REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 grudnia 2017, 09:51 komentarzy 5

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Zielona Oś Ursynowa - nietypowy projekt parku ciągnącego się pomiędzy blokami, właśnie zaczyna nabierać kształtów.  Szlak spacerowy o długości prawie dwóch kilometrów połączy imielińskie osiedla, kościół, okolice ratusza i Multikina oraz psią górkę.

  Tereny wzdłuż ul. Gandhi, Hirszfelda, Warchałowskiego, Rodziny Ulmów i Szolc-Rogozińskiego zazielenią się na wiosnę. Trwają właśnie nasadzenia mające na celu utworzenie nowego parku przecinającego w poprzek cały Ursynów – zielonej osi dzielnicy. Powstają też alejki dla spacerowiczów - tak potrzebne m.in. w rejonie kościoła św. Tomasza Apostoła oraz przedłużenie wyjścia z metra w kierunku ul. Cynamonowej.

  Zielony szlak

  Projekt „zielonej osi” zdobył prawie 2900 głosów. Tereny, na który ma powstać nowy park są w większości niezagospodarowane, to m.in. trawniki i niewykorzystany parking. Na niektórych odcinkach istnieją zalążki parku np. w rejonie kościoła i ratusza, gdzie powstał już plac zabaw i posadzono drzewa.

  - Proponuję, by opierając się na polityce przestrzennej miasta utworzyć spójny i atrakcyjny teren zielony, pozwalający spacerować przez cały Ursynów bez konieczności chodzenia wzdłuż ulic – uzasadnia Mikołaj Pieńkos, autor projektu.

  Ile to kosztuje?

  Całkowity koszt projektu to 490 000 zł. Budowa nowych alejek i remont istniejących pochłonie 300 000 zł, posadzenie ok. 50 drzew oraz zieleni niskiej - 70 000 zł, nowe ławki, kosze - to koszt 50 000 zł.

  - Mieszkam w pobliżu osi i głosowałam na ten projekt – mówi Anna. – Bardzo mnie cieszą wszystkie zielone inicjatywy na Ursynowie, drzew i krzewów nigdy za wiele – dodaje.

  Według założeń projektu jego realizacja powinna zamknąć się w ciągu dwóch miesięcy. 

  - W tym roku zostanie wykonane tyle prac, na ile pozwolą warunki pogodowe i dostępność materiałów. Kontynuacja prac nastąpi w przyszłym roku, przy czym nasadzenia bylin i krzewów oraz zakładanie trawników zaplanowano dopiero po rozpoczęciu okresu wegetacji, czyli na wiosnę - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 93

  • 58
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~prosimy 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawo, brawo ! No ale te nasadzenia powinny być zadbane i ścieżki poprowadzone od samego wyjścia z metra Imielin, a nie tylko od płotu i wokół nowozbudowanego apartamentowca. To wyjście z metra Imielin , jest pod samymi oknami Ratusza, ale jednak wyjątkowo zaniedbane. Latarnie nie świecą. Znak drogowy /zakaz wjazdu/ uszkodzony i zabazgrany, płytki chodnikowe podejścia , uszkodzone , łatane po kawałeczku, nasadzenia nie pielęgnowane, a obiekt należący do metra obsikiwany przez ludzi. Zróbcie raz coś z klasą od początku do końca.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Nareszcie, po 22 latach, wyjście południowe ze stacji Imielin w kierunku ul. Cynamonowej nabierze cywilizowanego charakteru i mieszkańcy przestaną grzęznąć w błocie po każdym deszczu. Szkoda, że władze dzielnicy nie widziały wcześniej konieczności zbudowania chodników, tylko tyle lat czekano, aż w końcu sprawa będzie załatwiona z budżetu partycypacyjnego. Brawa dla pomysłodawcy i głosującym na ten projekt!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hrabia 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A co z parkiem linearnym nad tubelem POW? Zostana z niego tylko kominy do spalin?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 2 6 miesięcy temuocena: 75% 

   O to pytaj Generalną Dyrekcję Budowy Dróg i Autostrad, która jest inwestorem tego przedsięwzięcia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ło Panie, kolejny któremu parku i zieleni się zachciewa. Przecie to miasto je. Kto by chciał parku jak nad POW'em burmistrzunio stawi budy bazarowe, straganki z ziemniorami, toitoi'e i śmietniki. Na co komu park, miejsce wypoczynku i zieleni z której Ursynów kiedyś słyną jak można interes ubić.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1603 sekundy
  REKLAMA