REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dzielnica od 5 lat nie może sobie poradzić z usunięciem pawilonów przy Ciszewskiego. Wobec ich właścicieli cały czas toczą się postępowania. Obiekty blokują dokończenie ścieżki rowerowej.

  Po południowej stronie ulicy Ciszewskiego przy skrzyżowaniu z Pileckiego od wielu lat stoją stare pawilony handlowe. Dwa z nich zostały rozebrane już jakiś czas temu. Pozostałe dwa – chociaż od dawna nieużytkowane – ciągle czekają na rozbiórkę.

  - Jeden z nich stoi opuszczony już ze cztery lata. To wszystko po prostu brzydko wygląda – mówi mieszkanka okolic.

  Pawilony znajdują się w pasie drogowym ul. Ciszewskiego, którą zawiaduje Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy rozwiązali umowy z właścicielami tamtejszych punktów handlowych już w 2016 roku. W miejscu pawilonów poprowadzona miała być ścieżka rowerowa. Ścieżka co prawda w tym miejscu istnieje, ale jej przebieg wymaga „wyprostowania”. Przedsiębiorcy o wyprowadzce nie chcieli jednak słyszeć. Swego czasu zbierali nawet podpisy pod petycją w sprawie pozostawienia swoich sklepików.

  Czy blaszaki w końcu znikną?

  ZDM od 5 lat nie może wyegzekwować zwrotu własnego terenu. Sprawą zajmuje się również ursynowski urząd. W Polsce obowiązuje bowiem absurdalne prawo dotyczące terenów publicznych, nawet gdy najemcy czy dzierżawcy zajmują takie grunty bez umowy, nie można ich tak po prostu wyrzucić, jak w przypadku terenów prywatnych. Trzeba przeprowadzić żmudne i kosztowne postępowanie administracyjne.

  Poza tym właściciele nieczynnych już sklepu monopolowego i sklepu wielobranżowego przez długi czas pozostawali nieugięci. Ostatnio coś się ruszyło i jest nadzieja na zakończenie sprawy.

  - W prowadzonych postępowaniach właściciele nie brali czynnego udziału, nie składali też żadnych wniosków i wyjaśnień. Przewidujemy, że czynności dotyczące tzw. rozbiórki zastępczej mogą zostać podjęte jeszcze w tym roku. Wykona ją urząd i następnie będzie ściągał należności od właścicieli – mówi Kamila Terpiał, rzecznik urzędu dzielnicy.

  Teraz będzie problem z dokończeniem ścieżki

  Rozbiórka pawilonów na koszt dzielnicy nie będzie oznaczać, że od razu wkroczą tam drogowcy i dokończą planowaną ścieżkę rowerową. Cała dokumentacja dotycząca tej inwestycji przedawniła się. Wobec tego nie wiadomo, czy i kiedy ścieżka powstanie.

  - Trzeba będzie robić wszystko od początku, ale siłą rzeczy nie ruszymy z tym, dopóki pawilony nie zostaną usunięte. Trudno więc określić kiedy i ile może kosztować „wyprostowanie” tej drogi, ale to raczej nie jest rzecz bardzo droga w skali miasta. Samo projektowanie i uzgodnienia to też nie jest rzecz do mierzenia w pieniądzach - zapewne trzeba będzie to zrobić naszymi siłami – stwierdza Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  33Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mandolina 33 miesiąc temuocena: 13% 

   Przecież obok leci normalna ścieżka...a że pod dziwnym kątem, no cóż. Jak ktoś zakręca na jakimś skrzyżowaniu ścieżką w lewo lub w prawo, to też ma jeszcze dziwniejszy, 90-stopniowy kąt. Dajcie tym ludziom normalnie prowadzić biznes. Oni też mają rodziny na utrzymaniu. A co będzie, jak sami będziecie potrzebować jakiegoś produktu stamtąd ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Morfeusz 32 miesiąc temuocena: 86% 

   Tak jest rozebrać te stare Budy My chcemy ścieżki rowerowe !!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentarze mile widziane 31 miesiąc temuocena: 22% 

   Burmistrz Ursynowa urzędujący już drugą kadencję z nadania Platformy Obywatelskiej przez 5 lat nie potrafi usunąć dwóch pustych budek. Tymczasem Elon Musk w rok zbudował w Szanghaju ogromną fabrykę Gigafactory, która ma zdolność produkcyjną 500.000 sztuk elektrycznych samochodów Tesla.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 30 miesiąc temuocena: 74% 

   A gddkia zarządzana przez PiS przez 5 lat nie potrafi wybudować tunelu. A z zamiast "polskiego" samochodu Izera mamy Żarnowiec II. Acha, i już za 5 lat będziemy latali z nowego gigantycznego lotniska. Mam wymieniać dalej?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NoToSkomentowałem 29 miesiąc temuocena: 87% 

