REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2018, 15:44 komentarzy 8

  (Astaldi)

  REKLAMA

  Za dwa tygodnie budowniczy Południowej Obwodnicy Warszawy odcinają ul. Braci Wagów od ul. Płaskowickiej. Uliczka pozostanie ślepa przez minimum rok.

  Budowa 2,3 km tunelu trasy S-2 pod Ursynowem rozkręciła się na dobre. Drogowcy wykonali już ponad 70 tys. metrów kwadratowych tzw. ścian szczelinowych, na których opierać się będzie strop przyszłego tunelu. To połowa tego rodzaju prac, które trzeba wykonać, by tunel powstał. 

  - Dziennie na budowie pracuje średnio ok. 300 osób, ale kiedy trwa zbrojenie stropów, samych zbrojarzy może być ponad 100, więc zdarza się, że pracowników jest znacznie wiecej. W tej chwili na Ursynowie znajduje się największa fabryka ścian szczelinowych w Polsce - mówi Mateusz Witczyński, rzecznik Astaldi, wykonawcy ursynowskiego odcinka POW.

  Samą budową ścian szczelinowych zajmuje się 8 zespołów budowlańców, a Astaldi chce dołożyć jeszcze jeden. Więcej ekip już się nie pojawi ze względu na ograniczenia np. w dostępie do wody. Na wyższych piętrach ursynowskich bloków zabrakłoby ciśnienia w rurach.

  Z dnia na dzień coraz więcej na budowie widać też betoniarek, które przyjeżdżąją z surowcem do zalewania stropów przyszłego tunelu. Do tej pory na budowie zużyto 56 tys. metrów sześciennych betonu. Swój "dach" mają już fragmenty przy straży pożarnej, przy tunelu metra na skrzyżowaniu alei KEN i Płaskowickiej oraz w rejonie Natpollu przy Migdałowej. Przypomnijmy, tunel ursynowski budowany jest metodą podstropową - czyli najpierw powstają ścianki szczelinowe, później stropy, a na końcu wybierana będzie spod nich ziemia, co ostatecznie stworzy podziemny tunel.

  21 września odcinają Braci Wagów

  Przez długi czas drogowcom udawało się uniknąć zamykania dróg dojazdowych do osiedli. Dziś rzecznik Astaldi ogłosił, że za dwa tygodnie nastąpi zamknięcie przejazdu ulicą Braci Wagów od strony ul. Płaskowickiej.

  - Mogliśmy zamknąć tę ulicę już w marcu, ale z zasady nie chcemy tego robić. Staramy się utrzymać ruch jak najdłużej - mówi Mateusz Witczyński.

  Teraz nie ma już jednak wyjścia - Astaldi chce budować kolejne ściany przyszłego tunelu i musi zamknąć ulicę. Jak mówi rzecznik, nastąpi to w piątek, 21 września, prawdopodobnie od wieczora. Dla mieszkańców bloków położonych wokół Braci Wagów decyzja drogowców oznacza utrudnienia na co najmniej 12 miesięcy. Z dwóch wyjazdów z osiedla, pozostanie tylko jeden - w ul. Belgradzką.

  Na razie budowlańcy nie planują zajmowania ulicy Lanciego, która również będzie musiała zostać odcięta od ul. Płaskowickiej, w związku z budową tunelu POW. Rzecznik Astaldi mówi, że o ew. zamknięciu tej uliczki wykonawca poinformuje na dwa tygodnie przed tym faktem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 764

  • 88
   BARDZO PRZYDATNY
  • 88
   ZASKOCZONY
  • 52
   PRZYDATNY
  • 80
   OBOJĘTNY
  • 85
   NIEPRZYDATNY
  • 219
   WKURZONY
  • 152
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiak od pokoleń 8 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Ta cała budowa to koszmar i skandal. Jak można obwodnicę Warszawy prowadzić przez Warszawę pod oknami mieszkańców Nie ma to znaczenia , czy w tunelu czy nie. Tego typu drogi, czyli w rzeczywistości autostrady to zagrożenie i fabryka smogu. Pewnie ceny mieszkań na Ursynowie polecą w dół. Szkoda. Kiedyś to była taka spokojna dzielnica.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 156 186 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MikiLDV 7 7 miesięcy temuocena: 35% 

   Z artykułu na stronie tvnwarszawa: "Jednocześnie wykonawca zadania A rozpoczął ostatnią fazę prac nad wykonaniem zjazdu z trasy S2. To powinno ograniczyć negatywny wpływ wprowadzonych zmian na ursynowskie korki. " Jeśli dobrze rozumiem, S2 nie będzie się już kończyć tylko zawrotką do Pulawskiej, ale powstanie jakiś tymczasowy przejazd na wprost połączony z ul. Płaskowickiej?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 120 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 6 7 miesięcy temuocena: 37% 

   Oby! Zaraz nasze lokalne władze ogłoszą, że to ich zasługa!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 71 119 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jeloł 5 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Nie wiem co było na stronach tvnwarszawa, ale komunikat wykonawcy brzmiał: "jednocześnie wykonawca zadania "A" rozpoczął ostatnią fazę prac nad wykonaniem zjazdu z trasy S2 NA BUDOWĘ. Nie liczyłbym więc na jakiś przejazd dla mieszkańców, a ewentualne ograniczenie w korkach to zapewne brak części pojazdów budowy na ulicach Ursynowa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 256 169 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyPOW 4 7 miesięcy temuocena: 45% 

   Stop niszczeniu Ursynowa! Stop budowie POW!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 279 347 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ProPOW 3 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Stop słojom, którzy pojęcia nie mają, że od momentu powstawania Ursynowa była planowana 'autostrada' po śladzie Płaskowickiej i istniała rezerwa terenu na taką inwestycję. Zatem tunel to najlepsza rzecz, jaką Ursynów mógł dostać. Alternatywą byłaby trasa na powierzchni z ekranami lub tunelami jak przy Gwiaździstej. Tego słoje chcielibyście?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 339 261 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yerbabueno 2 7 miesięcy temuocena: 59% 

   A ja się cieszę, że budują.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 342 236 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PukPuknaDziurach 1 7 miesięcy temuocena: 57% 

   A Ząbki są w d... i kamieni kupe! Kpina z ludzi i kierowców rozkopali wszystko, terminow nie dotrzymaja i w d... wszystko maja. Opóźnieni o 10lat bo te drogi co robią beda za male...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 266 199 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4157 sekundy
  REKLAMAA-2-zyczenia-dzielnica-18-22