REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Spółdzielnia “Wyżyny” zamierza wyburzyć budynek poczty przy ul. Belgradzkiej, a w jego miejscu postawić wielopiętrowy blok mieszkalny. Na czas budowy usługi pocztowe mogą być przeniesione do Natolińskiego Ośrodka Kultury. Stanie się to najwcześniej jesienią - zapowiada spółdzielnia.

  W marcu mieszkańcy “Wyżyn” zaczęli dostawać ulotki informujące, że spółdzielnia bez konsultacji społecznych zamierza zlikwidować pocztę przy ul. Belgradzkiej  42 oraz Natoliński Ośrodek Kultury. 

  W miejsce poczty władze spółdzielni chcą koniecznie wybudować wielopiętrowy budynek mieszkalny!!! Już dziś nie ma gdzie parkować. Pojazdy budowlane, hałas i pył. Zamiast rewitalizować stare bloki, chcą zasłaniać je nowymi. Zagęszczając i pogarszając warunki życia obecnych mieszkańców.

  - głosi ulotka.

  Można w niej przeczytać, że pomysłodawcą tych zmian jest Andrzej Grad z zarządu ”Wyżyn”. W rozmowie z nami potwierdza plany spółdzielni, co do budynku poczty, zastrzegając, że wszystko jest jeszcze w sferze planów i koncepcji. 

  - Ze względu na bardzo wysokie koszty i nieopłacalność remontu powstał pomysł wyburzenia tego budynku i postawienia w jego miejscu ośmiopiętrowego bloku mieszkalnego, w którym na dwóch kondygnacjach będzie poczta - mówi Andrzej Grad, członek zarządu spółdzielni "Wyżyny".

  Mieszkania z garażem

  Na podstawie uzyskanych z ratusza warunków zabudowy spółdzielnia zaplanowała w nowym budynku 39 mieszkań oraz 65 miejsc postojowych (54 w garażu podziemnym i 11 na zewnątrz) oraz 18 stojaków na rowery. Władze “Wyżyn” od 1 marca mają już pozwolenie dzielnicy na wyburzenie budynku przy Belgradzkiej 42, ale kiedy faktycznie to nastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo. 

  Działająca tam przychodnia Medical Center powoli zaczyna przenosić swoją działalność do sąsiedniego bloku, przy Belgradzkiej 48. 

  - Rehabilitacja pod nowym adresem ruszy już 17 kwietnia. Lekarze specjaliści i POZ będą przenoszeni sukcesywnie może nawet do końca czerwca. Nadal będzie działał punkt szczepień przeciw Covid-19 - słyszymy w Medical Center.

  Punkt, według zapewnień spółdzielni, nie zostanie zamknięty przed końcem wakacji. A to oznacza, że do tego czasu również los poczty jest niezagrożony. A co potem?

  - Na czas budowy zostanie ona przeniesiona. Jesteśmy w trakcie rozmów z Pocztą Polską. Są dwie opcje, albo do kontenera, bądź na parter NOK-u - wyjaśnia Andrzej Grad.

  NOK zostaje

  I tak dochodzimy do kolejnego fragmentu ulotki, którą ktoś kolportuje wśród mieszkańców “Wyżyn”.

  Kolejnym kuriozalnym pomysłem jest likwidacja NOK-u. Wielu z nas się tam wychowało. Posyłamy tam swoje dzieci, by nie tkwiły przed komputerami. Uczą się tam języków, tańca i śpiewu. Nasi seniorzy mają grupy zainteresowań, gimnastykę koncerty. Nie siedzą samotnie w domach. W miejsce kultury wejdzie na nasze osiedle patologia i wandalizm. Osiedla zamienią się w sypialnie

  - pisze nieznany autor.

  Spółdzielnia kategorycznie zaprzecza, że NOK zostanie zlikwidowany. - Nawet jeśli na parterze przez jakiś czas będzie tam poczta, która mieszkańcom jest bardzo potrzebna, to są też inne pomieszczenia i żadne zajęcia nie są zagrożone - zapewnia Grad.