   A'propos samochodów elektrycznych - może mi ktoś przypomnieć, który rząd obiecywał, że będzie polski samochód elektryczny? Chyba mieliśmy być w tym potęgą. Ten sam co 1 mln tanich mieszkań? Ten sam co dopłaty do drożejącego prądu? Oooooo...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 28 miesiąc temuocena: 90% 

   projekt samochodu elektrycznego jest w pełni. Trwa już produkcja kabla, którym ten samochód będzie zasilany. Planowany zasięg to 100 km, więc rozumiecie, że takiego kabla nie robi się z dnia na dzień.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 27 miesiąc temuocena: 100% 

   w ciągnięciu kabla wyróżnił się Nadźgała ....

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 26 miesiąc temuocena: 50% 

   W tym samym czasie przygłupi PISlamisto teój cwaniak z Torunia dostawał limuzyny od bezdomnych. Głupota i nienawiść PISlamistów jest zatrważająca.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kotka 25 miesiąc temuocena: 75% 

   aaa nakarmię trolllla...... : Konfidenci szajki pedofilskiej z PiSu i Solidarnej Polski chcą aby księża mogli gwałcić dzieci bez konsekwencji.... podoba mi się, że ludzie popełniają samobójstwo z tego powodu. Uważają też, że wyłudzanie pieniędzy od emerytów metodą na księdza-radiowca jest zgodne z interesem społecznym.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 24 miesiąc temuocena: 100% 

   Z kolei Pan, który zrobił ze swojej chałupki pod kościołem św. Katarzyny nielegalną witrynę reklamową ma się chyba całkiem dobrze :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 23 miesiąc temuocena: 93% 

   państwo z tektury

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 22 miesiąc temuocena: 35% 

   Ciekawe, kto kiedyś pozwolił na postawienie takiego szkaradztwa? Jak widać we władzach musiały pracować jakieś prymitywne typy bez wyobraźni i poczucia estetyki. Może jeszcze dalej pracują??? Są przecież dokumenty, podpisy pod decyzjami. Można by opublikować ku przestrodze współczesnych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CiepłeLato 21 miesiąc temuocena: 60% 

   Jak rowerzyści chcą to ma tak być i już. Oni mogą wszystko i wszystkim. Tak to już jest w mieście w którym sam włodarz narzuca swój światopogląd wszystkim dookoła.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 20 miesiąc temuocena: 64% 

   To jakoś słabo im idą te zmiany, bo Warszawa to nadal miasto nieprzychylne rowerzystom :-) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowe budy? 19 miesiąc temuocena: 46% 

   Zanim zostanie przygotowana nowa dokumentacja tej ścieżki rowerowej (bo "cała dokumentacja dotycząca tej inwestycji przedawniła się") trzeba chyba pilnować tego miejsca, żeby nie pojawiły się nowe "budy".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 18 miesiąc temuocena: 55% 

   Po co pozwolic ludziom pracowac, zarabiac na zycie, placic podatki? Lepiej zlikwidowac, zeby tam przesunąć sciezke rowerową, ktora i tak juz jest 2 metry obok. Brawo, niech mieszkańcy znają swoje miejsce, niech sie nauczą, że to miasto urzędników a nie mieszkańców. Juz dzielne zuchy z zdm zniszczyły kwiaciarnie na stryjeńskich, teraz czas na kolejnych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie na ścieżce 17 miesiąc temuocena: 40% 

   Przecież te dudy nie muszą stać na ścieżce rowerowej, na Ursynowie jest dużo innych wolnych miejsc.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 16 miesiąc temuocena: 60% 

   Przeciez tam jest sciezka rowerowa. A te budy stoją od poczatku lat 90-ych. Nie zajęły miejsca na sciezke, tylko to był pretekst do ich likwidacji. A obecne umiejscowienie sciezki jest lepsze, bo jak bedzie przesunieta tu gdzie budy, to piesi beda wprost z autobusu wychodzic na jadących rowerzystów

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 30 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin40 15 miesiąc temuocena: 47% 

   Luther - No fajnie, fajnie tylko pawilony od paru lat stoją tam nielegalnie - o tym zapomniałeś wspomnieć. Umowa wygasła, a właściciele okupują teren, zakładam że bezpłatnie. Jest dużo innych miejsc gdzie mogą się przenieść, także obok.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 14 miesiąc temuocena: 53% 

   ?? Przeciez o tym piszę, to zdm ich stąd wygania. Na sciezke tez jest miejsce jak widać, mozna to było pogodzić.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin40 13 miesiąc temuocena: 59% 

