REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 października 2019, 17:22 komentarzy 36
  Nawet pierwsza nitka mostu nad Wisłą nie jest jeszcze gotowa

  Nawet pierwsza nitka mostu nad Wisłą nie jest jeszcze gotowa (Gϋlermak)

  - Budowa POW opóźni się - twierdzi burmistrz Ursynowa, powołując się na nieoficjalne informacje z trzech różnych instytucji. Drogowcy nie komentują tych rewelacji, a Astaldi im nie zaprzecza. Nie trzeba być jednak inżynierem budowlańcem, by już dziś stwierdzić, że szanse na dotrzymanie terminu są nikłe. Pytanie czy opóźnienie sięgnie pół roku, rok czy więcej?

  Kontraktowy termin zakończenia budowy tunelu trasy S2 na Ursynowie to 31 sierpnia 2020 roku. Tymczasem roboty, mimo ogromnego zaangażowania wykonawcy, firmy Astaldi, wciąż jeszcze nie wyszły na wielu odcinkach poza budowę stropu przyszłego tunelu. Na większej części odcinka A trwają wykopy podstropowe, a na sporej części głębokiego odcinka trzeba zakończyć budowę jeszcze drugiego stropu. Ponadto - dokończyć budowę łącznic przy węzłach oraz samych węzłów drogowych - Ursynów Zachód i Ursynów Wschód. A jeszcze ma powstać dodatkowy zjazd do centrum handlowego "Ursynów", które zamówiło takie prace już w trakcie realizacji inwestycji.

  Burmistrz: Trzymam kciuki, by tak nie było

  Na czwartkowej sesji Rady Dzielnicy burmistrz Robert Kempa poinformował, że nie wierzy w zakończenie budowy POW w sierpniu przyszłego roku. O opóźnieniu nieoficjalnie mówi się od wielu miesięcy. Przed wyborami do Sejmu i Senatu nikt nie chciał potwierdzić tej informacji. Ministerstwo Infrastruktury chwaliło się nawet ogromnym zaawansowaniem prac.

  - Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy jest zrealizowana w 70 procentach, do użytku zostanie oddana do końca 2020 roku - zapowiadał 9 września podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

  Tymczasem wczoraj burmistrz poinformował, że na ostatnim jego spotkaniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad nie ukrywano, że przed wyborami nie chciano mówić o realnym terminie zakończenia budowy POW, który może być przesunięty nawet o rok.

  - Pozostali wykonawcy (odcinków B i C - dop. redakcja) już stwierdzili, że będą opóźnienia. A przecież oddanie trasy odbędzie się w jednej części. Więc już wiemy, że nie nastąpi to w sierpniu 2020, a na wiosnę 2021. Jedni mówią o niespełna roku opóźnienia, a inni, że powinniśmy się cieszyć, jeśli oddadzą obwodnicę do końca 2021 roku. Później kilka miesięcy potrwają odbiory, więc uprawnia mnie to do stwierdzenia, że dopiero w 2022 roku nastąpi wydanie terenu pod park nad POW. Trzymam kciuki, żeby tak nie było - mówił burmistrz Kempa na czwartkowej sesji.

  Opóźnienie widać gołym okiem

  To, jak bardzo jest opóźniona budowa POW najlepiej widać jednak nie na ursynowskim odcinku, a na budowie mostu na Wiśle, czyli na odcinku B budowanym przez turecką firmę Gϋlermak. W sierpniu most powinien być gotowy do jazdy, a tymczasem nie zakończono nawet budowy jego pierwszej nitki. Drugiej jeszcze nie ma w ogóle. Jak więc budowlańcy mają zmieścić się w terminie?

  Już kilka miesięcy temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznała, że ze względu na dodatkowe prace - budowę wiaduktu po zachodniej stronie węzła Patriotów nad linią kolejową Warszawa – Dorohusk, którego realizację sfinansuje PKP PLK - oddanie do użytku odcinka C (buduje go Warbud S.A.) opóźni się o ok. 4 miesięcy.

  - W związku ze zleceniem firmie Warbud dodatkowych prac termin zakończenia kontraktu zostaje przedłużony o cztery miesiące, do 22 grudnia 2020 r. - informowała w sierpniu tego roku GDDKiA.

  Co prawda Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiej dyrekcji dróg mówiła nam wówczas, że poszczególne odcinki POW można otworzyć oddzielnie, w różnym czasie, ale przypomnijmy - w kontrakcie mowa o jednoczesnym otwarciu całej trasy S2 wybudowanej między Ursynowem a Wawrem. Choćby z tego względu oddanie nowej trasy może być spóźnione.

