REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (GDDKiA)

  Budowniczy POW zaczynają przebudowę skrzyżowania Rosoła i Płaskowickiej. W przyszłości to przez nie kierowcy będą wyjeżdżać z Ursynowa na Wilanów ulicą Płaskowickiej-bis oraz wjeżdżać na trasę S2 w kierunku wschodnim. Na razie będą utrudnienia.

  We wtorek, 30 czerwca, ok. godz. 19.00 Astaldi wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej. Jak informaje Jolanta Stawiarska z Egis Polska, firmy nadzorującej inwestycję, rozpoczynające się roboty to już przygotowanie tego miejsca do stanu, jaki będzie po oddaniu POW do użytku. 

  - Prawdopodobnie roboty będą trwały do końca realizacji kontraktu. Zmiany wprowadzane będą etapami, na pewno jeszcze kilka razy zmieni się organizacja ruchu - mówi Stawiarska.

  Będą objazdy ul. Płaskowickiej

  Ruch w obydwu kierunkach na ulicy Rosoła zostanie przeniesiony na tymczasową jezdnię, na której będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na tym nie koniec. Zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Płaskowickiej pomiędzy ul. Cynamonową a Rosoła. Objazdy będą prowadziły ulicami: Gandhi – Cynamonowa; Gandhi do al. KEN lub ul. Dereniowej oraz al. KEN do ul. Belgradzkiej.

  Zmienią się trasy linii 195 i N37. Autobusy 195 w kierunku Metra Natolin pojadą ulicami Stryjeńskich i Belgradzką, linii nocnej N37 będą kursowały ul. Rosoła.

  ciąg dalszy artykułu pod infografiką

  Skrzyżowanie Płaskowickiej z Rosoła będzie docelowo częścią węzła Ursynów Wschód. Będą się na nim spotykać kierowcy, chcący wjechać na trasę ekspresową w kierunku Mińska Mazowieckiego z tymi, którzy wyjadą ul. Płaskowickiej-bis z Wilanowa od strony Branickiego oraz tymi zjeżdżającymi z trasy ekspresowej jadącymi ze wschodu. 

  O wielkości tego skrzyżowania świadczy choćby fakt, że Płaskowickiej-bis - tuż przy blokach na Nowoursynowskiej - będzie miała aż 5 pasów ruchu.

  Od poniedziałku zmiany przy Puławskiej

  Dzień wcześniej, w poniedziałek duże zmiany czeka ulicę Puławską na wysokości POW. Drogowcy zamykają północną część zawrotki. Z trasy S2 kierowcy zjadą tą częścią zawrotki, którą do tej pory wjeżdżali na ekspresówkę. Od poniedziałku by wjechać na trasę S2 trzeba będzie skręcić na rondzie pod wiaduktem POW. O szczegółach w naszym kolejnym artykule.

  ciąg dalszy artykułu pod infografiką

  GDDKiA i Astaldi dogadały się

  Zapowiedź przebudowy skrzyżowania aż do końca kontraktu świadczy o tym, że przywrócenie dawnego przebiegu ul. Rosoła na wysokości Płaskowickiej nie nastąpi w tym roku. Budowa POW ma duże opóźnienie, zwłaszcza jeśli chodzi o prace w tunelu. GDDKiA i Astaldi doszły już do porozumienia w sprawie przedłużenia terminu zakończenia prac.

  - Finalizowane są sprawy formalne związane z ustaleniem treści aneksu do umowy dotyczącego terminu zakończenia inwestycji. GDDKiA jest gotowa do podpisania aneksu. Oczekujemy na przekazanie przez Astaldi zgody na zawarcie aneksu wydanej przez sąd włoski w związku z toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym - informuje Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału generalnej dyrekcji.

