REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  W sobotę odbył się pierwszy maraton pisania projektów. Spotkanie w ratuszu było zorganizowane z myślą o mieszkańcach, którzy chcą zaproponować pomysły w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Z konsultacji skorzystało kilkanaście osób.

  W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego (dawniej Partycypacyjnego) pula środków na całą Warszawę wyniesie ponad 83 miliony złotych. Ursynów ma do rozdysponowania prawie 5 milionów. Od 3 grudnia można zgłaszać projekty, które będą realizowane w 2021 roku.

  W związku z nadchodzącą edycją ursynowski ratusz organizuje spotkania dla mieszkańców. Podczas maratonów pisania projektów można spotkać się z pracownikami urzędu, aby zweryfikować swoje pomysły i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę. Do ratusza zawitało kilkanaście osób.

  - Taki dzień jest potrzebny, żeby skonsultować swoje propozycje. Mój projekt nazywa się "Sto tysięcy toreb płóciennych dla mieszkańców Ursynowa". Chciałbym, żeby mieszkańcy mogli zdobyć takie torby. Byłyby doskonałą alternatywą dla jednorazowych torebek foliowych - mówi Jan Kuśmirski, autor projektu.

  Większość pytań dotyczyła własności gruntów. - Od zeszłego roku realizujemy projekty wyłącznie na gruntach miejskich. To jest pewne ograniczenie. Należy jednak o tym pamiętać od samego początku, już na etapie planowania projektu - zauważa Barbara Mąkosa-Stępkowska, rzecznik prasowy ratusza.

  Niska frekwencja nie zniechęca urzędników. Budżet Obywatelski nadal cieszy się popularnością wśród mieszkańców.

  Dopiero rozkręcamy to wszystko. Dzisiaj do urzędu przyszło kilkanaście osób, ale to nie świadczy o tym, że Budżet Obywatelski nie cieszy się zainteresowaniem. Ursynów ma aktywnych mieszkańców, zawsze mamy dużo wniosków - dodaje Barbara Mąkosa-Stępkowska.

  Mieszkańcy przychodzili z pomysłami, które dotyczyły szkół i ursynowskiej zieleni. W poprzednich edycjach było podobnie - zakres tematyczny proponowanych projektów jest raczej stały.

  - W zeszłym roku mieliśmy bardzo dużo projektów związanych z sygnalizacją i przejściami dla pieszych. Zauważyliśmy też, że niewielu mieszkańców poparło mniejsze projekty. One w rezultacie przepadły przy tych większych, dotyczących choćby bezpieczeństwa - kontynuuje Barbara Mąkosa-Stępkowska.

  Kolejne maratony pisania projektów w ursynowskim ratuszu odbędą się już w 2020 roku - 11 i 18 stycznia w godz. 12:00-15:30, w sali nr 543 ursynowskiego ratusza na piątym piętrze.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 3 11 miesięcy temuocena: 76% 

   Wprowadzić jedną zmianę do zasad BO: głosowanie PRZECIW. I uniknęlibyśmy kilku bezsensownych wyskoków, a co za tym idzie, trwonieniu publicznych pieniędzy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 2 11 miesięcy temuocena: 17% 

   Potrzebna wymiana starego chodnika(płyt chodnikowych) wzdłuż al.KEN od metra Ursynów do ulicy Ciszewskiego

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leonard 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak potrzebna, to zgłoś do budżetu obywatelskiego, a nie narzekaj i czekaj az ktoś to zrobi za ciebie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3299 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.11.2020 - 30.11.2020