REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2018, 13:14 komentarzy 24

  (SK/Astaldi)

  Od piątku mieszkańcy Ursynowa odczują na własnej skórze rozpoczęcie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Ogradzane właśnie tereny wzdłuż ul. Płaskowickiej zostaną zamknięte dla pieszych.

  Budowniczy tunelu trasy S-2 już od końca grudnia stawiają ogrodzenia na przyszłym placu budowy. W najbliższy piątek, 26 stycznia o godz. 12:00 na dobre je zamykają i wprowadzają na razie niewielkie zmiany w organizacji ruchu - przede wszystkim dla pieszych.

  Ursynów będzie fizycznie podzielony na dwie części - południową i północną. Wzdłuż ulicy Płaskowickiej stoją już płoty. Od piątku ogrodzone tereny zostaną domknięte - nie będzie można przez nie przechodzić. Poza tym drogowcy wybudowali pomiędzy nimi drogę techniczną dla pojazdów budowy. Będą to wjazdy i wyjazdy umożliwiające przejechanie w poprzek Stryjeńskich, Braci Wagów, alei KEN, Lanciego oraz wjazd na ul. Rosoła.

  Co się zmienia?

  Dla mieszkańców osiedla Kazury oznacza to definitywną likwidację parkingu pomiędzy blokami a Płaskowickiej. Astaldi wybudowało chodnik prowadzący do przystanku autobusowego przy Stryjeńskich, który umożliwia także dojście do ronda. Obok chodnika, na wysokości bloku przy Kazury 10 poprowadzona zostanie droga techniczna dla pojazdów budowy POW.

  Przy Braci Wagów, która docelowo zostanie odcięta od Płaskowickiej (ma to nastąpić latem), stoi już płot odgradzający bazarek i chodnik przy targowisku. Od piątku piesi będą mogli chodzić wybudowanym wzdłuż ulicy nowym chodnikiem tymczasowym. Ale do czasu przenosin targowiska będzie można tech wchodzić na bazarek oraz korzystać z paczkomatów, choć te pewnie niebawem znikną.

  W rejonie alei Komisji Edukacji Narodowej na razie poza nową drogą techniczną dla pojazdów budowy nic się nie zmienia. Przypomnijmy, od końca marca ubiegłego roku obowiązuje tu zakaz skrętu w lewo z każdego kierunku. Kierowcy jadą aleją KEN korzystają z by-passa.

  Ogrodzone są także rejony ulicy Lanciego. Na samej uliczce, w poprzek, powstanie przejazd techniczny dla pojazdów budowy. Od strony Cynamonowej piesi nie dojdą już do Biedronki w "Natpollu". Klienci sklepu oraz innych usług zlokalizowanych w kompleksie biurowym będą musieli obejść ogrodzenie ulicą Lanciego.

  W piątek drogowcy zajmą i ogrodzą także skwer im. kpt. Zygmunta Pawlaczyka, popularne miejsce spacerów dla mieszkańców okolicy. Ważna zmiana dla pasażerów komunikacji miejskiej - autobusy 136, 166 i 179 odjeżdżające z przystanku Płaskowickiej 01 w kierunku Mandarynki będą się zatrzymywały 130 metrów dalej - na tymczasowym przystanku za ul. Migdałową, przy przejściu dla pieszych.

  Kolejne - dużo poważniejsze - zmiany, m.in. w kursowaniu autobusów oraz zmieniające organizację ruchu dla kierowców mają zostać ogłoszone na początku lutego, a wejdą w życie mniej więcej od połowy lutego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 233

  • 90
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 44
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 48
   WKURZONY
  • 31
   BRAK SŁÓW

  24Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tom 24 ponad rok temu

   Przy okazji godnej Barei sytuacji na Ursynowie, pt. "zmiany, zmiany, zmiany..." - moze Redakcja dowie sie od ZTMu jak dlugo beda trwaly zmiany w kursowaniu 504 przez Natolin i Kabaty? Mialy skonczyc sie do konca grudnia ubieglego roku, teraz mamy koniec stycznia, a 504... wciaz jezdzi po tymczasowej trasie. Na przebudowywanym skrzyzowaniu robota "wre" w stylu polsko-warszawskim, tj. dwoch robotnikow przyglada sie jak trzeci niemrawo grzebie koparka w podmarznietym gruncie. No i moze beda nowe zmiany/niespodzianki w trasach autobusow z pododu tunelu??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 23 ponad rok temuocena: 100% 

   Wkrótce materiał na ten temat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazury 16 22 ponad rok temu

