REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  W piątek budowniczowie Południowej Obwodnicy Warszawy chcieli zamknąć na dwa dni ulicę Płaskowickiej, by przeprowadzić prace przygotowawcze do otwarcia dwóch rond i drugiej nitki ulicy. Niespodziewanie Astaldi odwołało swoje roboty. Dlaczego?

  Na przełomie lipca i sierpnia miasto miało przejąć pod tymczasowy zarząd odtworzoną ulicę Płaskowickiej. Wykonawca POW od kilku miesięcy odbudowuje chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, ronda oraz jezdnie zajęte pod budowę tunelu trasy S2. Wybudowano też nową nitkę Płaskowickiej na odcinku od Gandhi do Stryjeńskich.

  Ponieważ prace na powierzchni nad tunelem praktycznie się kończą, na początku sierpnia przestrzeń ta miała zostać oddana do użytku ursynowskim kierowcom i pieszym. Ale tak się nie stanie.

  Astaldi niespodziewanie poinformowało o odwołaniu zaplanowanego na sobotę i niedzielę wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu, która miała obowiązywać do całkowitego zakończenia budowy POW, czyli co najmniej do przyszłego roku. Chodzi m.in. o wprowadzenie tzw. ronda półturbinowego na skrzyżowaniu Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich.

  Jaki jest tego powód odwołania tych prac? - Z przyczyn formalno-proceduralnych niemożliwe stało się wdrożenie czasowej organizacji ruchu dla potrzeb przebudowy ul. Płaskowickiej w planowanym terminie, tj. 31 lipca 2020 roku - informuje lakonicznie Astaldi.

  Jak się dowiedzieliśmy, miejskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu nie zatwierdziło ostatecznie proponowanych zmian w organizacji ruchu, bo w dokumentach były błędy.

  - Biuro Polityki Mobilności i Transportu nie mogło zatwierdzić projektu, ponieważ wykonawca nie wprowadził na czas wymaganych poprawek. Projekt zostanie zatwierdzony niezwłocznie po dostarczeniu jego poprawionej wersji - mówi Karolina Gałecka, rzecznik urzędu miasta.

  A ponieważ - zgodnie z przepisami - o tego typu zmianach budowniczowie muszą informować na co najmniej 7 dni przed terminem rozpoczęcia prac, to oddanie do użytku drugiej nitki ul. Płaskowickiej wraz z parkingami przy osiedlu Kazury opóźni się o co najmniej tydzień.

  Bardzo prawdopodobne jest, że zaplanowane na ten weekend roboty rozpoczną się 7 sierpnia wieczorem albo 14 sierpnia, tuż przed weekendem świątecznym. O nowym terminie poinformujemy na Haloursynow.pl.

  Brak decyzji, co do organizacji ruchu na Płaskowickiej, nie wstrzymał innych robót przy tej ulicy. Drogowcy z Astaldi nadal przygotowują zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki oraz ronda, z których już wkrótce będą mogli w pełni korzystać kierowcy i piesi. Na razie ulica przypomina plac budowy wygrodzony wszędobylskimi biało-czerwonymi barierkami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 216

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 45
   OBOJĘTNY
  • 32
   NIEPRZYDATNY
  • 46
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkankawarszawy 13 16 dni temuocena: 53% 

   Ta cała POW to jakaś totalna pomyłka. Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zamknie tę autostradę. To nie do pomyślenia. Wyziewy, drgania. Teraz , kiedy tyle mówi się o zdrowiu, budują autostradę pod oknami. Pow to skandal!

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 12 15 dni temuocena: 50% 

   Chyba przyjezdna do Warszawy, plany były od bardzo dawna

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 17 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalesony rules 11 15 dni temuocena: 50% 

   Pomylka to sa takie komentarze. Taniej i szybciej bedzie jak szanowna pani sie wyprowadzi, najlepiej z tym warszawiakiem ale juz bardzo starym. A POW jest w idealnym miejscu, lokalizacja byla znana juz na etapie budowy blokow na kazury stad ten niezabudowywany pas ziemi przed oknami. Warto o tym wiedziec, bo pani ewidentnie od niedawna w Warszawie

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek 10 16 dni temuocena: 67% 

   Panie administratorze, proszę usuwać komentarze polityczne! Tutaj aby zmienić kierunek uwagi anty PiS, a nie kto odpowiada za złą umowę o POW , za brak filtrów, za kilkuletnie opóźnienie oddania do eksploatacji każdej prospołecznej inwestycji w dzielnicy !

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~de 9 16 dni temuocena: 63% 

   @Boom Niestety miasto się na to zgadza. Dobrze że nie odtwarzają ze starych elementów - płytki chodnikowe z lat 70 i azbest ;)

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 16 dni temuocena: 69% 

   Miasto zdaje się nie przedstawiło swojego projektu, więc wykonawca robi swoje.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick-Mick 7 16 dni temuocena: 58% 

   Dlaczego odtwarzają kostkę bauma? Miasto nakazało płyty chodnikowe 50x50. Dlaczego odtwarzają słupki biało-czerwone? Miasto nakazało tylko czarne. Dlaczego w ogóle odtwarzają teren sprzed budowy? Miasto zapowiadało park linearny. Szkoda pieniędzy. Będzie jak ze Świętokrzyską. Czy Pan Redaktor mógłby zadać te pytania w ratuszu i dać nam odpowiedź w kolejnym artykule?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 16 dni temuocena: 52% 

   Astaldi ma oddać teren taki jaki przejęli i to wykonują.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 5 16 dni temuocena: 61% 

   Kabaret nicnierobienia trwa, hi, hi, z takim mozołem Astaldi z ZDM odbudowują i odbudować nie mogą. Z jeszcze większym trudem budują i zbudować nie mogą, hi, hi, ale sparaliżowanie dzielnicy idzie im nadzwyczaj sprawnie, hi, hi.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalesony rules 4 17 dni temuocena: 45% 

   Biuro bezmobilności i transportu rowerkowego jak zwykle coś przerosło. Przy okazji, czy pełnynocnik rowerowy poda w końcu sekretne dane o swoim wykształceniu?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ra 3 17 dni temuocena: 32% 

   Nie poda gdyż się wstydzi......a co jak się okaże, że ekipa Rafika wsadziła na tak WAŻNE stanowisko kogoś ze średnim wykształceniem.....ZE ŚREDNIM! Toć to potencjalny wyborca PIS....

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozumny 2 17 dni temuocena: 65% 

   Oj, nie idźmy tą drogą, bo kwestia obsadzania swoich przez środowisko PiS będzie jeszcze bardziej kompromitująca. Na taki mały początek: co powiesz na pielęgniarkę, której jedyną zasługą jest to, że jest dyspozycyjną bardzo radną PIS? Zagadka: otrzymane stanowisko? Członek zarządu w dużej spółce giełdowej :-))) Teraz w sumie byłoby jej na rękę, by ją zwolnić bo odprawa wysoka :-)))

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalesony rules 1 15 dni temuocena: 40% 

   Ty, ale g..no mnie obchodzi pielegniarka z pis. Tu rozmawiamy o drogach w miescie.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2152 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020