REKLAMAA1-AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej)

  REKLAMA

  Będzie duże ułatwienie dla rowerzystów! Przy Puławskiej drogowcy budują rampę, która pozwoli na komfortowy przejazd przez przejście podziemne pod ruchliwą wylotówką. Powstaje też przejazd pod wiaduktem, którym będzie się można dostać na Służewiec.

  Rozpoczęte prace to element potężnej inwestycji, jaką jest budowa ścieżek rowerowych wzdłuż Puławskiej - od Domaniewskiej do granic miasta. Środowisko rowerowe walczyło o nią od wielu lat. Na Ursynowie o ścieżki zabiegała m.in. radna Magdalena Sokołowska, która organizowała doroczne przejazdy rowerzystów ulicą Puławską, mające zwrócić uwagę urzędników na problem braku wygodnej trasy dla jednośladów.

  - Kiedy pierwszy raz zgłosiłam tę sprawę na komisji Zielonego Ursynowa, to wszyscy się w głowę pukali. Uważali, że nie ma na to szans - wspomina Sokołowska.

  Sprawy nabrały tempa kilka lat później, dzięki pełnomocnikowi ds. komunikacji rowerowej. Przygotowano koncepcję ścieżek, postarano się o pieniądze unijne, wreszcie - ogłoszono przetargi. I choć z powodu małego zainteresowania oferentów i zbyt wysokich żądań cenowych były one unieważnianie, projektowanie ruszyło. Inwestycję podzielono na etapy.

  Etap pierwszy obejmuje przebudowę węzła Wyścigi - przejazd pod Puławską wzdłuż potoku i budowę ramp przy kładce i w przejściu podziemnym.

  Jak informuje pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej, w tej chwili trwa właśnie budowa ramp wjazdowych, a przy kładce nad ul. Gintrowskiego powstaje pochylnia rowerowa. Widać już wytyczoną ścieżkę prowadzącą pod wiaduktem. Droga prowadząca od ursynowskich wiaduktów nad Doliną Służewiecką do przejazdu pod wiaduktem pod Puławską nie zostanie wyremontowana, nie wchodzi to w zakres prac.

  Jesienią i zimą udało się już wyremontować ścieżkę rowerową wzdłuż muru Wyścigów Konnych. Roboty przeniosły się na drugą stronę ul. Puławskiej, gdzie także powstanie droga dla rowerów. Wkrótce rozpocznie się budowa nowych ścieżek - na odcinku od Poleczki do Mysikrólika. 

  Ścieżka na pozostałym odcinku Puławskiej - aż do granic miasta, jest wciąż projektowana przez Zarząd Dróg Miejskich.

  - Chcemy wybudować tę trasę jak najszybciej. Jeżeli wszystko się uda to powinna być w całości gotowa w tym roku - mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

  ZOBACZ CO SIĘ ZMIENIA PRZY PUŁAWSKIEJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 84

  • 53
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AZX 6 9 miesięcy temuocena: 31% 

   A ja zapytam inaczej - a co dla pieszych? Niech Pieńkoś z puchalskim powiedzą gdzie w tym wszystkim poprawa komunikacji pieszej? Jawne jaja za nasze podatki...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mik 5 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Pod Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego powstaje również wygodne i oświetlone przejście piesze. A w ramach budowy drogi rowerowej zostaną wyremontowane chodniki od Wilanowskiej aż do Piaseczna.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cycu 4 9 miesięcy temuocena: 26% 

   Eko terroryści teraz to będą się dopiero panoszyć!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hrabia 3 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Komentarz z dupy. Sciezki rowerowe sa potrzebne i warto je budowac. To pasy rowerowe bazgrane na jezdni sa bzdura.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamEk 2 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Nareszcie! Do tej pory w tym miejscu była udręka z rowerem

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~smerf_maruda 1 9 miesięcy temuocena: 19% 

   Oby nie zamkneli calkiem tego przejazdu na czas budowy bo dokumentnie odetna Ursynow od Sluzewca. Autobusow nie bedziemy miec (za to stragany, kible i smietniki owszem) , wiec tylko rower nam zostanie. Ale znajac madrosc decydentow budowlanych w stolicy, to robi sie wszystko an raz,zeby dokumentnie dopiec mieszkancom

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1877 sekundy
  REKLAMA