REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2017, 11:46 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  REKLAMA

  Podział dzielnicy identyczny jak dwa lata temu, mniej pieniędzy w obszarach lokalnych a zdecydowanie więcej w ogólnodzielnicowych. Zespół ds. budżetu partycypacyjnego podjął decyzje w sprawie przyszłorocznej edycji akcji.

  Dzielnicę - podobnie jak dwa lata temu podzielono na 4 obszary: ogólnodzielnicowy, Zielony Ursynów, Ursynów Wysoki Północny i Wysoki Południowy. 

  Propozycji i emocji podczas dyskusji nad podziałem dzielnicy było bardzo dużo. Były propozycje tylko dwóch dużych obszarów lokalnych, a nawet 6 obszarów nazwanych podobnie do stacji metra. Była też walka o interesy lokalnych społeczności.

  - Bardzo dużo pieniędzy było ostatnio skumulowanych na Zielonym Ursynowie, a reszta Ursynowa też ma swoje potrzeby - mówiła Elżbieta Kamińska. 

  Ostatecznie zwyciężyła opcja starego podziału z utrwalonymi już nazwami. - Zbyt częste zmiany granic działają na niekorzyść głosowania w budżecie - przekonywała radna Anna Polarczyk.

  Członkowie zespołu zgłaszali również propozycję wyłączenia placówek oświatowych z budżetu obywatelskiego. Inwestycje w szkołach (np. boiska czy wyposażenie) mają bowiem problem spełnieniem zasady dostępności obiektów dla wszystkich mieszkańców, co jest naczelną zasadą BP. 

  W przyszłym roku głosować będziemy w 4 obszarach: 

  • Obszar ogólnodzielnicowy - pula na projekty 2,6 mln złotych
  • Zielony Ursynów - 1 mln złotych
  • Wysoki Ursynów Północny - 1,6 mln złotych
  • Wysoki Ursynów Południowy - 1,3 mln złotych

  Limit na projekt ustalono na poziomie 650 tys. złotych - niezależnie od obszaru. Padały propozycje, by był on mniejszy np. 300 tys., ale burmistrz tłumaczył, że to zły pomysł.

  - Ceny usług budowlanych wzrosły ostatnio o 10-25%. Przy weryfikacji projektów okazuje się, że koszorysy autorów są często zaniżone, więc 300 tys. stwarza ryzyko, że dużo projektów nie zostanie zrealizowanych - mówił Robert Kempa.

  - Dla mnie 300 tys. to kawał pieniądza. Inwestycje za 650 tys. to duże rzeczy, które powinny być finansowane z normalnego budżetu. Ludzie z mniejszymi projektami zostaną pozbawieni uczestnictwa w BP - komentowała Anna Polarczyk. Ostatecznie zespół przyjął limit wyższy, ustalono też czytelniejsze definicje ogólnodostępności, wzorując się na tych z Ochoty i Wesołej.

  Propozycje zespołu zostaną przekazane zarządowi dzielnicy, który zatwierdzi te ustalenia lub je zmieni.

  MAPA PODZIAŁU DZIELNICY W BUDŻECIE PARTYCYPACYJNYM NA 2019:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nor_ko 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   650 tys. przy ogólnodzielnicowych projektach jest OK. Natomiast przy lokalnych powinno być max 300 tys PLN. A tak wiele małych projektów lokalnych przepadnie. Burmistrz źle doradzał i szkoda, że komisja nie miała własnego zdania.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 1 3 miesiące temuocena: 80% 

   Radku! Czy szykujesz już jakieś fajne projekty zwężeń?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1186 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018