzystają różni ludzie, nie tylko mieszkańcy Wzgórza.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dostep 42 3 miesiące temuocena: 50% 

   Z drogi ludzie będą korzystać jeszcze bardziej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 41 3 miesiące temuocena: 70% 

   Ci, którzy się cieszą z blokowania tej inwestycji, z pewnością nie stoją co dzień rano i po południu w korkach na Rosoła lub KEN. Najprawdopodobniej to lobby mieszkańców Wzgórza Słowików. Ciszewskiego bis powinna powstać już dawno, w odróżnieniu od ul. Rosnowskiego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 40 3 miesiące temuocena: 35% 

   Owszem, powinna była powstać już dawno, ale w momencie gdy jest Rosnowskiego a za parę miesięcy będzie obwodnica i przedłużenie Płaskowickiej budowanie przedłużenia Ciszewskiego przestaje być takie ważne.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozbawiony 39 3 miesiące temuocena: 50% 

   Przecież pod kenem jeździ metro Z, tłustych doop nie chce się ruszyć? To sobie stójcie jedynka, cyk dwójka...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klauzula sumienia 38 3 miesiące temuocena: 77% 

   Najpierw wciskają budynek tzw wzgórze słowików pod linie wysokiego napięcia doskonale wiedząc że tuż obok tego miejsca planowana jest od lat ulica a potem idą do sądu że im ulica nie pasuje. Jak nie wiadomo o co chodzi...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 37 3 miesiące temuocena: 42% 

   Jakie szczęście! Patologizacja komunikacji rozwija się, hi, hi. Rondo KEN/Płaskowickiej już za kwartał może będzie, a z Rosoła za pół roku. Co robią i czego nie robią służy kasowaniu tkanki komunikacyjnej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 36 3 miesiące temuocena: 44% 

   Brawo! Ta ulica nigdy nie powinna powstać. Kierowcy będą mieli POW i Płaskowickiej bis. Trzeba szanować przyrode.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 35 3 miesiące temuocena: 41% 

   Pełna zgoda, inwestycja traci sens po uruchomieniu obwodnicy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 34 3 miesiące temuocena: 64% 

   Tak, trzeba zburzyć to osiedle na skarpie. Jak chronić to chronić. Acha, i zakaz poruszania się ulicami Warszawy dla mieszkańców tego osiedla. Mają przecież być ekologiczni.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 39 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~urzędnik - zbędnik 33 3 miesiące temuocena: 79% 

   To samo było dwa lata temu, gdy ursynowscy urzędnicy przekazali wojewodzie nieprawidłową dokumentację drugiej jezdni ul. Rosoła przy ul. Wąwozowej. Czy któryś z nich poniósł konsekwencje finansowe tego, że tysiące samochodów miesiącami stały w korkach na osiedlowych uliczkach Kabat, aby omijać to rozbabrane skrzyżowanie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~titos 32 3 miesiące temuocena: 73% 

   A ja się pytam, kto tam mieszka, na Osiedlu Słowików, że tak skutecznie blokuje? Powinni wypożyczać swoje usługi do blokowania innych inwestycji :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paździoch2 31 3 miesiące temuocena: 89% 

   Właśnie, kto tam mieszka na Osiedlu Słowików, na tej skarpie, w otulinie rezerwatu???

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slowik 30 3 miesiące temuocena: 86% 

   Ja :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Never 29 3 miesiące temuocena: 72% 

   Np. Jurek O. ma tam mieszkanie/a tak ten od wielkiej kapeli

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MZC 28 3 miesiące temuocena: 33% 

   Żaden sekret, że Owsiak tam mieszka. Oprócz tego trochę managerów wyższego szczebla z różnych korpo, bo lokalizacja przyjemna i cicha, a do centrum dużo bliżej i szybciej niż z Konstancina. Więc pewnie rzeczywiście tę budowę utrącą. I dobrze w sumie, jednak to chroniony obszar a kilometr dalej będzie przecież przejazd przy obwodnicy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiler 27 3 miesiące temuocena: 35% 

   A Miało Być Tak Pięknie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Po tu co kolejne tysiące aut? 26 3 miesiące temuocena: 53% 

