REKLAMAA1-CortenMedic--11-02----11-03-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Na 7 dni budowniczy Południowej Obwodnicy Warszawy zamykają przejazd ulicą Kokosową. W następnych tygodniach mieszkańców tej okolicy czekają kolejne utrudnienia.

  Front robót w rejonie Nowoursynowskiej jest skromniejszy niż na pozostałych odcinkach budowy POW, ale powoli zaczyna się to zmieniać. Już w najbliższy piątek, 13 lipca od ok. 10:00 do 20 lipca drogowcy zamkną przejazd ulicą Kokosową. Dojazd z Wilanowa (ulicą Orszady) do ul. Nowoursynowskiej będzie możliwy przez ul. Imbirową. Zmieniono tam organizację ruchu, odwracając kierunek jazdy samochodów. Odpowiednie znaki już informują o zmianach.

  - Zamknięcie odcinka Kokosowej związane jest z budową nowego ciepłociągu, który będzie przechodził pod tą ulicą - informuje firma Egis Polska Inżynieria, która nadzoruje prace.

  Ponad tydzień temu, w miejscu rozebranych czworaków przy Nowoursynowskiej rozpoczęła się także budowa tymczasowej drogi dojazdowej, która w przyszłości umożliwi kierowcom dojazd do posesji położonych przy tej uliczce i przejmie obsługę rucho do Rosoła. Blisko 120-metrowe przedłużenie ul. Płaskowickiej jest już wyasfaltowane, powstały też chodniki. Całość wygląda tak, jakby był to już docelowy fragment ul. Płaskowickiej-bis, którą Astaldi musi wybudować w ramach kontraktu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Ale tak nie jest. 

  Jak mówi Jolanta Stawiarska z Egis Polska Inżynieria, jest to ulica tymczasowa, która zostanie udostępniona kierowcom podczas kolejnych utrudnień w ruchu w tym rejonie budowy. Drogowcy zapowiadają, że pojawią się one w następnych wakacyjnych tygodniach, choć ul. Kokosowa ma być wówczas przejezdna. O szczegółach dowiemy się na tydzień przez wprowadzeniem zmian.

  A kiedy fragment Kokosowej przy rozebranej stajni SGGW zostanie już na stałe zajęty przez budowlańców Południowej Obwodnicy Warszawy? Przypomnijmy, leży on w miejscu, gdzie przebiegać będzie tunel obwodnicy - parę metrów dalej, ze skarpy trasa ekspresowa będzie wychodzić na wiadukt.

  Jak informuje Jolanta Stawiarska z firmy Egis Polska Inżynieria, ogrodzenie tego terenu to kwestia wielu miesięcy. 

  - To nie jest bliska perspektywa, nie stanie się to w najbliższym miesiącach. Jest opóźnienie związane z przejęciem terenu pod czworakami. Wykonawca przerzucił więc front robót na inne odcinki - mówi Stawiarska.

  Niedawno Astaldi zajęło skwer kpt. Zygmunta Pawlaczyka i zrównało go z ziemią. Teraz trwa tam przygotowywanie gruntu do budowy ścian szczelinowych.

  Na razie nie ma żadnych informacji na temat odcięcia ul. Lanciego i Braci Wagów od ul. Płaskowickiej. Przypomnijmy, Astaldi zdecydowało się w obu tych miejscach na zmianę technologii przeniesienia instalacji kolidujących w budową tunelu. Zamiast wykopów, zastosowano przeciski pod ulicami. Dzięki temu odcięcie obu ulic nie było potrzebne. 

  - Jak na razie też nie ma takiej konieczności. Wykonawca chce jak najdłużej utrzymać przejezdność tych ulic, idąc na rękę mieszkańcom - powiedziała Joanta Stawiarska z Egis Polska.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 182

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 18
   NIEPRZYDATNY
  • 41
   WKURZONY
  • 41
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nie dla POW! 3 7 miesięcy temuocena: 72% 

   Potrzebny jest zdecydowany sprzeciw mieszkańców i organizacji walczących o ochronę środowiska dla dalszej budowy tej fabryki smogu, drgań i hałasu. Tym bardziej, że przechodzi przez środek warszawskiego osiedla mieszkaniowego!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~andrzej listonosz 2 7 miesięcy temuocena: 27% 

   Nie bo Nie.Nic nie robić.Nie budować,nie pracować tylko ptaszki i żabki hodować i gołębie dokarmiać w okresie letnim.Zastanów się cymbale otym NIE dla POW.Nie dla wieśniaków i cymbałów którzy nie widzą dalej niż własny nos.Pozdrawiam wszystkich NIE.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cynik 1 7 miesięcy temuocena: 29% 

   Czy mieszkańcy nie wiedzieli że kupują mieszkania przy samej,planowanej od dziesięcioleci obwodnicy? Zachowujesz się jak mieszczuch ze słomą w butach, który kupił dom na wsi i nasyła policję na rolnika który o świcie lub w nocy prowadzi prace polowe (bo musi). Nie podoba się obwodnica to się wyprowadź. Miasto musi się rozwijać a obwodnica spowoduje zmniejszenie korków na innych mostach i drogach dojazdowych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2282 sekundy
  REKLAMA