REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Miasto Ursynów)

  W północnych Chinach organizowany jest maraton wzdłuż muru chińskiego, w Grenlandii przebiegniemy Maraton "Polarny Albatros", a na Ursynowie... uczymy się pisać projekty obywatelskie! W Szarej Eminencji odbył się pierwszy maraton pisania projektów zorganizowany przez społeczników.

  Nowe place zabaw, nieobowiązkowe prace domowe, a może doświetlenie przejść dla pieszych? O tych projektach rozmawiano podczas pierwszego na Ursynowie maratonu pisania projektów do Budżetu Partycypacyjnego. Spotkanie było oddolną inicjatywą mieszkańców mającą na celu zachęcenie sąsiadów do skorzystania z możliwości decydowania o naszej dzielnicy.

  - W tym i w poprzednim roku wpłynęło bardzo mało projektów obywatelskich, a Ursynów został w ogonie, co zmotywowało nas do zorgaznizowania spotkania - mówi Jan Ławrynowicz z "Miasto Ursynów", współorganizator maratonu. - Mamy w ręku narzędzie do zmiany naszej rzeczywistości, zależy nam, aby zwiększyć aktywność mieszkańców. 

  Dlatego punktualnie o 12:00 w luźnej atmosferze niedzielnego popołudnia rozpoczął się ursynowski maraton. W restauracji "Szara Eminencja" zjawili się praktycy związani z Budżetem Partycypacyjnym - zarówno projektodawcy, których projekty zostały rozpatrzone pozytywnie w poprzednich latach, jak i Nikola Jennek oraz Bartosz Dominiak - osoby, które do niedawna odpowiadały za prowadzenie spraw związanych z BP w naszej dzielnicy. 

  Zainteresowanych nie brakowało, mieszkańcy pytali o możliwość zrealizowania swoich pomysłów, dowiedzieli się jak napisać projekt, aby przeszedł weryfikację. Pytali o lokalizace i kosztorysy. 

  - Mieszkańcy przyszli z bardzo różnymi projektami - mówi Piotr Ciara z "Naszego Ursynowa". - Były projekty edukacyjne polegające na doposażeniu pracowni naukowych, sal gimnastycznych czy placów zabaw. Są również projekty społeczne, które mają ogromną wartość. Ursynowianie proponują dofinansowanie obiadów dzieci z ubogich rodzin, pomoc dla osób niepełnosprawnych. Nie brakuje pomysłów, które poprawią bezpieczeństwo na drogach. 

  Jak dotąd do urzędu dzielnicy wpłynęły zaledwie dwa projekty obywatelskie, ale po dzisiejszym maratonie będzie ich z pewnością więcej. Inicjatywa maratonu na Ursynowie spodobała się mieszkańcom.

  Uważam, że takie maratony powinny się odbywać - mówi Piotr, jeden z projektodawców. - Spotkania są kopalnią wiedzy dla osób, które chcą stworzyć projekt. Mogliśmy uzyskać informację z pierwszej ręki i zebrać kilka podpisów już pod wymyślonym pomysłem.

  Projekty do Budżetu Partycypacyjnego 2017 możemy składać jeszcze przez pięć dni. - Jestem przekonany, że większość projektów powstanie w ostatniej chwili - dodaje Jan Ławrynowicz. - Nawet dziś podczas spotkania jeden z mieszkańców mówił o projekcie, który wymyślił... dziś rano.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~peter 9 ponad rok temuocena: 43% 

   ^ do mieszkańca >>> niech NU się czasami za budowę przedszkoli nie bierze, bo pamiętamy jak skopali sprawę z przedszkolem przy Tanecznej

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldek 8 ponad rok temuocena: 74% 

   Brawo Nasz Ursynów, kolejna dobra akcja.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Ławrynowicz 7 ponad rok temuocena: 64% 

   Akacje zainicjowało Miasto Ursynów :) pozdrawiam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziutek 6 ponad rok temuocena: 50% 

   Co to jest Miasto Ursynów? Pierwsze słyszę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klaudyna 5 ponad rok temuocena: 67% 

   Marne prowo ziutek, wszyscy znają Miasto Ursynów :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 4 ponad rok temuocena: 11% 

   Ciągle te same twarze. Sami piszą, później podpisują i kasa w błoto. Środki zamiast na jakieś głupoty trzeba przeznaczyć na konkretny cel jednego roku przedszkole, później szkoła a nie jakieś bzdury.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vVv 3 ponad rok temuocena: 83% 

   Napisz swój zamiast narzekać

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PG 2 ponad rok temuocena: 83% 

   Ciesz się, że są osoby które interesują się Ursynowem nie tak jak ty. Chyba chodziłeś do szkoły i umiesz czytać i pisać. Weź do ręki długopis i napisz projekt. Będziesz miał swój wkład w rozwój Ursynowa. Jak nie masz odwagi nie krytykuj innych.Zastanów się jaka kwota jest potrzebna na wybudowanie przedszkola lub szkoły. Zapoznaj się z kwotami Budżetu Partycypacyjnego na 2017 i pomyśl. Jeśli kwota na budowę będzie za mała dołóż ze swoich jako darowizna.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 1 ponad rok temuocena: 33% 

   6 mln spokojnie na przedszkole by wystarczylo. Te projekty co ludzie teraz zglaszaja to marnowanie kasy. Jedyny sens to zmiany drogowe lub place zabaw ale to urzedasy powinni robic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4777 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021