REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Garaż przy Jastrzębowskiego

  Garaż przy Jastrzębowskiego (AŁ)

  "To bezsensowny remont bez naszej zgody i za nasze pieniądze" - alarmują właściciele miejsc garażowych przy ul. Jastrzębowskiego. Spółdzielnia "Stokłosy" rusza z remontem parkingu, jej zdaniem budynek trzeba dostosować do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i po 25 latach... zalegalizować go.

  Dwupoziomowy garaż przy Jastrzębowskiego 14 mieści niespełna 140 samochodów. Został zbudowany ćwierć wieku temu w całości za pieniądze kilkudziesięciu mieszkańców. Góra otwarta jest dla wszystkich. Mogą tu parkować zarówno członkowie spółdzielni "Stokłosy" jak i np. klienci pobliskiej "Biedronki". Miejsce na dole, za bramą i pod dachem dostępne jest tylko dla tych, którzy sfinansowali budowę, wpłacając po 10 tys. złotych oraz uiszczają miesięczny czynsz.

  Rok temu spółdzielnia poinformowała właścicieli o planowanym remoncie obiektu. Modernizacja przewiduje m.in. budowę przyłącza i instalacji przeciwpożarowej z hydrantami, wykonanie instalacji elektrycznej i kabli grzewczych, instalację dodatkowych balustrad oraz wykonanie wyjścia ewakuacyjnego w bramie garażowej. Lokatorów zalała krew.

  - Usłyszeliśmy zbiór chaotycznych informacji, wprowadzających wszystkich w osłupienie. Dowiedzieliśmy się, że spółdzielnia musi wykonać pewne prace związane z ochroną przeciwpożarową, aby uzyskać zgodę na użytkowanie obiektu. Po 25 latach! To jakaś paranoja. Albo nas celowo wprowadzają w błąd, albo nie znają prawa budowlanego - mówi jedna z właścicielek miejsca garażowego przy Jastrzębowskiego.

  Kobieta przekonuje, że w obowiązującym rozporządzeniu ministra infrastruktury z 2018 roku taka modernizacja nie jest wymagana w budynkach powstałych przed 2002 rokiem. Lokatorzy nazywają inwestycję skandalem i "naciągactwem".

  Ogromna podwyżka

  Spółdzielnia, informując o planach powołała się na wcześniejsze akty prawne dotyczące ochrony przeciwpożarowej i pomimo oporu właścicieli garaży nie zrezygnowała z remontu. Powodując jeszcze większe oburzenie, podwyższyła opłatę miesięczną za jedno miejsce parkingowe o 74 złote, z dotychczasowych 67 do 141 złotych.

  - Oczywiście jesteśmy za odnowieniem elewacji. Oświetlenie jest za słabe, ale to nie wymaga zmiany instalacji, tylko można kupić mocniejsze żarówki. To jest otwarta hala, po co ją ogrzewać??? Poza tym gdyby doszło do pożaru, to są tu tylko samochody, które gasi się gaśnicami proszkowymi, a nie wodą z hydrantu. Jest to ewidentne lekceważenie spółdzielców i świadome narażenie na wydatek bezzasadnych kosztów - argumentuje pani Izabela.

  Mieszkańcy zwracają uwagę, że w garażu wiszą zaledwie trzy gaśnice, o połowę mniej niż wymaga tego prawo na powierzchni 1400 m2. Wśród zarzutów, jeden dotyczy naprawy przeciekającej dylatacji płyty górnej.

  - Ostatnia podjęta próba „zabezpieczenia” przeciekających dylatacji urąga podstawowym zasadom wiedzy technicznej. Blachą obito dylatację, odcinając dostęp świeżego powietrza i wiatru, suszącego beton. Przez to będzie on korodował. To wygląda jakby, ktoś działał na naszą niekorzyść - skarżą się mieszkańcy.  

  W spółdzielni "Stokłosy" nikt nie znalazł czasu, by porozmawiać z naszą reporterką o obawach właścicieli miejsc garażowych. Po dwóch dniach obietnic, że otrzymamy stosowne wyjaśnienia, usłyszeliśmy, że spółdzielnia jednak nie zamierza komentować swojej decyzji.

  Jak informują nas mieszkańcy w garażu przy Jastrzębowskiego właśnie pojawiła się już ekipa remontowa, zajmująca się wymianą instalacji elektrycznej. Jak widać od remontu nie ma odwrotu, pytanie dlaczego spółdzielnia tak się spieszy i nie reaguje na wątpliwości swoich spółdzielców?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 76

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Radny Nadzorczy 17 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Na forum oburzenie a na walnę w sobotę przyjść czasu nie mieli. Na grilla pojechali, meczyk ogladali. To teraz mordy w kubeł i nie bulgotać.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maryna 16 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Na walnym inni mieszkańcy zdecydowali o braku finansowania koniecznego remontu dylatacji i pozostałych celowych działań remontowych obiektu. No bo to nie ich obiekt.....niech płacą z własnej kieszeni, bo z 69 właścicielami przecież nie trzeba się liczyć choćby wszyscy byli na tym walnym... Byliśmy i co z tego wyszło? Jak zwykle. Teraz Zarząd realizuje jakiś idiotyzm z ogrzewaniem wody w instalacji p.poż. to może trzeba zainstalować kaloryfery w śmietnikach, aby bezdomni nie umierali zimą gdy się tam chronią??? Po prostu jakiś kosmos nonsensów

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maryna 15 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Idą święta i potrzebna jest kasa na prezenty dla Zarządu więc każdy durny pomysł za 260 tyś netto to super okazja

