REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Widok na rondo przy Płaskowickiej/Pileckiego

  Widok na rondo przy Płaskowickiej/Pileckiego (YT/Winkiel82 - budowa POW)

  Na pierwsze dwa weekendowe dni sierpnia drogowcy z Astaldi zamkną ulicę Płaskowickiej od ronda przy Dereniowej do ronda przy Pileckiego. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami.

  Naziemna część Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie coraz bardziej przypomina już docelowy układ komunikacyjny. W najbliższych tygodniach miasto ma przejmować od budowlańców ulicę Płaskowickiej - od Gandhi do Braci Wagów - w tymczasowy zarząd. Chodzi o to, by gotowe odcinki odtworzonej ulicy nie czekały na opóźnione zakończenie całego ursynowskiego odcinka POW. 

  Przypomnijmy, budowa tunelu znacznie się opóźniła, i choć GDDKiA nie informuje oficjalnie o przedłużeniu robót, to jest pewne, że oddanie do użytku odcinka A przesunie się o co najmniej o rok. Na dziś kontrakt przewiduje, że POW ma zostać oddana za... miesiąc. To - oczywiście - kompletnie nierealne. Ale można już oddawać kierowcom ulicę Płaskowickiej - miasto i GDDKiA doszły do porozumienia w tej sprawie.

  Druga nitka już gotowa

  Na Płaskowickiej trwają ostatnie prace nad odtworzeniem stanu sprzed rozpoczęcia budowy POW oraz zakończeniem budowy dodatkowych jezdni. Ulica zyskała drugą nitkę na odcinku od Gandhi do Stryjeńskich. Ale w pierwszym rzucie ursynowskim kierowcom zostanie oddana nowa nitka od Pileckiego do Stryjeńskich wraz z nową organizacją ruchu na rondach.

  Właśnie po to, by wprowadzić nową organizację ruchu, w piątek, 31 lipca około godz. 19:00 drogowcy z Astaldi zamkną ul. Płaskowickiej między dwoma rondami. Kierowcy nie będą mogli przejeżdżać tym odcinkiem przez całą sobotę i niedzielę, 1 i 2 sierpnia. Po godz. 5:00 rano w poniedziałek, 3 sierpnia, planowane jest przywrócenie ruchu, miejmy nadzieję, że już z otwartą drugą nitką ulicy.

  Kierowcy będą mogli ominąć zamknięty odcinek ulicami Pileckiego, Gandhi i aleją KEN lub Cynamonową. A z przeciwnego kierunku, od strony Kabat: ul. Braci Wagów, aleją KEN i ul. Rosoła.

  Rondo półturbinowe - pierwsze na Ursynowie

  W nieco ponad dwa dni drogowcy zamierzają uwinąć się z włączeniem nowej nitki do ruchu oraz docelową organizacją ruchu na rondach przy Pileckiego oraz przy Dereniowej. To drugie - jak się dowiedzieliśmy - będzie miało formę ronda półturbinowego, a więc pasy do ruchu wewnętrznego i zewnętrznego nie będą się krzyżować, ale też (inaczej niż w pełnym rondzie turbinowym) pasy odbiją od jego środka nie w czterech, tylko w dwóch miejscach. Będzie to nowość na Ursynowie. Dzięki niej skręt z Płaskowickiej w Stryjeńskich po południu ma być znacznie łatwiejsza niż dziś i przed budową POW, gdy wszyscy stali w korkach.

  Udostępnione zostaną wreszcie odtworzone parkingi przy osiedlu Kazury. W pierwszym etapie tymczasowej organizacji ruchu, pasy Płaskowickiej zostaną wygrodzone, nie będzie też przejścia dla pieszych przy Hirszfelda oraz sygnalizacji świetlnej. Z parkingu będzie można zatem skręcić tylko w kierunku alei KEN, ale aby wjechać na parking od strony alei KEN będzie trzeba objechać rondo przy Pileckiego. Tak będzie do czasu, gdy drogowcy wyprostują al. KEN i przywrócą przy niej lewoskręty. Nastąpić ma to jesienią.

  Łącznik z Gandhi przestanie być ślepy

  W kolejnych tygodniach - prawdopodobnie w sierpniu - gotowy do przejęcia przez miasto będzie kolejny odcinek Płaskowickiej - od Pileckiego do Gandhi wraz ze 150-metrowym łącznikiem wybudowanym przez GDDKiA prowadzącym do oddanej dwa lata temu "ślepej" ulicy Gandhi. Rozmowy między miastem a generalną dyrekcją dotyczyły rozwiązań zastosowanych w sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu.