  Prace rozbiórkowe pawilonu przy Belgradzkiej możliwe będą najwcześniej jesienią. Do wybudowania nowego bloku spółdzielnia potrzebować będzie pozwolenia urzędowego. Jeszcze o nie nie wystąpiła. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 274

  • 52
   BARDZO PRZYDATNY
  • 40
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 89
   WKURZONY
  • 66
   BRAK SŁÓW

  47Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asia56 47 ponad rok temuocena: 67% 

   Takiego dziadostwa, opryskliwość, agresji, buty, ordynarnych odzywek, seksistowskich uwag jak w NOK nie uświadczysz nigdzie na Ursynowie. Pan dyrektor już 20 lat temu powinien iść na emeryturę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~Rolo 46 ponad rok temuocena: 50% 

   ...bazarek tam zrobić

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby
  • ~Analityk 45 ponad rok temuocena: 67% 

   I bardzo dobrze. 20 lat temu powinny to wyburzyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby
  • ~Gg 44 ponad rok temuocena: 100% 

   No to powiozą 'prezesa' na taczkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  • ~Adam123 43 ponad rok temuocena: 92% 

   Zapewne już wiadomo (tylko zaufanym), kto z zarządu spółdzielni, ich pociotków i kuzynów będzie mieszkał w tym budynku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby
  • ~wit32 42 ponad rok temuocena: 100% 

   Wszystko zależy czy będzie budowany "po kosztach" czyli w trybie spółdzielczym" czy komercyjnie po cenach rynkowych w trybie deweloperskim. Różnica jest ok. 100%.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~JacekŚ 41 ponad rok temuocena: 83% 

   Tylko patrzeć jak pan Grad wpadnie na kolejny genialny pomysł i będą to bloki na sadku natolińskim. Oczywiście bez miejsc parkingowych, jak to zamierza zrobić sąsiednia SM Przy Metrze na Raabego. Jak im się uda, to trzeba będzie precedens wykorzystać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby
  • ~kurkawodna 40 ponad rok temuocena: 71% 

   Kościół powinien tam być :D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby
  • ~Tak teraz bedzie 39 ponad rok temuocena: 56% 

   Blok tak, parkingi podziemne nie. Heheh

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~Julia Przyborska 38 ponad rok temuocena: 40% 

   NOK nie ma racji bytu. Sądzę iż, nie dość, że panuję tam mizoginizm i szowinizm, przełomowość i seksizm w stosunku do otoczenia to generuję same koszty. Budynek jest w stanie OPŁAKANYM a kadra to osoby pozbawione kompetencji. Nie po to z naszych podatków powstała Ursynowskie Centrum Kultury 5 min spacerem od nas, żebyśmy teraz utrzymywali dziaderski NOK który robi i robił tylko propagandę na zamówienie DZIADERSÓW ze spółdzielni i ratusza.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 24 wpisy tej osoby
  • ~mono 37 ponad rok temuocena: 56% 

   To Pani komentarz nie ma racji bytu - nie widzi Pani kompletnie różnicy między spółdzielczymi domami kultury [NOK, DK Imielin, Wiolinowa, etc] współfinansowanymi przez spółdzielnie i przez dzielnicę] a dzielnicowym domem kultury [UCK, finansowanym jedynie przez dzielnicę] - to tak ad "generowania samych kosztów". NOK to kawał historii kulturalnej Ursynowa. Stopniowe wyniszczanie/wygaszanie spółdzielczych domów kultury (tak, do DK Imielin też się próbują dobrać) skończy się tym, że w dzielnicy dostępne będą tylko wysokopłatne zajęcia dla wybranych grup wiekowych w UCK, a kompletnie pominięte zostaną darmowe zajęcia dla seniorów czy też dla młodzieży, której na ww zajęcia nie stać, a którzy chętnie korzystali z oferty NOKu czy DK Imielin.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby
  • ~Julkaproabo 36 ponad rok temuocena: 58% 

   G prawda. Zarządzają nimi dziadersy i ten kawał histori musi przejść do historii.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby
  • ~margo 35 ponad rok temuocena: 60% 