   Droga Redakcjo, nikogo nie chciałam urazić pytając lokalny portal informacyjny o szczegóły. Widać inaczej rozumiemy jego rolę... Ja po prostu znalazłam w necie ogólną informację o planowanych utrudnieniach dla mieszkańców terenów wzdłuż budowy POW i szukałam szczegółowszych informacji na lokalnym portalu. Zwrócono mi w trakcie wymiany komentarzy uwagę na niestosowność takiego zachowania, zarzucono pracoholizm, lenistwo w samodzielnym gromadzeniu informacji od różnych instytucji, i postawę aspołeczną. Gratuluję tak żarliwych obrońców dobrego imienia Portalu i obiecuję, że nie będę Wam zawracać głowy pytaniami o szczegóły ważne dla przeciętnego mieszkańca. Widzę, że zagalopowałam się w oczekiwaniach co do waszej misji. Na koniec tylko jedno pytanie, choć już nie odczytam odpowiedzi na nie bo obiecałam Wam się nie narzucać, skoro nic się nie dzieje wg Waszych informacji przy rondzie Pileckiego/Płaskowickiej to czemu pojawiły się tam barierki ograniczające ruch i słupki wzdłuż jezdni?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 21 ponad rok temuocena: 100% 

   Ależ nikogo Pani nie uraziła :) A na obrońców nie mamy wpływu. My pisaliśmy o zmianie oficjalnej organizacji ruchu. Przy Pileckiego zmiany zostaną wprowadzone ok. 26 lutego i wówczas Astaldi poinformuje (albo wyciągniemy to od nich) o szczegółach. Na tę chwilę nie ma mapek, ani informacji o szczegółach, bo organizacja w tym rejonie jest niezatwierdzona. Chcemy informować rzetelnie, więc czekamy na ostateczne zatwierdzenia. Słupki tam są, bo Astaldi przygotowuje się do zmiany organizacji. O sprawie dojść będziemy jeszcze pisać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 20 ponad rok temuocena: 100% 

   Sąsiadko, zachęcam do wpisania na pewnym popularnym portalu społecznościowym słów: ulica Stanisława Kazury. I wybrania propozycji "Społeczność." Przy odrobinie cierpliwości uzyska pani nieautoryzowane local info:-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~optymistka 19 ponad rok temuocena: 100% 

   Redakcjo H U szacun za ,,siłę spokoju",rzetelność informacji i dociekliwość w zgłębianiu tematu. Kazury 16 domaga się podawania informacji na tacy. To Astaldi jako wykonawca powinien informować nas mieszkańców . Niewątpliwie redakcja zdobyła te mapki w momencie w którym Astaldi je udostępnił. Kazury 16 - nie tylko pracą żyjemy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niki 18 ponad rok temuocena: 80% 

   Czy można budowę POW przyspieszyć!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 17 ponad rok temuocena: 23% 

   A czy można budowę tzw . obwodnicy przerwać ? I proszę tej drogi nie nazywać obwodnicą !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazury 14 16 ponad rok temuocena: 80% 

   Obwodnica. OBWODNICA. O B W O D N I C A. O B W O D N I C A. Od przynajmniej 1978 roku ta droga to O B W O D N I C A.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazury 16 15 ponad rok temuocena: 50% 

   ~Sąsiad: dziękuję za radę w sprawie uczestnictwa w zebraniach informacyjnych. Następnym razem pójdę do mojego szefa i powiem, że mam głód wiedzy o życiu mojej społeczności lokalnej i dlatego wyjdę dziś wczaśniej z pracy.... Bo widzisz, Sąsiedzie, są jeszcze w tym kraju ludzie, którzy żyją z pracy a nie z zasiłków. I od lokalnej gazety oczekują rzetelnej informacji a nie ogólników.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 14 ponad rok temuocena: 60% 

   Jak widzę z internetu pani korzysta z telefonu pewnie też. Skoro jest pani tak zapracowana, że nie ma czasu na zaspokojenie "głodu wiedzy o życiu mojej społeczności lokalnej," podczas spotkań organizowanych w tym celu. To proszę dzwonić i pisać e-maile do SM Wyżyny, niektóre z zagadnień wymienionych przez panią podlegają właśnie naszej spółdzielni. W innych sprawach warto pisać i dzwonić do Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o. czyli nadzoru budowy POW.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazury 16 13 ponad rok temuocena: 38% 

   Do REDAKCJI: Jak to „ nic się nie zmienia”? Żeby dojść do przystanku autobusowego muszę z mojego budynku nr 16 przejść przez dawny parking do ronda. Teraz teren jest zagrodzony a w piątek zostanie całkowicie zamknięty. Jak w piątek po południu dojdę do domu od przystanku 179 przy rondzie? Czy mam iść aż do Stryjeńskich? Czy może wzdłuż Pileckiego szukając dojścia chodnikiem do domu (trzeba nadłożyć kilkaset metrów idąc wzdłuż ulicy) bo dziś widziałam, że nie zrobiono żadnego przejścia wzdłuż ogrodzenia...? Gdzie zostanie przeniesiony śmietnik, w tej chwili jest wewnątrz ogrodzonego terenu? Ja do mojego budynku dojedzie np, karetka skoro samochody są tak poparkowane, że nie można przejść idąc obok siebie a jedynie „gęsiego”? więc proszę nie pisać, że nic się nie zmieni... tylko ruszyć tyłek z redakcyjnego krzesełka i zobaczyć jak to faktycznie wygląda...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 12 ponad rok temuocena: 67% 