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~użutkownik 14 10 miesięcy temuocena: 100% 

   to jest garaż jednokondygnacyjny "otwarty" z parkingiem ogólnodostępnym na płycie górnej. Istota sprawy to że SBM STOKŁOSY chce wykonać instalację ppoż nawodnioną w obiekcie w którym temperatura wewnątrz jest taka sama jak na zewnątrz a zimą także ujemna. nawodniona instalacja miała być podgrzewana kablem grzewczym. Gdzie sens a gdzie logika ? Stojąca w rurach woda to też bzdura. Kto ma płacić za dodatkowy prąd a może jeszcze węzeł z pompą dla cyrkulacji wody????????????? TO TECHNICZNE BZDURY TAK JAK I WYKONANA NAPRAWA DYLATACJI patrz zdjęcia. użytkownik

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stokłosianin 13 10 miesięcy temu

   "Ekspercie" od ruin. Faktem jest, że parking dwupoziomowy przy Jastrzębowskiego 14 nie jest fotogeniczny. A jak może nim być, gdy od prawie 25 lat nie wykonano przy nim żadnych robót konserwacyjnych, np. oczyszczenia elewacji i żaluzji. Konstrukcja parkingu to surowy nieotynkowany żelbet. Dziś buduje się ładniejsze. Ten jako taki zaprojektowano i wybudowano.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stokłosianin 12 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Od kiedy to znaki zakazu są respektowane. Tak naprawdę Rada Nadzorcza siedzi w kieszeni pani vice. A taka Rada to faktycznie brak Rady. Aby mówić że parking nie spełnia norm to warto wiedzieć że nie ma konkretnych norm dla parkingów. Zabudowa drugiego poziomu. Była WZ-ka na zabudowę, byli chętni, lecz ówczesny Zarząd z panem Ż, nie miał na to ochoty. Obecny też jest głuchy na urządzenie na nim parkingu zorganizowanego, płatnego, a dwa takie od lat są na Stokłosach. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o pieniądze. Zarząd wyda nie swoje lecz nasze pieniądze, warto ustalić kto weźmie dolę.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaziczek 11 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Taką radę macie jaką sobie kochani wybraliscie. Walne było w weekend, w godzinach stosukowo wczesnych, każdy mógł przyjść. Czlonkami rady sa nasi sąsiedzi. Za pół roku następne, można będzie coś zmienić. Jak się przyjdzie oczywiście.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanieczwm 10 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Mogą tu parkować zarówno członkowie spółdzielni "Stokłosy" jak i np. klienci pobliskiej "Biedronki" -NIEPRAWDA - parking jest tylko dla mieszkańców, NIE jest to parking dla Biedronki, o czym jasno informuje znak przy wjeździe. Proszę o sprostowanie tej informacji.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KACZKALEWACZKA 9 10 miesięcy temuocena: 53% 

   STOKŁOSY to chyba najlepszy temat dla HALOURSYNOW co nie zrobią to afera. karetka - afera, remont garażu- afera, walne - afera, ktoś czynszu nie płaci- afera, wytną drzewo- afera, nie wytną drzewa- afera, wymienią instalację gazową - afera, nie wymienią - afera. Jakim cudem taki zarząd się utrzymał? Podejrzewam masowa korupcję bądź fałszerstwo na ostatnich 5 walnych zebraniach. Warto się temu przyjrzeć. Być może zarząd i rada nadzorcza w zmowie przekupiła setkę spółdzielców? Odpowiedź na to pytanie może rzetelnie udzielić tylko HALOURSYNÓW jedyny niezależny i rzetelny portal w Warszawie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasia z Natolina 79 8 10 miesięcy temuocena: 46% 

   Po co komu auto na STOKŁOSACH? Dwie stacje metra sa na terenie przylegajacym do spółdzielni. Trzeba być bezmuzgiem albo słojem z Podlasia żeby mieć samochód w WArszawie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~normalny 7 10 miesięcy temu

   Ja mam 4. Bo lubie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Totylkoja 6 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Głosowaliscie na idiotów w Warszawie to macie

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UmięjącyCzytać 5 10 miesięcy temuocena: 55% 

   Fakenewsowy trollu, mowa o spółdzielni, a nie władzach miasta. Zachowaj choć minimalny sens w swoich pseudowypowiedziach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 4 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Czy ci ludzie nie widzą, że ten garaż to ruina??? I wymaga generalnego remontu. Najlepszym finansowo rozwiązaniem byłoby zabudowanie góry, sprzedanie tych miejsc- biegiem znajdą się chętni i za te pieniądze między innymi wykonanie potrzebnych prac remontowych reszty garażu. Dlaczego nikt nie wpadnie na tak proste rozwiązanie które jest korzystne dla spoldzielców???

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UmiejącyCzytać 3 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Między innymi dlatego, że: 1) nikt nie wyda pozwolenia na budowę na budowli, która jest w ruinie i nie spełnia norm, 2) potrzebne są także ogólnodostępne miejsca parkingowe.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~analityk 2 10 miesięcy temuocena: 52% 

   Parking nie spełnia norm. Za kary zapłacą wszyscy a nie tylko blachosmrodziarze. Proponuję wyburzyć parking i posadzić drzewa. A blachosmorody niech na Tarchominie parkują albo pod Piasecznem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 1 10 miesięcy temuocena: 22% 

   To tylko słowa, jak chcesz być traktowany poważnie, przekuj je w czyny. W ramach protestu możesz rzucić się z mostu do Wisły, rzucić się pod metro albo dokonać aktu samospalenia...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3466 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020