  A podpisanie aneksu ma kolosalne znaczenie dla postępów na budowie POW. Podczas budowy Astaldi napotkało na wiele nieprzewidzianych w kontrakcie problemów, konieczne jest wykonanie dodatkowych prac, które nie ruszą do momentu zawarcia porozumienia. Im szybciej więc GDDKiA uda się podpisać aneks, tym szybciej rozpoczną się prace, które pozwolą na oddanie do użytku naziemnej części inwestycji, np. ul. Braci Wagów, Lanicego czy wyprostowania bypassa w alei KEN.

  Drogowcy pochwalili się dziś, że tunel pod Ursynowem jest w całości przekopany. Cała ziemia z jego środka została wywieziona, zasypywane ziemią są kolejne segmenty stropu na powierzchni, a nad częścią tunelu przywracany jest istniejący wcześniej układ ulic i parkingów. W hurraoptymistycznym tonie komunikatu zabrakło tylko realnego terminu zakończenia budowy ursynowskiego odcinka POW.

  VIDEO: Tak wygląda tunel POW od środka - źródło: GDDKiA, fot. P. Szymborski

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 75

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Real 9 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Ślamazarne tempo realizacji tej inwestycji i brak jakiegokolwiek działania Dzielnicy/Miasta, żeby zabezpieczyć interesy mieszkańców zatrważa! Przecież nic się nie dzieje na budowie w miejscu przebiegu Lanciego! Od momentu zamknięcia Lanciego tempo prac w tym miejscu jest śmieszne! Najpierw długo nic się nie działo z budową tu tunelu, a teraz strop jest gotowy i nie wiedzieć czemu, nie można tego zasypać i odbudować najszybciej jak się da Lanciego, jeżeli okazuje się, że trzeba zamknąć Płaskowickiej/Cynamonową i zmniejszyć przepustowość Rosoła! Przecież to kompletny brak zarządzania! A Wykonawca mógłby przecież zostać do tego skutecznie "zobowiązany", gdyby tylko był "gospodarz" w postaci Miasta/Dzielnicy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 9 miesięcy temuocena: 33% 

   A co miasto ma wspólnego z tą inwestycją?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 10 miesięcy temuocena: 72% 

   To w zasadzie dobra wiadomość, powoli wraca normalność, choć al. KEN znowu stanie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 6 10 miesięcy temuocena: 78% 

   Jesli zamykaja ten fragment plasowickiej od cynamonowej, to przydałoby sie bardzo otwarcie Lanciego.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 5 10 miesięcy temuocena: 48% 

   Bardzo dalekowzroczne posunięcie! Pewnie chcą zwiększyć liczbę robotników pracujących na tym odcinku Z czterech do pięciu! I ten piąty, pewnie jeszcze z taczką albo co najmniej łopatą mógłby się poczuć onieśmielony takim ruchem na Rosoła, więc szybko należy ten ruch przeorganizować, żeby nie stresować biedaka!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 4 10 miesięcy temuocena: 85% 

   "Ruch w obydwu kierunkach na ulicy Rosoła zostanie przeniesiony na tymczasową jezdnię, na której będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na tym nie koniec. Zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Płaskowickiej pomiędzy ul. Cynamonową a Rosoła. Objazdy będą prowadziły ulicami: Gandhi – Cynamonowa; Gandhi do al. KEN lub ul. Dereniowej oraz al. KEN do ul. Belgradzkiej". Pozdrawiam wszystkich kierowców, teraz to nam dopiero dogodzili... i to bezterminowo.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KoronaZiomek 3 10 miesięcy temuocena: 10% 

   Bardzo dobrze, w metro wsiadać i nie narzekać. a nie popitalacie 120 po rosoła. Oby ze 3 lata to trwało. w korkach może się w końcu pozabijacie nawzajem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 2 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Te, ziomek, którą linią metra na gocław? A 120 km/h to ty masz co najwyzej przeciagu miedzy uszami

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   ~KoronaZiomek, akurat w dobie corony to wlasny samochod jest na wage złota, w tym takze w twoim intetresie, bo w metrze mniej potencjalnie zarażajacych. Jesli nie jesteś w stanie tego zrozumieć to jestes zwyklym KoronaCymbałem

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3906 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021