REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2022, 14:26

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szukasz zabawki, która zaangażuje Twoje dziecko na długie godziny, a przy tym będzie wspierać jego rozwój motoryczny? Bujak dla dzieci to mebel i zabawka w jednym. W zależności od potrzeby może być kołyską, domkiem, poręczą do umocowania hamaka albo tunelem. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się tym akcesorium?

  Bujak drewniany czym jest i jakie ma zastosowanie?

  Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o bujakach, najprościej ujmując, bujak dla dzieci to łukowato wygięty mebel wykonany z drewnianej sklejki, którego dwie krawędzie są poprzedzielane szerokimi szczebelkami. 

  Drewniany bujak XXL będzie zmieniał swoją funkcję w zależności od wieku dziecka: młodsze będziesz w nim kołysać, starsze same znajdą pomysły na jego wykorzystanie! Czy będzie to jaskinia skarbów, czy może tunel, przez który przejeżdża drewniana kolejka? Dzięki jego prostej formie dziecięca wyobraźnia zostaje wyzwolona, co z jednej strony rozwija umysł, z drugiej nie pozwala dziecku się nudzić! 

  Bujak dla dziecka – bawi i wspiera rozwój Twojej pociechy

  W myśl pedagogiki Montessori, aby dziecko rozwijało się harmonijnie, jego zabawki i pomoce edukacyjne powinny być:

  • nieskomplikowane,
  • wykonane z naturalnych materiałów,
  • atrakcyjne wizualnie.

  Wszystkie te kryteria spełnia bujak dla dziecka, którego prostota idzie w parze z funkcjonalnością.       

  Patrząc oczami dorosłego, bujak jest kołyską, stelażem na hamak, podstawką, którą można  połączyć z innymi meblami, np. z drabinką. Jeśli spojrzysz oczami dziecka, zobaczysz super tajną kryjówkę, statek kosmiczny, most do zaginionego świata, tratwę na wielkiej rzece, sklepową ladę… Wszystkim, co tylko można sobie wyobrazić.

  Ponadto, bujak wspiera rozwój motoryczny dziecka i pomaga kształtować jego zmysł równowagi. Dzięki temu maluch staje się bardziej zwinny i lepiej orientuje się w przestrzeni.

  Drewniany bujak XXL – idealny gadżet do dziecięcego pokoju

  Pokój dziecka powinien w maksymalny sposób pobudzać jego kreatywność – jeśli tak jest, znajduje ono tysiące pomysłów na zabawę i szlifuje swoje talenty.

  Jednym ze sposobów na zapewnienie dzieciom możliwości twórczej rozrywki jest stworzenie domowego placu zabaw. Nie musi on nawet zajmować wiele miejsca – wystarczy kilka modułowych sprzętów, takich jak drabinka, krzesełko, taboret i właśnie bujak dla dziecka. Trwałość drewnianych akcesoriów pozwala używać ich latami.

  Jak wybrać bujak drewniany?

  Wybierając bujak, należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest wykonany – czy są ekologiczne i w pełni bezpieczne dla dziecka? Czy jest wytrzymały? Wreszcie – czy estetycznie wygląda i zachęca do zabawy?

  Jednym z ciekawszych, dostępnych na rynku bujaków jest drewniany bujak XXL Blubla o rozmiarach 110x60x50 cm. Zrobiony z 15 mm suchotrwałej sklejki, jest wyjątkowo wytrzymały – szczeble przytwierdzane są za pomocą specjalnych wpustów, dzięki czemu mebel wytrzyma ciężar minimum 80 kg! Z tego powodu możesz sam go przetestować – huśtając się, przypomnisz sobie słodkie lata dzieciństwa! Nikt jednak nie będzie bardziej zachwycony, niż Twoja pociecha – no, może poza odwiedzającymi ją innymi dziećmi. 

  Artykuł załadowany: 0.4369 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022