   I dobrze się stało. Ursynów codziennie jest zastawiany tysiącami samochodów z innych dzielnic (przesiadkowicze do Metra), którym nie chce się nawet korzystać z parkingu P&R wybudowanym na Stokłosach. A teraz jeszcze kolejne tysiące aut z Wilanowa i okolic miałby zalać naszą dzielnicę? Po co?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 25 3 miesiące temuocena: 43% 

   Rozumiem hipokryto ,że ty i twoja rodzina nie jeździcie swoimi autami po np.Mokotowie, Centrum ,Żoliborzu ,Wilanowiei innych dzielnicach ,aby zaparkować i dojść do jakiegokolwiek punktu. Ech...........nienawistna patologia

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Proszę mnie nie obrażać! 24 3 miesiące temuocena: 42% 

   do pol: Proszę mnie nie obrażać! Jeżdżę wyłącznie komunikacją miejską i rowerem, chodzę pieszo. Nie zatruwam powietrza w Warszawie i nie zastawiam miasta złomem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 3 miesiące temuocena: 70% 

   Komunikacja miejska też truje

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dostep 22 3 miesiące temu

   Akurat najbardziej nas truje wysiadywanie ekoswirow godzinamu przed komputerem i wypisywanie tych ich pierdololo. A jak sie auta w miescie nie podobają, to bieszczady czekają, gwno nas twoje spacerki, jazda zbiorkomem i rowerek interesują.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~***** *** 21 3 miesiące temuocena: 42% 

   ***** ***

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja Ale jaja 20 3 miesiące temuocena: 53% 

   kiedyś niepiśmienni podpisywali się krzyżykami , a teraz gwiazdkami , postęp !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 32 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kreta Gruberg 19 3 miesiące temuocena: 55% 

   Widziałem żuczka lenarczka jak turlał gówno jeszcze sprzed lodowca po tej skarpie w doł! STOP BEZPRAWNYM DROGOM W ŚRODKU MIASTA< TYLKO ZUKI MAJA TECZOWA KREW KTORA BEDZIEMY CHRONiC!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kreta Gruberg 18 3 miesiące temuocena: 39% 

   Widać, że Twoje uciemieżone teczowe ego dostało się do klawiatury, ale i tak Cie kocham, kiedys znajdziesz drogę ;) może spróbuj od opanowania złości, a pózniej zapanuj nad swoim popędem seksulanym? jestem terapeuta, taki pro tip!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zasad trzeba przestrzegać 17 3 miesiące temuocena: 65% 

   Artykuł jest nieprecyzyjny i pomija kluczowe fakty. Pozwolenie na budowę zostało wydane na przełomie czerwca/lipca 2019 na kilka dni przed tym jak sąd unieważnił decyzję środowiskową. Widać komuś bardzo się śpieszyło czy zależało by Wilanów mógł przyjechać do metra, podrzucić więcej dzieci do ursynowskich przedszkoli lub zrobić zakupy w Leclercu. Może burmistrz Ursynowa chce być burmistrzem Wilanowa w następnej kadencji? Wojewoda miał mocne powody by pozwolenie na budowę unieważnić. Decyzja środowiskowa była źle przygotowana - inwestor nie spełnił wymogów do realizacji takiej inwestycji.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZdrajcaRadziwill 16 3 miesiące temuocena: 61% 

   Jedyny mocny powód wojewody to chęć uwalenia inwestycji Trzaskowskiego. Już Radziwiłłowie pokazali jak szanują Rzeczypospolitą. Pewien klasyk to pisał :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 15 3 miesiące temuocena: 59% 

   No cóż, choć mieszkam na Ursynowie, korzystam też z tego, co jest na Mokotowie i w Śródmieściu, ba czasem zawitam także we Włochach i na Bemowie, zajadę na Bielany i skoczę na Pragę. Rozumiem, że nie jestem tam mile widziany, tak jak mieszkańcy Wilanowa na Ursynowie? A ursynowiakom wolno zajrzeć czasem do królewskiego pałacu? Miasto jest JEDNO. Komunikacja między dzielnicami musi być sprawna. Inaczej z miasta robi się zbiór wsi i miasteczek. A tego w Warszawie nie chcę, ponieważ jedyny przepis na współczesną Warszawę to metropolia. Taką ma funkcję i tak musi być zbudowana. Ciszewskiego jest potrzeba na zaraz. Uwalenie tej drogi to wielka szkoda.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 32 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 14 3 miesiące temuocena: 70% 