  Braci Wagów? Nie w tym roku

  Kolejną przesłanką wskazującą na to, że budowa POW przeciągnie się, są nieoficjalnie wieści dotyczące otwarcia dwóch zamkniętych ulic osiedlowych na Ursynowie oraz "wyprostowania" trzech kluczowych arterii, które dziś kierowcy pokonują "bypassami". Jeszcze wiosną Astaldi dawało nadzieję na oddanie mieszkańcom ul. Braci Wagów, odciętej od Płaskowickiej w ubiegłym roku. Dziś - jak dowiedzieliśmy się w kilku niezależnych źródłach - nie ma o tym mowy. W tym roku nie doczekamy się ani oddania Braci Wagów czy Lanciego, ani przywrócenia dawnego kształtu skrzyżowań Płaskowickiej z Rosoła, aleją KEN i Stryjeńskich.

  Wreszcie, samo Astaldi sugeruje, że opóźnienie w budowie będzie i to niekoniecznie z powodu przeciągających się prac lub niewłaściwego ich tempa. Przypomnijmy, prawomocne zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wykonawca otrzymał dopiero w grudniu 2017 roku, a prace na dobre ruszyły wiosną 2018 roku. Dlaczego tak późno? Bo przeciągało się postępowanie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie decyzji środowiskowej dla inwestycji. Urzędnicy musieli rozpatrzyć każdy z ponad 8 tysięcy wniosków mieszkańców, wysyłanych po akcji ursynowskich stowarzyszeń lokalnych w sprawie filtrów spalin w tunelu POW. 

  Wówczas to przedstawiciele Astaldi powtarzali, że: - Dokładamy wszelkich starań by odzyskać czas, o jaki wydłużyła się m.in. procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę ze względu na niespotykanie liczny udział społeczeństwa w postępowaniu przed RDOŚ. Słowa te przypomniał nam dziś w swojej odpowiedzi rzecznik prasowy Astaldi Mateusz Witczyński.

  Kiedy opóźnienie inwestycji zostanie oficjalnie potwierdzone? Na razie zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i Ministerstwo Infrastruktury milczą. Rzecznik Astaldi obiecał ustosunkowanie się do naszych pytań w przyszłym tygodniu. Niewykluczone jednak, że potwierdzenie tych niepokojących, nieoficjalnych informacji nastąpi dopiero wiosną.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 406

  • 50
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 49
   PRZYDATNY
  • 75
   OBOJĘTNY
  • 66
   NIEPRZYDATNY
  • 85
   WKURZONY
  • 62
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 36 4 miesiące temu

   Burmistrz-dywersant przygotowuje grunt. Dla niego to szczęście to przedłużenie budowy, będzie mógł maltretować neurobiaki w korkach za pomocą POW. W międzyczasie ukatrupi KEN, Roentgena, Stryjeńskich, Rosoła. Komando sabotażystów z UGminy pęka ze śmiechu, niszczą systematycznie dzielnicę i nic nie dzieje się. Są całkowicie bezkarni. Ale neurobiałki przeszczęśliwe.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bado 35 5 miesięcy temuocena: 100% 

   "Przeciągało się postępowanie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie decyzji środowiskowej dla inwestycji. Urzędnicy musieli rozpatrzyć każdy z ponad 8 tysięcy wniosków mieszkańców, wysyłanych po akcji ursynowskich stowarzyszeń lokalnych w sprawie filtrów spalin w tunelu POW" Fajnie jest protestować tylko trzeba pamiętać, że czas płynie...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 34 5 miesięcy temuocena: 50% 

   GDDKiA wydała oświadczenie, z którego wynika że nie ma żadnego opóźnienia przy budowie POW.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek 33 5 miesięcy temuocena: 85% 

   A Kto taki kontrakt wynegocjował i podpisał ? Kto podpisał umowę na jednoczesne otwarcie całej trasy S2 wybudowanej między Ursynowem a Wawrem? Chociaż .... "co prawda Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiej dyrekcji dróg mówiła nam wówczas, że poszczególne odcinki POW można otworzyć oddzielnie? "

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szemrany 32 5 miesięcy temuocena: 64% 

   A czemu budowa mostu aż tak się opóźnia ?? Przecież w tym roku jest wyjątkowo niski poziom wody w Wiśle. Może czekają na powódź ... aby móc zwalić swoje zaległości w postępach prac ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karna 31 5 miesięcy temuocena: 64% 

   A może sprawdzić, czy umowa na wykonanie tej inwestycji przewiduje jakiekolwiek kary umowne za niedotrzymanie terminu? Gdyby Astaldi musiał płacić miliony za każdy dzień opóźnienia, to od Puławskiej aż po skarpę praca szłaby jak ogień, zamiast snucia się "pięciu z teczkami + jeden z taczkami".