  Początkowo drogowcy z GDDKiA zaplanowali układ bez możliwości skrętu z Gandhi w lewo w Płaskowickiej. Miasto wniosło swoje zastrzeżenia do takiego rozwiązania i zażądało udostępnienia kierowcom także tej relacji. Od zakończenia tych rozmów zależy termin przekazania miastu tego odcinka ulicy. Do czasu zakończenia budowy tunelu i uruchomienia zjazdu z obwodnicy do Płaskowickiej, skrzyżowanie to będzie miało kształt litery T. Ale sygnalizacja musi być gotowa na wszystkie cztery relacje - tego oczekują stołeczni urzędnicy. Przekazanie miastu tego odcinka nastąpi więc prawdopodobnie dopiero w sierpniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 148

  • 42
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 24
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 12
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bedzie 15 19 dni temuocena: 83% 

   Będzie się działo, będzie się stało ☺

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 14 19 dni temuocena: 64% 

   Nie rozumiem, po co ten lewoskręt z Gandhi? Ruch wzdłuż Płaskowickiej i, po oddaniu POW, zjazd z autostrady będą się niepotrzebnie korkować a Pileckiego wystarczy, aby skutecznie wyprowadzić ruch z osiedla do pozostałych części Ursynowa.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 13 19 dni temuocena: 85% 

   Z mapki ewidentnie wynika konieczność połączenia ul. Pileckiego z ul. Belgradzką dokoła górki kazurki.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 12 18 dni temuocena: 88% 

   Dokladnie tak, az sie prosi, mapka idealnie pokazuje koniecznosc takiego naturalnego spięcia układu drogowego po zachodniej stronie Ursynowa.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 11 19 dni temuocena: 57% 

   Skoro nie ma jeszcze Zwykłego obserwatora to napisze w jego zastępstwie: ronda zaraz zaslupkuja, ze nie da się na nie wjechać, krawężniki na 40 cm uniemożliwia wjechanie na jezdnie, a wy neorobialki kochacie burmistrza (który to, lama jedna, nie ma nic wspólnego z inwestycja). Neurobialki to kochają!!! Przytulas dla normalnych mieszkańców Ursynowa.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 10 19 dni temuocena: 50% 

   Taki Lublin i ma juz od dawna super obwodnicę a stolica 40 milionowego kraju dalej jej nie ma to po prostu parodia albo nie wiem jak to nazwac ale wszyscy wiedza o co chodzi;) I zeby nie bylo nie jestem z lubelskiego i tylko duzo jezdze po kraju i patrze na te wszystko budowy;)

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 19 dni temuocena: 82% 

   To tak jakbyś pisał, że Ursynów z Mokotowem mają obwodnicę, bo te dwie dzielnice mają większą populację. Nie ta skala. A jak na razie funkcję obwodnicy pełni DK50.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 8 19 dni temuocena: 68% 

   Gdyby istniało połączenie Belgradzkiej z Pileckiego, to nie istniał by problem wyjazdu z Kabat w stronę centrum. Mapka to ładnie pokazuje, zostały dwa pasy ruchu. Jeden na Ken i jeden na Rosoła. Ta ulica jest potrzebna i żadne kazurzenie tu nie pomoże - kiedyś powstanie.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hehehe prim 7 19 dni temuocena: 100% 

   Na moje oko, to jest nie tylko zmiana organizacji ruchu ale też zmiana organizacji ulic! Ulice ursynowskie w układzie turbinowym? A tak serio, Redakcjo droga, poprawcie mapę bo chochlik w niej totalnie namieszał ;-)

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hehehe 6 19 dni temuocena: 80% 

   Mapka to jest absolutne mistrzostwo świata :D :D :D

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 5 19 dni temuocena: 80% 

   Szanowny Redaktorze, proszę nie pisać publicznie w tak rażąco nieoprawny sposób: "PRZEZ pierwsze dwa weekendowe dni sierpnia drogowcy z Astaldi ZAMKNĄ ulicę Płaskowickiej". Poprawnie jest "NA pierwsze dwa dni ... drogowcy... zamkną", ewentualnie "PRZEZ pierwsze dwa dni ulica BĘDZIE ZAMKNIĘTA przez drogowców". Dużo ludzi czyta Państwa artykuły, więc należy bardziej dbać o ich poprawność gramatyczną i stylistyczną. Pozdrawiam.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 4 19 dni temuocena: 100% 

   Dziękujemy za zgłoszenie. Przepraszamy za błędy. Będziemy zwracać większą uwagę na kwestię poprawności językowej.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 19 dni temuocena: 77% 

   I bardzo dobrze, że w końcu pojawi się rondo turbinowe, nawet w ograniczonym wymiarze. Szkoda tylko, że rondo WOŚP na razie zostanie bez przebudowy, bo strach tam jeździć - wolna amerykanka.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dzik 2 19 dni temuocena: 67% 

   Będzie mniej dzwonów wreszcie....

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 1 19 dni temuocena: 60% 

   Szkoda że to tylko "półturbinowe". Oby taka połówkowa budowa nie zwiększyła jeszcze ilości kolizji, bo jak rozumiem technika pokonywania ronda będzie się różniła w zależności od miejsca wjazdu na nie.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3168 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020