REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 grudnia 2020, 16:09 komentarzy 11

  (SK)

  Znamy datę otwarcia 70 metrów ważnej, osiedlowej ulicy, która została zabrana kierowcom ponad dwa lata temu pod budowę tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Budowlańcy z Astaldi podali wreszcie konkretny termin!

  Od dwóch lat ulica Lanciego jest ulicą ślepą. W listopadzie 2018 roku drogowcy zabrali kluczowy jej 70 metrowy fragment, łączący rejon ul. Migdałowej z ul. Płaskowickiej. A całkiem niedawno, bo 24 listopada, odcięli dodatkowo wjazd z ul. Rosoła w Migdałową, przez co kierowcy muszą jeździć aż do Belgradzkiej.

  Dzielnica: To nie było konieczne

  Brak odcinka Lanciego nad tunelem dawał się we znaki także pieszym. Obejście płotów budowy POW oznacza nadrabianie setek metrów, bo wykonawca nie przewidział żadnych ułatwień dla mieszkańców, którzy nie jeżdżą autami czy rowerami. Nic dziwnego, że to właśnie oni najbardziej czekają na oddanie do użytku tego niewielkiego fragmentu nad tunelem obwodnicy.

  Jeśli dodać, że - zdaniem władz Ursynowa - zamknięcie w listopadzie 2018 roku ulic Lanciego i Braci Wagów w ogóle nie było konieczne, to historia nabiera jeszcze bardziej absurdalnego wymiaru.

  - Mówiła o tym sama GDDKiA podczas spotkania informacyjnego w 2017 roku. Gdyby dzielnica w latach 2012-13 nie zgodziła się na zamknięcie Braci Wagów i Lanciego to budowlańcy musieliby poradzić sobie bez tego - mówił nam w ubiegłym roku burmistrz Robert Kempa, krytykując swojego poprzednika Piotra Guziała.

  Jest konkretny termin!

  Drogowcy - regularnie pytani przez nas o termin oddania ulicy - do tej pory unikali konkretów. W ubiegłym roku, w listopadzie, na spotkaniu z radnymi obiecywano sierpień. 

  - Rozważamy termin otwarcia ul. Lanciego po wakacjach - mówiła parę miesięcy później Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Następnie padały deklaracje o końcówce roku.

  Same prace nad odbudową ulicy trwały wiele miesięcy. Rozkręcały się niemrawo i zamarły całkowicie latem, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad liczyła jeszcze, że miasto zgodzi się na tranzyt przez Ursynów. Szybkie odtworzenie "naziemnej" części POW - czyli poprzecznych ulic zabranych pod budowę tunelu - było wówczas przedmiotem targów. Miasto nie zgodziło się na tranzyt, więc… zmieniono priorytety.

  Przyspieszenia odbudowa nabrała dopiero w ostatnich tygodniach. Położona jest już ostatnia warstwa asfaltu, drogowcy wytyczyli też chodniki, które układać będą w najbliższych dniach.

  Dziś Astaldi podało wreszcie konkretny termin oddania do użytku zamkniętego dwa lata temu odcinka ul. Lanciego.

  - Lanciego oddajemy kierowcom 21 grudnia 2020 roku - poinformował naszą redakcję Marcin Żabka, dyrektor techniczny Astaldi.

  Co z al. KEN i parkingami dla os. Kazury?

  Kilkaset metrów dalej na zachód, przy skrzyżowaniu alei Komisji Edukacji Narodowej i Płaskowickiej, drogowcy powoli odtwarzają też dawny przebieg alei oraz rondo Krystyny Krahelskiej. Widać już zarys połowy skrzyżowania okrężnego oraz krawężniki wytyczające drogę. Kiedy więc nastąpi wyprostowanie bajpasa alei KEN?

  - Na życzenie miasta nastąpi tu zmiana geometrii ronda na turbinowe. Realizacja po Nowym Roku - odpowiada krótko Sabina Goździk, zastępca dyrektora kontraktu.

  Nie ma natomiast konkretów co do terminów otwarcia parkingów dla osiedla Kazury przy ul. Płaskowickiej, choć i tu może się zdarzyć niespodzianka.

  - Trwają prace związane z montażem oświetlenia parkingów i rond, drobne prace wynikające z usuwania kolizji energetycznej oraz prace nasadzeniowe. Na niewielkich fragmentach po północnej i południowej stronie ul. Płaskowickiej brakuje na jezdni warstwy ścieralnej. Są to elementy, które wykonawca musi uzupełnić i dopiero wówczas będzie mógł wystąpić o odbiór terenu, a następnie przekazać teren miastu - odpowiada Jolanta Stawiarska z Egis Polska, nadzorcy kontraktu.

