REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Plotki czy realna groźba? - Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie będzie opóźniona o co najmniej rok - stwierdził na jednej z ostatnich sesji rady dzielnicy burmistrz Robert Kempa. W środę w tej sprawie odbędzie się posiedzenie dwóch komisji, otwarte również dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych tym, co dzieje się z budową POW.

  Informacja podana przez burmistrza, a także przez naszą redakcję, wywołała falę komentarzy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w odpowiedzi twierdzi, że termin zakończenia inwestycji nie zmienił się i wciąż obowiązuje data 31 sierpnia 2020 roku. 

  - Roszczenia wykonawcy odnośnie przedłużenia czasu na ukończenie zostały w części rozpatrzone i odrzucone, natomiast pozostałe są w analizie. Decyzje zostaną podjęte po ich rozpatrzeniu - poinformowała GDDKiA.

  Niby odpowiedź jest jasna, ale wprawne oko dostrzeże, że ostatnie zdanie to furtka do ogłoszenia, że inwestycja jest jednak opóźniona.

  Więcej na ten temat być może dowiemy się na środowym posiedzeniu dwóch komisji w radzie dzielnicy - Komisji Mobilności, Inwestycji i Transportu oraz Komisji Architektury i Ochrony Środowiska, które zwołane zostało z inicjatywy trzech radnych: Macieja Antosiuka, Antoniego Pomianowskiego i Bartosza Zawadzkiego.

  - Spodziewamy się na spotkaniu nastąpi skonfrontowanie plotek, które rozsiewa burmistrz z aktualnymi informacjami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i  Autostrad - mówi Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Spotkanie odbędzie się w ratuszu, w sali nr 136 (pierwsze piętro), w środę 13 listopada o godz. 18:00. Posiedzenie jest otwarte dla mieszkańców, a zaproszeni goście z GDDKiA mają odpowiadać na pytania. Wszyscy, którzy interesują się budową POW powinni więc pojawić się na tym spotkaniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 6 8 miesięcy temu

   Przeciągną z pewnością. Sa zadaniowani aby sabotować komunikację za wszelką ceną czyli za pieniądze podatników. To wytrawni dywersanci, jakieś zejście z budowy, jakieś inne trudności. No ale koszty wzrosną, będzie co odwirować a i parę tysięcy niepotrzebnych znaków drogowych postawi/odnowi się. Jakieś dziwaczne zjazdy/wjazdy, może Most Siekierkowski trzeba będzie zamknąć na pół roku... Mają pomysły, czas, pieniądze i władzę - w sądach wszystko wygrają.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec ursynowa 5 8 miesięcy temuocena: 56% 

   Temat jest gorący. Drogę w tunelu mogą wykonywać nawet o 2 lata dłużej, natomiast te kilka ulic zwężonych i kilka pozamykanych stwarza realne zagrożenie (znacznie dłuższy dojazd służb - straż, karetki) oraz liczne utrudnienia dla mieszkańców. Jestem przeciwnikiem przedłużenia Belgradzkiej i zwolennikiem komunikacji miejskiej ale 1,5 roku pozamykane przejazdy bez perspektyw ich udrożnienia to skandal. W ostatnich dniach nawet widać spowolnienie prac i z obiecanek o otwarciu minimum ul. Braci Wagów i KEN do końca roku 19tego nic nie wyjdzie co widać gołym okiem. Włoskie firmy pokazały już w PL na co je stać...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 4 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Pierwsze pytanie. Kto za przedłużeniem ul. Belgradzkiej do ul. Pileckiego - łapka w górę.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 3 8 miesięcy temuocena: 25% 

   a placisz podatki w w-wie czy u siebie lokalnie? jak u siebie - pa pa, nawet jak w warszawie to tez pa pa - dlaczego wszystko ma byc robione pod wlascicieli samochodow? Mmay bardzo dobrze rozwinieta komunikacje miejska czy to na samym terenie Ursynowa czy calej Warszawie - zamiast korzystac z autka codzien do pracy - polecam komunikacje zbiorowa :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 2 8 miesięcy temuocena: 69% 

   Jeżeli trzeba by było "zaorać" górkę kazurkę- to jestem na nie. Jeżeli ulica miałaby profil przyległy do bloków, wzdłuż obecnego tam "wału" - popieram.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 43 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 1 8 miesięcy temuocena: 74% 

   Nie, nie mamy bardzo dobrej komunikacji. Nie kazdy porusza sie tylko na trasie ursynow - centrum, a i to moze jest przyjazne tylko poza godzinami szczytu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3195 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020