   ~mono. Jeśli chodzi o finansowanie działalności NOK to niestety ale zdecydowaną większość kosztów ponoszą mieszkańcy SM Wyżyny. Każdego roku z naszych pieniędzy zasilamy NOK dostępny dla wąskiej grupy uprzywilejowanych korzystających - kwotą ponad 800 tys. zł. To z przychodów spółdzielni pokrywa się właśnie koszty NOK (np. w 2017 wyniosły 819 tys. , a w 2018- 863 tys.), a nie ma pieniędzy na kompleksowe remonty chociażby elewacji budynków...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~so-wa54 34 ponad rok temuocena: 50% 

   Bardzo dobrze, stare rozsypujące się pawilony powinny zostać zastąpione nowym budynkiem wkomponowanym urbanistycznie w przestrzeń osiedla z zachowaniem dotychczasowych funkcji. Budynek oczywiście należy budować w trybie deweloperskim, komercyjnym (czyli mieszkania po cenach rynkowych). Przykładem niech będzie spółdzielnia Służew nad Dolinką. Nowe budynki nie mogą natomiast przytłaczać dotychczasowej zabudowy swoją wielkością ( jak to skandalicznie zrobiła Włodarzewska, a teraz Profbud przy Dunikowskiego wstawiając tam ciasno ogromny blok na 300 mieszkań z trudnym dojazdem do tych bloków).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 33 ponad rok temuocena: 81% 

   Hasło klucz twojej własnej wypowiedzi cytuję "nowym budynkiem wkomponowanym urbanistycznie w przestrzeń". A wygra i tak ten deweloper, który lepiej posmaruje i wpieprzy tam takiego gniota, że lokatorzy słusznie się obawiają, że to nie będzie mieć ładu i składu. Spółdzielnie mieszkaniowe i wszelkie prezesiki tak mają.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby
  • ~Adx 32 ponad rok temuocena: 44% 

   A ja uważam, że ten budynek jest historycznym elementem ursynowskiej infrastruktury okresu zasiedlania i powinien zyskać ochronę konserwatorską.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby
  • ~Kkon 31 ponad rok temuocena: 53% 

   Ba, kazdy blok z wielkiej plyty powinien zostac zabytkiem ;-). Kazda dziura czy pusty plac miedzy odrapanymi blokami powinien juz na wieczne czasy byc parkingiem na samochody lub kibelkiem dla pupili mieszkancow wielkiej plyty z lat 80, hehe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby
  • ~issaa 30 ponad rok temuocena: 33% 

   ~so-wa54,stara sowa! po kiego grzyba wypowiadasz się na temat, na ktory NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA? to nie jest "stary rozsypujacy sie pawilon" a miejsca tam tyle co na centymetr...Tyle ze jest to niska zabudowa...a przeciez mozna postawic tam szklany blok, kilka/nascie pieter wzywż i łupic kasiore przez miejscowego obsrajtka...a poczta? a wuj to kogo obchodzi....i tu zaznaczę nieśmiało, że poczta Belgradzka jest główną na Ursynowie i np. WSZYSTKIE paczki przechodza przez nia. Tak ze jesli wasze przesyłki, przez najblize poł roku po "reorganizacji", będa dochodzily "jak buk da albo i nie da" to prosze się nie dziwić.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby
  • ~wuuua 29 ponad rok temuocena: 100% 

   Słyszałem, że SM Wyzyny planuje budowę osiedla w miejscu Sadku Natolińskiego

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~Karolina12 28 ponad rok temu

   Spółdzielnia twierdzi, że mieszkania tylko dla członków społdzielni

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~szczęka 27 ponad rok temuocena: 85% 

   Niedługo spółdzielnie wpadną na genialny pomysł budowy bloków między starymi blokami i w każdej wolnej mysiej dziurze. A najlepsze jest to, że z takiej inwestycji skorzysta garstka uprzywilejowanych, a wszyscy inni to sfinansują. Ech, być prezesm spółdzielni to lepsza fucha niż w Orlenie. Takiego Obajtka to prędzej czy później ktoś pogoni, a niektórzy ursynowscy prezesi są niezatapialni od dekad.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby
  • ~warto myśleć logicznie 26 ponad rok temuocena: 57% 

