REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dzielnica apeluje o to, by już w czwartek nie przyprowadzać dzieci do szkół i przedszkoli. Po pierwsze ze względu zagrożenia koronawirusem, po drugie - nauczyciele też mają dzieci, którymi muszą się zająć, więc opiekunów w szkołach będzie mniej.

  Od 16 do 25 marca szkoły nie będą przyjmowały uczniów. Nauczyciele pozostaną "w gotowości". Choć na razie większość dyrektorów szkół z Ursynowa nie wie jeszcze co to oznacza, jedno jest pewne - w czwartek, 12 marca i piątek. 13 marca opieka nad dziećmi zostanie zorganizowana.

  - Szykujemy zajęcia w śweitlicy, będą nauczyciele, więc można przyprowadzić dzieci, ale jeśli ktoś może zostawić dzieci w domu, niech lepiej to zrobi - mówi nam jedna z dyrektorek podstawówki.

  O zaprowadzanie dzieci w czwartek i piątek do szkół i przedszkoli tylko wówczas, gdy nie ma już innego wyjścia zaapelował do rodziców również burmistrz Ursynowa.

  - Decyzja ministerstwa o pozostawieniu dwóch dni z opieką nad dziećmi jest dla mnie trochę wątpliwa. Mamy przecież unikać tworzenia większych zbiorowisk. A w czwartek i piątek istnieje ryzyko mieszania dzieci z różnych klas - mówi Robert Kempa.

  Dlatego burmistrz radzi: jeśli mamy możliwość zaopiekowania się dziećmi, zróbmy to i nie wysyłajmy ich jutro i pojutrze do placówek oświatowych.

  Kempa przypomina, że szkoła i przedszkole to także pracodawcy, którzy muszą pozwolić pracownikom zaopiekować się swoimi dziećmi. W praktyce może to oznaczać, że dyrektorzy nie będą w stanie zapewnić opieki w świetlicach dla liczby uczniów, która standardowo uczęszcza do placówki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Szok 8 17 dni temuocena: 50% 

   Skoro jest rozporządzenie od górne o zamknięciu Placówek oświatowych ,to dlaczego Dyrektorzy otrzymali informację że od poniedziałku kadra i personel obsłógowy pracują normalnie ? Burmistrz zapomniał że korona wirus dotyczy wszystkich pracowników, nie tylko dzieci i nauczycieli !!! Pracownicy obsługowi też mają dzieci są narażeni najbardziej bo te panie wydają posiłki , pomagają dzieciom we wszystkich czczynnościach obsługowych .

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 7 17 dni temuocena: 67% 

   W porannej telewizji śniadaniowej mówili iż należy dokładnie 14 godzin gotować cztery cebule w całości i dwa czosnku ząbki. Podobno należy pozostawić by stygło / parowało w domu , mieszkaniu i wówczas tej zarazy nie będzie. Próbował ktoś?. Tia , o 8.30 to nadawali to jeszcze się nie ugotowało. Jakby była wiedza to dajcie znać.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ha! 6 17 dni temuocena: 67% 

   A jak poznać, że zarazy nie ma? :-?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Truuu 5 17 dni temuocena: 50% 

   A dlaczego personel obsługowy pracuje przecież są to ludzie najbardziej narażeni na zakażenia wszelkiego rodzaju. Wydają posiłki naszym dzieciom Sprzątają po naszych dzieciach Skoro wydano rozporządzenie to dlaczego mają się narażać przeciesz też mają dzieci.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 4 17 dni temuocena: 38% 

   A personel w placówkach oświatowych jest odporny na zakażenia ? Najwidoczniej to nad ludzie Z nimi się nikt nie liczy

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dyszka 3 17 dni temuocena: 88% 

   Słuszny apel burmistrza, ale przydało by się też zamknąć urzędy, bo tam się niosą zarazki po maxie, a wiadomo że bez urzędu nic sie nie zawali przez dwa tygodnie

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 2 17 dni temuocena: 32% 

   Rodzice burmiszcza nie puszczali go do szkoły przez całe dzieciństwo. I co?! wyrósł na ludzi!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 1 17 dni temuocena: 67% 

   Ciebie chyba też nie puszczali, sądząc po pisowni i kulturze osobistej. Nawet jeśli miało to być dowcipne, to i tak wyszło tak sobie.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3301 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020