REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2020, 15:46 komentarzy 14

  (SK)

  W piątek budowniczowie Południowej Obwodnicy Warszawy chcieli zamknąć na dwa dni ulicę Płaskowickiej, by przeprowadzić prace przygotowawcze do otwarcia dwóch rond i drugiej nitki ulicy. Niespodziewanie Astaldi odwołało swoje roboty. Dlaczego?

  Na przełomie lipca i sierpnia miasto miało przejąć pod tymczasowy zarząd odtworzoną ulicę Płaskowickiej. Wykonawca POW od kilku miesięcy odbudowuje chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, ronda oraz jezdnie zajęte pod budowę tunelu trasy S2. Wybudowano też nową nitkę Płaskowickiej na odcinku od Gandhi do Stryjeńskich.

  Ponieważ prace na powierzchni nad tunelem praktycznie się kończą, na początku sierpnia przestrzeń ta miała zostać oddana do użytku ursynowskim kierowcom i pieszym. Ale tak się nie stanie.

  Astaldi niespodziewanie poinformowało o odwołaniu zaplanowanego na sobotę i niedzielę wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu, która miała obowiązywać do całkowitego zakończenia budowy POW, czyli co najmniej do przyszłego roku. Chodzi m.in. o wprowadzenie tzw. ronda półturbinowego na skrzyżowaniu Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich.

  Jaki jest tego powód odwołania tych prac? - Z przyczyn formalno-proceduralnych niemożliwe stało się wdrożenie czasowej organizacji ruchu dla potrzeb przebudowy ul. Płaskowickiej w planowanym terminie, tj. 31 lipca 2020 roku - informuje lakonicznie Astaldi.

  Jak się dowiedzieliśmy, miejskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu nie zatwierdziło ostatecznie proponowanych zmian w organizacji ruchu, bo w dokumentach były błędy.

  - Biuro Polityki Mobilności i Transportu nie mogło zatwierdzić projektu, ponieważ wykonawca nie wprowadził na czas wymaganych poprawek. Projekt zostanie zatwierdzony niezwłocznie po dostarczeniu jego poprawionej wersji - mówi Karolina Gałecka, rzecznik urzędu miasta.

  A ponieważ - zgodnie z przepisami - o tego typu zmianach budowniczowie muszą informować na co najmniej 7 dni przed terminem rozpoczęcia prac, to oddanie do użytku drugiej nitki ul. Płaskowickiej wraz z parkingami przy osiedlu Kazury opóźni się o co najmniej tydzień.

  Bardzo prawdopodobne jest, że zaplanowane na ten weekend roboty rozpoczną się 7 sierpnia wieczorem albo 14 sierpnia, tuż przed weekendem świątecznym. O nowym terminie poinformujemy na Haloursynow.pl.

  Brak decyzji, co do organizacji ruchu na Płaskowickiej, nie wstrzymał innych robót przy tej ulicy. Drogowcy z Astaldi nadal przygotowują zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki oraz ronda, z których już wkrótce będą mogli w pełni korzystać kierowcy i piesi. Na razie ulica przypomina plac budowy wygrodzony wszędobylskimi biało-czerwonymi barierkami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 218

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 45
   OBOJĘTNY
  • 32
   NIEPRZYDATNY
  • 46
   WKURZONY
  • 28
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkankawarszawy 14 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Ta cała POW to jakaś totalna pomyłka. Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zamknie tę autostradę. To nie do pomyślenia. Wyziewy, drgania. Teraz , kiedy tyle mówi się o zdrowiu, budują autostradę pod oknami. Pow to skandal!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 13 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Chyba przyjezdna do Warszawy, plany były od bardzo dawna

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalesony rules 12 5 miesięcy temuocena: 61% 