   Kto nie umie logicznie myśleć, tylko myśli POLITYCZNIE to tak BĘDZIE skazany na pomysły prezesów i Gradów , bo wybiera tych SWOICH decydentów. Nie mieszaj do tego Prezesa ORLENU Daniela Obajtka .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby
  • ~issaa 25 ponad rok temuocena: 0% 

   ~warto myśleć logicznie, cześć obsrajtek! ty tez tu? myslałam że nie masz czasu...widać tego ci nie brakuje...Zreszta czemu sie dziwic Daniłło...w koncu co masz do roboty poza łupieniem nas, suwerena, z naszej pracy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~cornishon 24 ponad rok temuocena: 100% 

   Prawda jest taka, że na forach i w rozmowach z mieszkańcami na zarząd spółdzielni sypią się gromy. Ale jak trzeba pójść na zebranie i głosować to już baaardzo niewielu ma po drodze...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~italiano 23 ponad rok temuocena: 79% 

   Zagęszczanie blokowisk przez spółdzielnie na Ursynowie to zawsze czysty przekręt , zwykli członkowie spółdzielni będą mieć mniej miejsc parkingowych , mniej miejsc w szkole, przedszkolu i mniej trenów zielonych i ani jednego zysku . W skrócie sprowadza się to do tego , że mam udział w około 1/5000 gruntu , oddaję go za darmo , a potem po inwestycji jeszcze muszę często dopłacać potężne pieniądze ( np. Cynamonowy Dom w spółdzielni Na Skraju ) . Kilka lat temu podobny pomysł na Imielinie skończył się gigantyczną awanturą , bo się ludzie odpowiednio wcześnie zorientowali.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby
  • ~issaa 22 ponad rok temuocena: 67% 

   italiano, niesmiało zaznaczę tylko, że SM nie sa alfą omegą. Wystarczy ruszyć doope, isc na walne zebranie i odwolac takiego prezesa/zarząd. Jednak wiekszosć członków SM ma to w odwłoku...Nie wspomne już o założeniu wspólnoty, która wielokrotnie zmniejsza koszty funkcjonowania osiedla.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~Jan 21 ponad rok temu

   Z tym założeniem wspólnoty to chyba żart. Procedura wyodrębnienia jest na tyle trudna i wymagającą takiej jednomyślności mieszkańców bloku, że obecnie praktycznie nie do przeprowadzenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Tatuś 20 ponad rok temuocena: 31% 

   NOK - dziadostwo dziaderskie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby
  • ~mono 19 ponad rok temuocena: 86% 

   "Tatusiowie" również z czasem stają się dziadowskimi dziadersami. QED.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby
  • ~hbk 18 ponad rok temuocena: 73% 

   Pan Grad twierdzi: "że wszystko jest jeszcze w sferze planów i koncepcji". A troszkę dalej SM "Wyżyny" wie już, że będzie 18 stojaków na rowery. Pan Grad jak zwykle ściemnia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby
  • ~MartynaNatolin 17 ponad rok temuocena: 17% 

   Pewnie powstanie tam punkt szczepień lub testów na słynnego z telewizji Kowida

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 38 wpisy tej osoby
  • ~Do innej placówki 16 ponad rok temuocena: 75% 

   Martynie z Natolina proponuję udać się do innej placówki medycznej - w TWORKACH mianowicie. Tam jej wyjaśnią jak to jest z covid-19.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby
  • ~Www 56 15 ponad rok temuocena: 36% 

   A wogole to w NOKu PiSowska agitacja i dziaderstwo non stop. Mizogin dyrektor niezbyt miły człowiek!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 38 wpisy tej osoby
  • ~Marklar 14 ponad rok temuocena: 74% 

   Pohamuj swoje kły jadowe. Twoje szaleństwo nikogo tu nie obchodzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 9 wpisy tej osoby
  • ~Marco 13 ponad rok temuocena: 56% 

   A W OGÓLE to naucz się pisać po polsku, zanim wejdziesz na forum komentarzy, nieuku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~Nemo 12 ponad rok temuocena: 89% 

   spytajcie sie ile kasy dostanie zarzad tej "spółdzielni" za nadzor inwestorski nad ta budowa i czy mieszkania jeszcze sa dostepne :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 4 wpisy tej osoby
  • ~*****pis 11 ponad rok temuocena: 41% 