   @Kazury 16 - a może warto byłoby przyjść na spotkanie zarządu SM Wyżyny, który było organizowane w dniu 18.01.2018r. w NOKu, w sprawie zmian jakie będą następować na naszym osiedlu w związku z budowa POW? Kartki o takim spotkaniu wisiały na wszystkich klatkach naszej enklawy. Więc może warto zachować pretensje do samego siebie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 11 ponad rok temuocena: 93% 

   Sorry, nasza odpowiedź była nieprecyzyjna. Chodziło o formalną organizację ruchu - w tym sensie nie ma tam zmian - tzn. niczego nie wybudowali, a tylko ogrodzili co swoje. Dlatego Astaldi nie dało mapki z tej okolicy, bo tam nie ma formalnej zmiany organizacji ruchu. Nie oznacza to, że nic się nie zmienia. Mieszkańcy mają dalej i trzeba obchodzić. My nie wyznaczymy najlepszej drogi do przystanku, to każdy musi sobie sam wybadać. Jeśli będzie większy problem, to możemy zainterweniować w Astaldi, aby coś zmieniło. Uwaga o tyłku nietrafiona. Jesteśmy częściej w terenie niż w redakcji. A na Kazury w ostatnim czasie niemal codziennie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 10 ponad rok temuocena: 92% 

   Redakcja HU jest zawsze mile widziana na kazurowie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazury 16 9 ponad rok temuocena: 60% 

   A co z ruchem na skrzyżowaniu Pileckiego i Płaskowickiej? Brakuje planu tego odcinka...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 8 ponad rok temuocena: 78% 

   Tam na razie nic się nie zmienia, przynajmniej w kwestii ruchu pieszych, i przynajmniej nie teraz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman 7 ponad rok temuocena: 92% 

   Tunel POW będzie wykonywany metodą mediolańską (stropową). W dużym skrócie chodzi o to, że najpierw zostanie wylany strop/sufit tunelu, spod którego będzie wybierana ziemia. Potem zostaną dodane ściany i podłoga. Tym samym nie będzie wykopu jak przy budowie metra na Ursynowie w latach 80.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~optymistka 6 ponad rok temuocena: 100% 

   To bardzo rzetelna informacja. Wynika z niej jednoznacznie, że będzie jakby wszędzie dalej-mam na myśli przemieszcznie się z południa na północ i odwrotnie. To będzie szkoła przetrwania. Niby o tym wiedzieliśmy,aż tu nagle obudzimy się w innej rzeczywistości.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 5 ponad rok temuocena: 82% 

   Od kilku lat zapowiadano, ze na Wysokim Ursynowie tunel POW bedzie budowany metodą odkrywkową, tak jak dawno temu budowano metro. Przez wiele lat Ursynów był wzdłuż przedzielony wysokimi płotami. Teraz bedzie podzielony w poprzek. Jedyna nadzieja w tym, że szybciej wybudują POW niż kiedyś budowali metro. Pamiętam budowę metra od początku lat 80 - tych, aż do połowy lat 90 - tych. Dopiero po uruchomieniu metra aż do Politechniki w 1994 r. zaczęto rozbierać płoty i przygotowywać się do budowy al. KEN. Teraz będzie choć wąska, ale jednak przejezdna, ul. Płaskowickiej. Oby budowniczym POW udało się dotrzymać terminów wykonania tunelu i jego zasypanie! Jeszcze te elektrofiltry na kominach wyrzutni spalin są do zalatwienia!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 4 ponad rok temuocena: 83% 

   Obawiam się, że wiara w to, że POW oddadzą w terminie (i posprzątają po budowie, bo to oddzielna sprawa), jest równie naiwna jak wiara w to, że Reptilianie władają światem, a naziści uciekli po wojnie na Księżyc.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gral 3 ponad rok temuocena: 90% 

   przecież uciekli, widziałem o tym niedawno dokument w TV.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nik 2 ponad rok temuocena: 60% 

   Czy Redakcja może się dowiedzieć u wykonawcy jaka jest szansa przyspieszenia budowy POW przez Ursynów?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie liczylibyśmy na przyspieszenie w tym temacie.... Oby nie było opóźnień!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3701 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021