REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Po czterech latach uciążliwości na skrzyżowaniu alei KEN i Płaskowickiej kierowcy doczekają się przywrócenia dawnej organizacji ruchu. Zniknie tymczasowa sygnalizacja świetlna oraz zakazy lewoskrętów. Pojawi się, a raczej wróci, rondo.

  Parę tygodni temu wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wziął się za odtwarzanie dawnego ronda im. Krystyny Krahelskiej na skrzyżowaniu alei Komisji Edukacji Narodowej z ul. Płaskowickiej. Wybudowano chodniki, ścieżkę rowerową oraz wyasfaltowano dojazdy do przyszłego ronda. Powstała też połowa odtwarzanego ronda.

  Jak już informowaliśmy, Astaldi poinformowało miejskich drogowców, że zamierza uruchomić w tym miejscu tzw. rondo półturbinowe w pierwszym weekendzie maja. Oznaczałoby to, że kierowcy będą mogli się cieszyć z likwidacji istniejącego od 4 lat bypasa, dzięki któremu budowlańcom udało się w tym miejscu wybudować fragment tunelu POW. W ślad za pojawieniem się ronda zniknęłyby zakazy lewoskrętów wprowadzone w marcu 2017 roku.

  To właśnie na ten dzień z utęsknieniem czekają kierowcy jeżdżący z północy na południe dzielnicy.

  Niewiele zmian dla pieszych i rowerzystów

  Astaldi poinformowało, że pewne zmiany uda się wprowadzić na skrzyżowaniu nieco szybciej. Już po świętach wielkanocnych, w środę 7 kwietnia około godz. 11 ma zniknąć tymczasowa sygnalizacja świetlna. Wybudowane rondo Krystyny Krahelskiej zostanie "wyspą centralną" skrzyżowania. Będzie można skręcić w lewo z Płaskowickiej w aleję KEN czy z alei KEN w ul. Płaskowickiej.

  Niestety, dla pieszych i rowerzystów niewiele się zmieni. Na razie nie będzie przejścia i przejazdu rowerowego przez ul. Płaskowickiej po zachodniej stronie alei KEN. 

  Taką tymczasową organizację ruchu, obowiązującą do czasu przekazania miastu tego terenu, zatwierdzili drogowcy miejscy już w 2020 roku. Docelowo rondo Krystyny Krahelskiej będzie rondem półturbinowym czyli takim jak ronda przy Stryjeńskich i przy Pileckiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 102

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 4 3 miesiące temuocena: 70% 

   Mam tylko nadzieję, że prowizorka będzie trwała krótko i zostanie zrealizowana docelowa organizacja ruchu. Inaczej będzie jak na ul. Płaskowickiej przy skrzyżowaniu z Lanciego, gdzie ludzie przechodzą przez jezdnię ignorując znaki i ogrodzenie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 3 3 miesiące temuocena: 91% 

   Tam starsi ludzie paluchami pokazja na jezdnie, ze sa wytarte pasy i ze jest przejscie. I sie rzucaja jak im sie mowi ze nie ma. Oczywiscie nie widza braku znakow a co lepsze nie widze tez znaku zakazu dla pieszych :) sam tam przechodze, ale na wlasne ryzyko i nie wymuszam na kierowcach. Tak czy siak jest to niebezpieczne miejsce i jakis matol powiniem za to beknac ze stworzyl niebezpieczenstwo dla pieszych i kierujacych. Sam znak zakazu to za malo skoro tam zawsze bylo przejscie i ludzie maja je w genach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 3 miesiące temuocena: 80% 

   S, moim zdaniem jest znak na chodniku od strony północnej części ul. Płaskowickiej i stoją barierki. Ale kto by się tym przejmował skoro można się przecisnąć pomiędzy barierkami lub przejść po nowym trawniku.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystyna12 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   Ludzie przechodzą. Ja też. To skandal, że przejście nie jest odtworzone. Proszę spojrzeć na mapę: idąc z Cynamonowej na Lanciego (lub w drugą stronę) żeby prawidłowo przejść przez Płaskowickiej, trzeba dojść do przejścia przy bazarku. Jest to niewygodne i nic dziwnego, że mieszkańcy korzystają ze "starego" przejścia

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3827 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021