   Nok srok. Na **** nam to? Wielkie centrum kultury pod nosem mamy!!!!!!! Za kupę hajsu!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 23 wpisy tej osoby
  • ~Szparag 10 ponad rok temuocena: 78% 

   Lepiej aby poczta się przeniosła do Galerii Ursynów. Tam na 1 piętrze jest sporo wolnych lokali.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 11 wpisy tej osoby
  • ~SM 9 ponad rok temuocena: 86% 

   Tylko to kosztuje

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby
  • ~Boom 8 ponad rok temuocena: 18% 

   Stosowane wskaźniki typu jedno mieszkanie = jedno miejsce parkingowe czy też nawet 1,5 miejsca zaczynają być trochę nieżyciowe. Młodzi ludzie coraz częściej nie kupują samochodów, a nawet nie mają prawa jazdy. Warto się zastanowić czy te wskaźniki nie powinny być zmienione.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 53 wpisy tej osoby
  • ~Marklar 7 ponad rok temuocena: 83% 

   Bezsensowna uwaga. Zamiast słowa "najczęściej" opartego na statystyce oślinionego palca proszę podać twarde dane statystyczne co do braku pojazdów mechanicznych wśród różnych wiekowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby
  • ~Boom 6 ponad rok temuocena: 17% 

   Marklar, przetrzyj ślepe gały i czytaj ze zrozumieniem prosty tekst. Gdzie niby napisałem najczęściej? Tak trudno jest ci ogarnąć, że w nowych budynkach położonych np. przy stacji metra nie ma tak dużej potrzeby budowy miejsc parkingowych? Szczególnie dotyczy to budynków z małymi mieszkaniami kupowanymi właśnie przez młodych ludzi, których ie stać na eksploatację samochodu w mieście lub korzystających z car sharingu. Co na to twój ośliniony palec?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 45 wpisy tej osoby
  • ~Marklar 5 ponad rok temuocena: 82% 

   Boom młodzi ludzie mają samochody, mają prawa jazdy, mają firmy, zmieniają samochody w leasingu, rodzą im się dzieci, kupują kolejne samochody. Dlatego istnieją konkretne normy aby tworzyć tzw. samochodozy czyli parkowania na dziko. Już widzę jak świeżo upieczony ojciec wiezie dziecko do lekarza car sharingiem. Nie odniosę się już nawet do poziomu twojego posta bo jest tak infantylny jakby pisał go wzburzony gimnazjalista. Życie to nie folder reklamowy a Warszawa pod wględem zbiorkomu i metra jeszcze długo będzie Radomiem Europy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 41 9 wpisy tej osoby
  • ~Boom 4 ponad rok temuocena: 18% 

   Marklar, myślisz, że jak sobie naklikasz łapek to racja będzie bardziej twojsza niż mojsza? A jakie to masz doświadczenie z rynkiem nieruchomości by mnie obrażać? Naprawdę myślisz, że wszyscy ludzie kupujący mieszkania 25-35 m2 obok stacji metra marzą o płaceniu 30-40 tysięcy zł za obligatoryjne miejsce parkingowe, mimo że nie mają samochodu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 27 wpisy tej osoby
  • ~Tatu 3 ponad rok temuocena: 70% 

   @Boom ja daję kciuki do góry Marklar i Rolo. Skąd założenie, że mieszkania będą maleńkie? Skąd założenie, że kupujący lokal w tym budynku będzie musiał kupić miejsce postojowe w pakiecie? A skoro miejsc postojowych jest więcej niż apartamentów, to na kogo wypadnie obowiązek kupna 2? Po co te insynuacje? SMW jest non stop topredowana zarzutami o brak miejsc do parkowania, także chętnych do kupienia będzie aż nadto.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby
  • ~Xyz 2 ponad rok temuocena: 89% 

   Tu garaze beda. Ale w budynku 200 metrow dalej, wg urzednikow miasta juz potrzebne nie są. Czego nie rozumiecie??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby
  • ~Dldkdkd 1 ponad rok temuocena: 10% 

   To nie ten budynek.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 18 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.3267 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022