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SzubaRT 30 5 miesięcy temuocena: 71% 

   Panie redaktorze kochany! Zamiast stawania się tubą rzecznika Astaldi, może by Pan przepytał burmistrza Kępę, co dotychczas zrobił, aby zminimalizować niewygody dla mieszkańców Ursynowa (szczególnie Kabat), wynikające ze ślimaczącej się budowy POW? Wydawać by się mogło, ze powinien on reprezentować właśnie mieszkańców, a nie leniwych budowlańców...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spoon 29 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Proponuję napisać pod podany adres zamiast tracić czas na forum: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spoon 28 5 miesięcy temuocena: 85% 

   Usunięto ogólnodostępny adres mailowy burmistrza Ursynowa - proponuję tam kierować swoje przemyślenia na temat utrudnień i opóźnień budowy POW. Niech wie co myślą mieszkańcy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 27 5 miesięcy temuocena: 59% 

   Max pisze "Skoro wg. burmistrza POW ma być oddana dopiero za trzy lata, to jak burmistrz zamierza pomóc kierowcom z Natolina, Imielina i Kabat? Kiedy wreszcie powstanie połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokół górki Kazurki? odpowiadam: Połączenie jest i korzystam. Ostatnio w sobotę w samo południe - korek od Belgradzkiej do Płaskowickiej. Nawrotka na światłach, po chwili w prawo w Moczydłowską, 150 metrów i w prawo w Gminną, 250 metrów i w prawo w Rolną, prosto 450 metrów do rozwidlenia w Pileckiego i w prawo, dalej prosto do świateł. Czas przejazdu 6 minut.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 26 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Taaak... Mówimy o dojeździe Humvee, oczywiście?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imioła 25 5 miesięcy temuocena: 70% 

   "mimo ogromnego zaangażowania wykonawcy, firmy Astaldi"? Brawo dla redakcji za darmowy PR dla ślamazarnej firmy! Dawno już nie było tak sprzyjającej pogody dla ciągłości prac ziemnych i budowlanych (brak zimy, śniegu i mrozu, minimalne opady). Inny wykonawca skończyłby dzięki temu inwestycję przed terminem. Widać tu rażący brak presji na Astaldi ze strony dzielnicy, pomimo niebosiężnych utrudnień, jakie ona powoduje dla mieszkańców. Firma jest znana z nieterminowości - wszystkie prace kończy bezkarnie grubo po czasie, przy wyrozumiałości GDDKiA. Gdzie jest Rada? Dlaczego nie griluje nieustannie burmistrza za brak troski o wyborców? Co dzień, przez 7 dni tygodnia, nad czterema bypasami wisi gęsta chmura spalin, a wydostanie się z Kabat zabiera coraz więcej czasu. Nie wszędzie da się dojechać metrem, a nasze autobusy też stoją w gigantycznych korkach. Widać budowlańcy są ważniejsi od mieszkańców. Jak długo jeszcze?!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak5 24 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Budowa autostrady POW powinna, być jak najszybciej zatrzymana, albo zaraz po otwarciu POW powinna być zamknięta ze względu na pogorszenie warunków środowiskowych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lucjan pavarotti 23 5 miesięcy temuocena: 48% 

   ...a Ursynow powinien zostac przeniesiony w okolice Konina, ze wzgledu na polepszenie warunkow terenowych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gafał Raweł 22 5 miesięcy temuocena: 71% 

   Kiedy puszcza obwodnicę to ja mam w d... Burmistrz natomiast powinien siedzieć non stop na tyłku Astaldi, żeby jak najszybciej przywrócić przejazd Lanciego, Braci Wagów i stopniowo KEN. Prace w tunelu niech sobie tam Astaldi kończy ale w tym czasie w/w ulice powinny być przywrócone. Skoro burmistrz był mądrzejszy wpuszczając w Kabaty i Natolin setki aut od Powsina to niech teraz poniesie tego konsekwencje. Chętnie sie dowiem, co pan burmistrz zrobił dla mieszkańców? Bo samo przekazywanie komunikatów usłyszanych od Astaldi to może byc robota dla listonosza a nie burmistrza 150 tys. dzielnicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lucjan pavarotti 21 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Pelna zgoda!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawiakzdziadapradziada 20 5 miesięcy temuocena: 72% 