   Umowa na zajmowanie pasa dawno się skończyła! Wynajem zwykle jest terminowy! Nie może być tak, że każdy chce okupować miejsce dożywotnio. Liczę, że szybko się z tym uporają a ewentualne koszty operacji ściągną od pawiloniarzy. Miasto realizuje inwestycje i chce ją dokończyć. Temat zamknięty, szkoda ze nie kilka lat wcześniej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 27 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 12 miesiąc temuocena: 45% 

   Zamkniety dla kogo? Dla zdm chyba i ich pelnomocnika:) . I o tym wlasnie piszę. Trzeba mieszkańcom pokazac kto tu rzadzi, prawda? . Mozna kwiaciarce prowadzacej biznes i placacej przez 30 lat podatki powiedziec, ze ma sie pakowac, bo dla nowej ekipy zdm jest jednostką społecznie nieużyteczną (tak, to ich słowa), wiec teraz czas na kolejną drobną działalność. Temat zamknięty to bedzie, jak przyjdzie nowa miotła do zdm.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 miesiąc temuocena: 73% 

   Skończ już z tymi szkaradnymi budami. W końcu miasto robi porządek, a ty upierasz się by można było coś takiego stawiać sobie na ulicach w imię obrony miejsc pracy? Nie żartuj.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 10 miesiąc temuocena: 38% 

   Boom, i ok. Kwestia estetyki bud to temat o jakim trzeba rozmawiac. Kto prowadzacy sklep zainwestuje kilkadziesiat tysiecy w postawienie nowej ladnej budy, jak nie ma pewnosci, ze za chwile ktos mu sie kaze zwijac? Bylaby pewnosc wieloletniej dzierżawy i to jest fundament do inwestycji. Wiec wygląda to jak wygląda. Zresztą jak wiekszosc bud warzywnych na Ursynowie. Miasto zamiast wspierac drobnych przedsiebiorców, to ich wykańcza. Przeciez to sie dzieje w kazdej dzielnicy teraz, ze zdm kaze tym ludziom sie zwijac pod wszelakimi pretekstami. Budki warzywne na Ursynowie tez wszystkie zlikwidujemy, chocby te wzdluz Dereniowej? Ten bazar miastu nie przeszkadza wzdluz glownej ulicy - skoro to chodzi o estetyke?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dreszczyk 9 miesiąc temuocena: 63% 

   Luther kup sobie lokal użytkowy i prowadź biznes. A nie kosztem dzielnicy czyli nas wszystkich. Podobnie jak handlarze z tzw. bazarku

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 8 miesiąc temuocena: 25% 

   Dzieki za troske, mam prace, wiec zajmij sie łaskawie sobą. Kosztem dzielnicy? A to ci z bud podatkow nie placili? Bo teraz to na pewno nie beda. Teraz to jest twoim kosztem jak im sie bedziesz skladal na zasiłek.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dreszczyk 7 miesiąc temuocena: 100% 

   No właśnie płacili tyle co kot napłakał. I tzw. kupcy dalej tyle płacą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Luther, plany miejscowe nie przewidują w takich miejscach zabudowy. Te budy to relikty przeszłości. Wygasły dzierżawy, trzeba je usunąć i w końcu zrobić porządek na szlakach komunikacyjnych. Nie dorabiaj ideologii tam gdzie jej nie ma.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 5 miesiąc temuocena: 0% 

   A to przepraszam, nie wiedziałem, ze rozmawiam z Urzędem Skarbowym. Ja mam w każdym razie wszystkie księgi w porządku panie naczelniku.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luther 4 miesiąc temuocena: 0% 

   Wzdluz dereniowej troche ich stoi. Na przystanku w strone pulawskiej tez. No to bedzie rzeź, ale trudno, niech sobie szukają pracy w lidlu albo biedronce

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 3 miesiąc temuocena: 93% 

   Luther - przeżywasz to jak mrówka okres - budy już dawno stoją zamknięte - jakiś ład przestrzenny również musi w mieście panować. Jeżeli wynajmujesz jakiś lokal od miasta/spółdzielni/podmiotu prywatnego nie masz gwarancji, że będziesz miał go na zawsze do dyspozycji. Umowy wynajmu to regulują - jako właściciel mam prawo po zakończeniu okresu wynajmu np. znaleźć sobie innego najemcę, który więcej zapłaci. I tyle.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Luther, ty jednak nie masz pojęcia o nieruchomościach, a bierzesz się za komentowanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 miesiąc temuocena: 0% 

   Spieprzaj ze swoją obskurną budą nasiąkniętą wódą z naszego krajobrazu

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3771 sekundy
  REKLAMAA2 MyPierzemy.pl 23.05.2021 - 22.06.2021