REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019, 17:52

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Sylwia Krajewska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, numer 18 na liście

  Sylwia Krajewska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, numer 18 na liście (Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni)

  W imponującym tempie rosną mury szkoły i przedszkola przy ulicy Zaruby. Jednak początki tej inwestycji wcale nie były łatwe. Od 2011 roku zabiegałam o budowę tak potrzebnej placówki oświatowej dla mieszkańców Kabat.

  Sprawa była o tyle trudna, że do budowy kompleksu potrzebny był teren należący do prywatnych właścicieli. W okresie urzędowania burmistrza Piotra Guziała ciągle słyszałam, ze pozyskanie działki jest niemożliwe. Cztery lata zostały niestety zmarnowane! Po kilku miesiącach od wyboru na burmistrza Dzielnicy Ursynów, Roberta Kempę Dzielnica Ursynów rozpoczęła negocjacje z deweloperem, który wykupił działki od prywatnych właścicieli.

  Jednocześnie trwały prace nad zmianami w projekcie zagospodarowania przestrzennego terenów przy Zaruby. Dzielnica zaproponowała zamianę gruntów na działkę za Tesco na którą po prawie 4 latach deweloper przystał. Tym samym można było scalić działki przy Zaruby i rozpocząć projektowanie nowego obiektu oświatowego. Projekt został wybrany w konkursie przez jury, które składało się z wybitnych architektów, urbanistów i praktyków oświaty. Jest zachwycający w swojej prostocie, nowoczesny i ergonomiczny.

  W trakcie nie obyło się bez rozpraw sądowych i dalszych negocjacji z deweloperem w sprawie zamiany działki pod budowę boisk dla szkoły. Obecnie rozmowy nadal trwają, ale liczę na to, że sprawę uda się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. 

  Jestem dumna z faktu, że po wielu perturbacjach szkoła i przedszkole powstają na Kabatach. Obiekty buduje firma Balzola Polska. W szkole i przedszkolu na Kabatach ma się uczyć 420 uczniów i 200 przedszkolaków. Dzięki nowo powstałej placówce szkolnej zmniejszy się liczba dzieci w pobliskich szkołach podstawowych przy ulicy Lokajskiego oraz przy ulicy Wilczy Dół. Szkoły te pękają w szwach na skutek negatywnej reformy oświaty minister Anny Zalewskiej. W szkołach tych dzieci uczą się do późnych godzin wieczornych.

  Łączny koszt budowy kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby wyniesie ok. 45,3 mln złotych. We wrześniu  2020 roku nowowybudowane obiekty szkolne zostaną oddane do użytku ursynowskim dzieciom.

  W taki sposób my, samorządowcy walczymy z negatywnymi skutkami tzw. „deformy” oświaty, wprowadzonej pośpiesznie przez rząd z pominięciem konsultacji ze środowiskiem specjalistów, nauczycieli i obywateli. Rząd pomimo obietnic nie zapewnia nam minimalnego poziomu finansowania oświaty: obiektów oświatowych, podwyżek dla nauczycieli itd.

  Kandyduję do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej, ponieważ polska szkoła wymaga gruntownych zmian, które ustabilizują sytuację w szkolnictwie. Będę dążyła do zwiększenia środków budżetowych dla oświaty i samorządów. Nasze dzieci zasługują na nowoczesną i przyjazną edukację oraz infrastrukturę szkolną. Samorządy natomiast powinny się skoncentrować na stworzeniu dogodnych warunków życia społeczności lokalnych, a nie na przejmowaniu obowiązków rządu.

  13 października proszę Państwa o głos!

  Sylwia Krajewska 

  Radna Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy

  Przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu

  Materiał sfinansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2063 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020