REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2018, 15:13 komentarzy 2

  (ZDM)

  REKLAMA

  Ruszają prace przy doświetleniu przejść dla pieszych przez al. KEN. To projekt wybrany przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym jeszcze w 2015 roku. 

  Do połowy września zostanie doświetlonych osiem przejść dla pieszych na północnym odcinku al. KEN. Będą to przejścia w okolicy ul. Koński Jar, ul. Koncertowej, kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego i parkingu P+R.

  - Przy każdym z nich pojawią się dodatkowe latarnie, wyposażone w specjalną oprawę oświetleniową o kontrastowej białej barwie, jaśniejszej niż pozostałe oświetlenie ulicy. Światło będzie skierowane tak, aby pieszy był dobrze widoczny na przejściu i w strefie dojścia do „zebry”. Pozwoli to kierowcom na szybsze i lepsze dostrzeżenie pieszego i odpowiednią reakcję - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

  Pomysł Piotra Gąsowskiego i Piotra Skubiszewskiego, w 2016 roku poparło 1941 osób. Drogowcom nie udało się go zrealizować zgodnie z regulaminem budżetu - w 2017 roku. Na przeszkodzie stanęły zmiany uzgodnione z autorami.

  - Projekt pierwotnie zakładał doświetlenie aktywnymi znakami, tak jak wcześniejszy projekt na Kabatach (Przy Pala Telekiego - dop. redakcja). Wspólnie z autorem zdecydowaliśmy się aby wykonać doświetlenia standardową metodą - dodatkowymi słupami. To wymagało zmian w projekcie i spowodowało, że nie udało się go wykonać jesienią - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

  Docelowo na 8 przejściach w al. KEN pojawi się sygnalizacja świetlna. Trwa projektowanie tej inwestycji. Jej realizacja jest zaplanowana na początku przyszłego roku. Decyzja o budowie świateł zapadła po serii wypadków na głównej ulicy Ursynowa.

  ZOBACZ ZDJĘCIA - PRZYGOTOWANIA DO DOŚWIETLENIA PRZEJŚĆ - źródło: ZDM

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~alisterkabat 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Między Wąwozową, a Przy Bażantarni radar - konieczny. Nic nie pomogą "działania kosmetyczne" jak matoł swoim bolidem pędzi tamtejszym odcinkiem KEN 120 km/h.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 1 6 miesięcy temu

   zbliżają się wybory, jedyna szansa aby coś zdziałać. trzeba przycisnąć radnych, problem w tym, że jak zwykle przychodzi mała grupka ludzi która nie jest traktowana poważnie. Co innego jakby przyszło kilkadziesiąt osób

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2267 sekundy
  REKLAMA