   To teraz dobro powraca. Hanka tez uwalała tą inwestycje na wszelkie możliwe sposoby.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Po co kolejne tysiące aut? 13 3 miesiące temuocena: 56% 

   I dobrze się stało. Ursynów codziennie jest zastawiany tysiącami samochodów z innych dzielnic (przesiadkowicze do Metra), którym nie chce się nawet korzystać z parkingu P&R wybudowanym na Stokłosach. A teraz jeszcze kolejne tysiące aut z Wilanowa i okolic miałby zalać naszą dzielnicę? Po co?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 12 3 miesiące temuocena: 50% 

   Przecież i tak jeżdżą, tylko przez cały Ursynów (via Rosnowskiego). A tak przejadą tylko przez połowę. To była dobra inwestycja. A oburzać to się należało na pierwszą przelotkę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dostep 11 3 miesiące temuocena: 46% 

   Po jajco. A jak Ursynow zastawia inne dzielnice to jest ok.? I eee tam tysiące. Dziesiątki tysięcy., setki, miliooony od razu, co sie bedziesz ograniczał (a) (o). Tak jak Jac napisal. I tak tu wjadą. Tylko ci zamiast sie pchac przez caly ursynów, przejadą tylko jego fragmentem. Droga bardzo potrzebna i oczekiwana, dawać ją kuurła.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prosta logika 10 3 miesiące temuocena: 69% 

   do Dostep: Ursynów zastawiają samochodami ci mieszkańcy innych dzielnic, którzy przesiadają się tu z samochodu do metra. Jeśli mieszkaniec Ursynowa chce jechać metrem, to po prostu wsiada do metra koło domu i NIE ZASTAWIA SWOIM AUTEM INNYCH DZIELNIC. Czy tak trudno zrozumieć tą różnicę?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 9 3 miesiące temuocena: 35% 

   Zaraz zaraz, drogi są by po nich jeździć, czemu mieli by tutaj stawać dla samego stawania? Rozumiem, że jest Pan zwolennikiem wydawania pozwoleń na przemieszczanie się pomiędzy dzielnicami. Brzmi Pan jakby się urodził na Ursynowie i ani razu w życiu się z niego nie ruszał... czyli przepraszam, że powiem to wprost ale brzmisz Pan jak świr.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 8 3 miesiące temuocena: 32% 

   @braklogiki Panie zdecyduj się na jeden nick i go stosuj. Pan kiedykolwiek był na Wilanowie? Albo korzystasz z bezpośredniego połączenia autobusowego do centrum albo autobusem jedziesz stację Służew lub Wilanów. Po co ktoś miałby nadrabiać drogi by jechać na Stokłosy/Imielin? Przepraszam ale Pan brzmi jak świr.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 7 3 miesiące temuocena: 40% 

   a skąd te dane o "tysiącach samochodów"? takiej demagogi ja pod tym artykułem to ja dawno nie widziałem.. jedni za drudzy przeciw argumenty wszystkich w większości z dupy..

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 6 3 miesiące temuocena: 47% 

   Czekamy na to drogę, będziemy walczyć o tą drogę!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 5 3 miesiące temuocena: 51% 

   Nie chcemy tej drogi, będziemy walczyć przeciwko tej drodze!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 38 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 4 3 miesiące temuocena: 24% 

   @Pol vel @eli Stosuj Pan jeden nick. Pan nie Ojciec, Syn i Matka w jednej osobie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eli 3 3 miesiące temuocena: 51% 

   I bardzo dobrze! Stop niszczeniu rezerwatu przyrody Skarpa Ursynowska!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dostep 2 3 miesiące temuocena: 46% 

   Stopować to se możesz swoją sraczkę. Stop typom ktorzy kupuja mieszkania w lokalizacji gdzie od zawsze wiadomo, ze miala byc droga a potem piłują japy, ze chca miec cisze.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 32 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój Nick 1 3 miesiące temuocena: 57% 

   ~Dostep - Jak ktoś chce mieć ciszę to może sobie wymienić okna na solidne, 'dźwiękoszczelne'. Swoją drogą niezła telenowela z tym przedłużeniem, trwa raptem 40 lat. Ciekawe ile jeszcze potrwa :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3672 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021