REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Zagrodzone wejście do metra

  Zagrodzone wejście do metra (SK)

  Na południowych wyjściach ze stacji metra Imielin rozpoczęła się budowa obiecywanych od dawna wind. Na najbardziej ruchliwym północnym wyjściu wind jednak nie będzie. Zdaniem ZTM "nie da się tego zrobić".

  Za ponad 1 mln złotych przy południowych wyjściach ze stacji powstaną dwie windy - jedna po stronie Kulczyńskiego, druga po stronie Wasilkowskiego. Dziś zagrodzone zostało to drugie wejście - od strony Kabat. Pasażerowie mogą wejść do metra tylko od strony urzędu dzielnicy.

  Szyby zostaną zbudowane przy pochylniach, już na poziomie antresoli stacji, a więc aby wydostać się z poziomu peronu na poziom alei KEN, trzeba będzie korzystać z przesiadki - z windy starej do nowej. Dlaczego? Jak tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego konstrukcja i usytuowanie ursynowskich stacji I linii metra nie pozwala na zbudowanie szybu od poziomu peronu do powierzchni ziemi. Wyjście z windy prowadzić będzie wprost na chodnik i ścieżkę rowerową przy alei KEN. Niestety - jak tłumaczy ZTM - nie ma innego wyjścia. 

  Brakiem możliwości technicznych Zarząd tłumaczy również brak wind na północnych wejściach do metra Imielin, od strony ulicy Gandhi. Nie ma tam miejsca na wytyczenie szybu, brak też go na wyjścia z windy. Paradoksalnie więc najbardziej oblegane wyjścia nie będą miały wind.

  Windy na Imielinie miały powstać już w grudniu ubiegłego roku, ale plany ZTM pokrzyżował wybrany wykonawca. Firma nie wywiązała się z umowy, ogłoszono więc drugi przetarg, ale oferty okazały się za drogie. Urzędnicy postanowili jednak dorzucić pieniędzy i wykonać inwestycję.

  Stacja Imielin jest przedostatnią stacją na Ursynowie, na której nie ma wind prowadzących na poziom ulicy. Ostatnią są Stokłosy. Windy mogą powstać tam w przyszłym roku, o ile znajdą się pieniądze w budżecie miasta na ten cel.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • gina 11 ponad rok temuocena: 100% 

   Czyli dla wielu z nas metro Imielin nadal będzie niedostępne! Może schody ruchome? Nie wierzę, że nie ma możliwości - raczej brak woli i zainteresowania rzeczywistymi potrzebami mieszkanców. Po najmniejszej linii oporu, na odczepnego - jak zwykle.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ninja 10 ponad rok temuocena: 100% 

   ~~wtajemniczony pisze : "Burmistrz i dzielnica mogą to tylko oglądać z okien. Nie mają w tej sprawie nic do gadania." A mnie się wydaje, że zarówno szary obywatel, jak i radny, jak i burmistrz ma tu prawo i możliwośc interwencji. Przecież ta winda na zdjęciu, nie dość , że z przesiadką z poziomu -2 do -1 i dalej -1 do 0, to wyjście na bardzo wąski chodnik dzielony ze ścieżką rowerową. Jest to na środku wiaduktu, który powinien być odciążony od dodatkowego ruchu. To bardzo poważna sprawa. Burmistrz ma najwyższe kompetencje do interwencji. Daleko nie musi chodzić, żeby zobaczyć jaka to będzie kolizyjna pułapka. Pieniądze należy wydawać mądrze . Chyba w tym są wszyscy zgodni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ninja 9 ponad rok temuocena: 75% 

   To chyba jakiś sabotaż , twierdzenie, że się nie da, albo innego wyjścia nie ma. Czy urząd nie mógłby zamówić ekspertyzy u innego specjalisty w tym temacie? przecież to dotyczy codziennych niewygód dla mieszkańców na całe lata. Od strony północnej są przystanki autobusowe i skrzyżowanie. To bardzo ważne. To rozwiązanie będzie użytkowane przez lata . Warto więc by burmistrz wykazał inicjatywę DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW URSYNOWA, a nie dla dobra firmy , która w imieniu Ratusza zarządza tym obiektem. I nie dla firmy która otrzymała zlecenie zarobienia pieniędzy na tej inwestycji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wtajemniczony 8 ponad rok temuocena: 0% 

   Windy buduje ZTM. Burmistrz i dzielnica mogą to tylko oglądać z okien. Nie mają w tej sprawie nic do gadania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • yes2mike 7 ponad rok temuocena: 50% 

   Przecież nie trzeba być budowlańcem-architektem, żeby wiedzieć, że się nie da. W obydwu przypadkach windy wychodziłyby na środku KEN. Ten wariant jest jedynym możliwym do wykonania. Lepszy rydz, niż nic... Przejście tych kilkunastu metrów po równym terenie chyba nikogo nie zabije.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~smerf_maruda 6 ponad rok temuocena: 0% 

   Od Polaka sa konieczne!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • yes2mike 5 ponad rok temuocena: 100% 

   A Polaka to po której stronie ?! Kulczyńskiego !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Greg 4 ponad rok temuocena: 100% 

   cały czas brakuje windy przy metrze Stokłosy od strony centrum

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~heyah 3 ponad rok temuocena: 75% 

   w ogóle windy powinny być przy głównych wejściach do metra. I powinny prowadzić z poziomu peronu na poziom ulicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grazyna 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Wreszcie. Walczylam o te inwestycje z radnym z Naszego Ursynowa Piotrem Skubiszewskim. ZTM dlugo stawial opor ale w koncu sie udalo. Windy mialy byc juz w 2014 r.ale wtedy byly chyba jakies problemy proceduralne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lars 1 ponad rok temuocena: 67% 

   Skubiszewski o "walczył" o wszystko (tak jak młody Lenarczyk) tylko jakoś niewiele wywalczyli poza własną promocją ale windy cieszą i to nawet takie !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.516 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021