   Pomylka to sa takie komentarze. Taniej i szybciej bedzie jak szanowna pani sie wyprowadzi, najlepiej z tym warszawiakiem ale juz bardzo starym. A POW jest w idealnym miejscu, lokalizacja byla znana juz na etapie budowy blokow na kazury stad ten niezabudowywany pas ziemi przed oknami. Warto o tym wiedziec, bo pani ewidentnie od niedawna w Warszawie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalesony rules 11 5 miesięcy temuocena: 100% 

   W 2011 roku Warszawa została obwołana ostatnią europejską stolicą bez obwodnicy. Ostatnią. Ja rozumiem, ze niektorzy mają potrzebę mieszkać na europejskim zad.. iu, albo czują sentyment do zapachu gnoju rozwożonego po ojcowiźnie, ale niech sie nie podpisują mieszkanka Warszawy. Prosze wracać do siebie a to miasto zostawić w spokoju. My tu czekamy na obwodnice od kilkudziesieciu lat.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek 10 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Panie administratorze, proszę usuwać komentarze polityczne! Tutaj aby zmienić kierunek uwagi anty PiS, a nie kto odpowiada za złą umowę o POW , za brak filtrów, za kilkuletnie opóźnienie oddania do eksploatacji każdej prospołecznej inwestycji w dzielnicy !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~de 9 5 miesięcy temuocena: 63% 

   @Boom Niestety miasto się na to zgadza. Dobrze że nie odtwarzają ze starych elementów - płytki chodnikowe z lat 70 i azbest ;)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 5 miesięcy temuocena: 69% 

   Miasto zdaje się nie przedstawiło swojego projektu, więc wykonawca robi swoje.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick-Mick 7 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Dlaczego odtwarzają kostkę bauma? Miasto nakazało płyty chodnikowe 50x50. Dlaczego odtwarzają słupki biało-czerwone? Miasto nakazało tylko czarne. Dlaczego w ogóle odtwarzają teren sprzed budowy? Miasto zapowiadało park linearny. Szkoda pieniędzy. Będzie jak ze Świętokrzyską. Czy Pan Redaktor mógłby zadać te pytania w ratuszu i dać nam odpowiedź w kolejnym artykule?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 5 miesięcy temuocena: 53% 

   Astaldi ma oddać teren taki jaki przejęli i to wykonują.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 5 5 miesięcy temuocena: 65% 

   Kabaret nicnierobienia trwa, hi, hi, z takim mozołem Astaldi z ZDM odbudowują i odbudować nie mogą. Z jeszcze większym trudem budują i zbudować nie mogą, hi, hi, ale sparaliżowanie dzielnicy idzie im nadzwyczaj sprawnie, hi, hi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalesony rules 4 5 miesięcy temuocena: 49% 

   Biuro bezmobilności i transportu rowerkowego jak zwykle coś przerosło. Przy okazji, czy pełnynocnik rowerowy poda w końcu sekretne dane o swoim wykształceniu?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ra 3 5 miesięcy temuocena: 45% 

   Nie poda gdyż się wstydzi......a co jak się okaże, że ekipa Rafika wsadziła na tak WAŻNE stanowisko kogoś ze średnim wykształceniem.....ZE ŚREDNIM! Toć to potencjalny wyborca PIS....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozumny 2 5 miesięcy temuocena: 57% 

   Oj, nie idźmy tą drogą, bo kwestia obsadzania swoich przez środowisko PiS będzie jeszcze bardziej kompromitująca. Na taki mały początek: co powiesz na pielęgniarkę, której jedyną zasługą jest to, że jest dyspozycyjną bardzo radną PIS? Zagadka: otrzymane stanowisko? Członek zarządu w dużej spółce giełdowej :-))) Teraz w sumie byłoby jej na rękę, by ją zwolnić bo odprawa wysoka :-)))

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalesony rules 1 5 miesięcy temuocena: 71% 

   Ty, ale g..no mnie obchodzi pielegniarka z pis. Tu rozmawiamy o drogach w miescie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.35 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021