REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Edyta Piotrowska

  moje artykuły ‹
  Wniosek można złożyć w dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców

  Wniosek można złożyć w dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców (SK)

  Budżet partycypacyjny coraz bliżej. Już 20 stycznia, czyli w przyszły poniedziałek, będzie można zgłosić swoje propozycje do budżetu obywatelskiego dzielnicy. Może to być ławka w parku, nowy plac zabaw, boisko. Wszystko, co mieszkańcy uznają za potrzebne. 

  Na Ursynowie do wydania będą aż 3 miliony złotych. Portal Haloursynow.pl sprawdził co trzeba zrobić, żeby zgłosić propozycję.

  Najpierw trzeba będzie wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Tam podajemy swoje imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i to co najważniejsze - pomysł. Trzeba go krótko opisać i podać szacunkowy koszt.

  - Chodzi o to, aby mieszkańcy sami wiedzieli ile dany projekt może kosztować. Urzędnicy później i tak będą to sprawdzać. Na stronie budżetu partycypacyjnego zamieścimy podpowiedzi, wyceny na przykład: ile kosztuje metr kwadratowy chodnika - opowiada Urszula Majewska z Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza.

  To jednak nie koniec. Nasz pomysł musi poprzeć minimum 15 osób. Później projekt czeka weryfikacja: - Nie będzie to ocena samego projektu, tylko sprawdzenie formalne np. czy nie ma roszczeń do gruntu, czy propozycja nie jest droższa, od kwoty przeznaczonej na budżet - dodaje Urszula Majewska.

  Dopiero wtedy możemy złożyć swój projekt w dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców, przesłać go mailem lub wysłać pocztą.

  Ze składaniem swoich propozycji warto też się pospieszyć. Wnioski złożone do 16 lutego będzie można poprawiać. Po tym terminie będzie to już niemożliwe. Swoje propozycje można zgłaszać do 9 marca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mozgi 1 ponad rok temuocena: 0% 

   dobrym pomysłem byłoby wymiana starego chodnika wzdłuż al.KEN po stronie prawej jadąc od Kabat w kierunku centrum, w niektórych miejscach o te stare płyty chodnikowe można się przewrócić...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4922 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022