  Dodaje, że prace powinny się zakończyć do 31 grudnia, a jeśli pogoda i możliwe będzie ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni, to koniec tego roku jest terminem "bardzo realnym".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 474

  • 144
   BARDZO PRZYDATNY
  • 52
   ZASKOCZONY
  • 61
   PRZYDATNY
  • 58
   OBOJĘTNY
  • 48
   NIEPRZYDATNY
  • 56
   WKURZONY
  • 55
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zukosa 11 5 miesięcy temuocena: 100% 

   nie narzekajcie, moglo byc duzo gorzej, Trzaskowski mogl przeciez zalac nas g..nem

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 10 6 miesięcy temuocena: 64% 

   Lanciego zaraz po wyborach zamknęli, hi, hi. Zamknięte/sparaliżowane skrzyżowania jak KEN/Płaskowickiej czy Płaskowickiej/Rosoła to ważny element paraliżu komunikacyjnego, co doskonale widać w tempie zasypywania tunelu i mozołu "odbudowy" skrzyżowania KEN/Płaskowickiej, czy zarastające trawą parkingi, hi, hi. I gigantyczne oznakowanie robót (to musi być niezła odwirka) i płoty stojące na bezdurno, hi, hi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Y 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Masz racje, za dlugo za wolno.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olab 8 6 miesięcy temuocena: 88% 

   Tak dużo tekstu, a tak mało treści... Znak czasów

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 7 6 miesięcy temuocena: 72% 

   Ważniejsza informacja - kiedy "kupcy" oddadzą pętlę autobusową na Natolinie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 6 6 miesięcy temuocena: 91% 

   A kiedy wreszcie otwarcie osiedla Kazury dla pieszych???? Za nami trzy lata obchodzenia płotu kilkaset metrów w każdą stronę! Ten koszmarny płot powstał wzdłuż osiedla jako pierwszy i zanosi się na to, że chyba jako ostatni zostanie zdemontowany... Braci Wagów od dawna ma chodniki bezpośrednio prowadzące do ul. Płaskowickiej...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2BORNOT2B 5 6 miesięcy temuocena: 35% 

   Lanciego ma być oddana kierowcom 11 grudnia. Kiedy zaś ma być oddana pieszym i rowerzystom? Czy nie mogłoby to nastąpić wcześniej i czy nie możnaby podać tej informacji do publicznej wiadomości? Wszystko robione jest tak, jakby kierowcy byli najważniejsi albo nawet jakby po mieście nie odbywał się inny ruch, niż samochodowy ¯\_(ツ)_/¯

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2tea2room2 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Dawno nie czytalem czegos rownie debilnego. Jak masz problem w jeździe rowerem na Lanciego, to sie przesiadz do metra, oszczedzisz zycie pieszych nie rozjezdzajac ich na chodnikach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick3 3 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Wreszcie oddadza Lanciego! Szkoda tylko ze przy tej okazji ktos nie pomyslal o dodatkowym pasie do skretu w prawo w Plaskowicka, albo nawet o swiatlach na tym skrzyzowaniu. Po oddaniu Plaskowickiej i obwodnicy mysle ze by sie przydaly...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 2 6 miesięcy temuocena: 55% 

   No w końcu. Na Rosoła, KEN, Stryjeńskich, Płaskowickiej korki, z kwadratu Płaskowickiej/Belgradzka/KEN/Rosoła po zamknięciu Migdałowej można wyjechać tylko jedną ulicą, Lanciego długo nie otwierana a oni sobie parkingi na Płaskowickiej odtwarzali i ścieżki rowerowe na Rosoła układają. Kto nadaje priorytety pracom w tym kontrakcie? To tak wygląda, jakby na złość ludziom robili. Dodatkową sprawą jest, jaki d.e.b.i.l. zaprojektował wyniesienie na środku skrzyżowania Płaskowickiej/Rosoła? Przecież przez to będzie gorsza widoczność... Wyjaśni mi to ktoś?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 1 6 miesięcy temuocena: 59% 

   organizacja pracy bez żadnej koncepcji - np.Kokosowa zamknięta w marcu, wyremontowana w kwietniu do dziś zamknięta. Żenada.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3459 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.06.2021 - 30.06.2021