REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 czerwca 2020, 07:33 komentarzy 4

  (AŁ)

  Po czterech miesiącach od podpisania umowy z nowym wykonawcą widać pierwsze efekty budowy trasy S7 na ursynowskim odcinku. Można już zobaczyć m.in. nasyp, po którym będzie przebiegała trasa, przecinająca ul. Baletową na Zielonym Ursynowie. Powstaje też ponad sześciokilometrowa droga serwisowa, dzięki której inwestycja ma być mniej uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.

  Puławska-bis - czyli nowy odcinek trasy ekspresowej od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola miał być otwarty... już w tym roku. Przynajmniej wg pierwotnych planów. Najpierw długo odkładano przetarg, a w maju 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała, że wykonawca nierzetelnie prowadzi swoje prace i rozwiązała z nim umowę.

  Jesienią ogłoszony został kolejny przetarg, wygrany przez firmę Polaqua. Zaoferowała ona cenę 457,3 mln złotych. Aby drogowcy mogli podpisać umowę Ministerstwo Infrastruktury musiało dołożyć ponad 135 mln złotych. Ostatecznie, w Walentynki, 14 lutego 2020 roku nowy wykonawca przejął projektowanie i budowę tej części trasy.

  Widać już nasyp

  S7 na południe od Warszawy została podzielona na trzy odcinki. Pierwszy z nich od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola będzie liczył 6,6 km drogi (trzy pasy ruchu w każdą stronę) i obejmował węzły drogowe „Zamienie” i „Lesznowola”, 8 wiaduktów, ciągi piesze oraz ścieżki rowerowe, kładkę pieszo-rowerową, system odwodnienia terenu oraz zabezpieczeń akustycznych, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne i zieleń.

  Na razie roboty są na początkowym etapie.

  - Obecnie realizowane są takie prace jak: odhumusowanie terenu pod trasę główną, czyli zdejmowanie pierwszej warstwy gruntu, dogęszczanie podłoża i budowa odwodnienia. Powstają też nasypy, po których będzie przebiegać trasa oraz ponad sześciokilometrowa droga serwisowa na czas budowy głównej inwestycji, dzięki której budowa będzie przebiegała sprawniej i mniej uciążliwie dla mieszkańców - informuje GDDKiA.

  Na wszystkie prace odcinka "A" firma Polaqua ma 26 miesięcy od daty zawarcia umowy z wyłączeniem okresu zimowego. Oznacza to, że Puławską-bis kierowcy będą mogli pojechać jesienią 2022 roku.

  ZOBACZ STAN BUDOWY TRASY S7 NA URSYNOWIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Abc 4 11 dni temu

   Tak, wedle informacji dla osoby która robi zdjęcia do artykułu. Na wszystkich wjazdach na budowę są oznaczenia o zasady BHP. Brak odpowiedniego przeszkolenia grozi mandatem karnym od Wykonawcy dla osób nieupoważnionych do poruszania się po terenie budowy.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 3 13 dni temuocena: 100% 

   osobiście uważam, że używanie partykuły "już" w informacjach o tej inwestycji stanowi daleko idące nadużycie.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Satyr 2 12 dni temuocena: 100% 

   He he, good point.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 1 13 dni temu

   brawo za informację

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.354 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020