   Racja. Kabaty są obecnie odcięte od świata, a władze dzielnicy mają to w anusie. Pozwolili ograniczyć jednocześnie wszystkie przejazdy, zamiast "po kawałku" budować i oddawać obwodnicę. Z rozbawieniem słucham opinii półgłówków w lokalnych mediach, którzy mówią, że zwężanie jezdni jest doskonałe, także dla środowiska, bo tylko jeden pas aut przejeżdża przez osiedla. Ci oderwani granatem od pługa "warszawiacy" jeżdżący w młodości furmankami z miejscem urodzenia Grójec czy Baniocha, nie myślą, że przed zwężeniem spala się i truje ich po stokroć bardziej niż przy płynnym ruchu. Poza tym twierdzą, że zwężenie jezdni i brak zatok dla autobusów jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo przecież właściciele osobówek są zepsuci i chcą jeździć szybko :) Według nich jest lepiej kiedy w godzinach szczytu autobusy blokują ruch i powodują trucie okolicznych mieszkańców. Brak słów...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piter 19 5 miesięcy temuocena: 61% 

   Dokładnie, dla mnie to też bez znaczenia kiedy pojadę tunelem ale przydało by się jeszcze szybsze oddanie węzła Puławska

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zoom 18 5 miesięcy temuocena: 82% 

   A tymczasem burmistrz siedzi i... trzyma kciuki !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gafał Raweł 17 5 miesięcy temuocena: 51% 

   Kiedy puszcza obwodnicę to ja mam w d... Burmistrz natomiast powinien siedzieć non stop na tyłku Astaldi, żeby jak najszybciej przywrócić przejazd Lanciego, Braci Wagów i stopniowo KEN. Prace w tunelu niech sobie tam Astaldi kończy ale w tym czasie w/w ulice powinny być przywrócone. Skoro burmistrz był mądrzejszy wpuszczając w Kabaty i Natolin setki aut od Powsina to niech teraz poniesie tego konsekwencje. Chętnie sie dowiem, co pan burmistrz zrobił dla mieszkańców? Bo samo przekazywanie komunikatów usłyszanych od Astaldi to może byc robota dla listonosza a nie burmistrza 150 tys. dzielnicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wacław Jarząbek 16 5 miesięcy temuocena: 57% 

   A burmistrz to tyle zrobił, żeby w jakikolwiek sposób przyspieszyć przejezdność Braci Wagów i Lanciego, że Ho Ho. Codziennie był w GDDKIA i Ministerstwie i rozmawiał z Astaldi. Swoim gospodarskim okiem codziennie obserwował wielomiesięczny kompletny bezruch pracowników Astaldi w miejscu zamkniętej Lanciego (gwoli ścisłości prace na POW dokładnie w miejscu przebiegu Lanciego trwają dopiero teraz, a ile miesięcy temu ta ulica została odcięta i nie działo się tam zupełnie nic! Ale burmistrz-gospodarz to przecież dobrze wie, w końcu jest, pracuje, bywa :-)) Daje z siebie razem z kolegami w tej sprawie wszystko! I nie ogranicza się tylko do roli listonosza różnych informacji. Dziękujemy z całego serca naszemu gospodarzowi!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 15 5 miesięcy temuocena: 82% 

   W szczegolnosci dziekujemy mu za otwarcie polaczenia z Powsinem, ktore calkowicie zakorkowalo Ursynow. Brawo!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Duda czyni cuda 14 5 miesięcy temuocena: 38% 

   To jest koncowka, zaraz masxyny zniknal i beda grzebac w tunelu. Ja obstawiam ze we wrzesnie 2020 przejade tunelem.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lokals36 13 5 miesięcy temuocena: 48% 

   Do planowanego terminu oddania tunelu zostało 11 miesięcy, a duża różnica jest taka, że teraz prace będą się odbywały wewnątrz tunelu, więc zima jaka by nie była nie powinna ich opóźniać, również ulewne deszcze czy duży upał na wiosnę. Co innego budowa na moście i innych odcinkach. Mi się wydaje że 11 miesięcy budowy wewnątrz tunelu powinno umożliwić skończenie tunelu w tym terminie lub z niewielkim opóźnieniem. Gdyby było tak, że odcinek Puławska - most będzie gotowy to powinien być otwarty niezależnie od mostu. Prace w tunelu nie powinny być spowalniane "bo mostu i tak nie będzie".

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 12 5 miesięcy temuocena: 41% 

   Większość znających ursynowskie realia i "troskę" kolejnych burmistrzów o jakość życia w dzielnicy, nie jest zaskoczona. Postów na ten temat w archiwum redakcji powinno być multum. I teraz stojąc w korkach lub szukając miejsca parkingowego pod własnym domem jesteśmy gośćmi u siebie. Uprzedzam - poruszam się także rowerem i metrem, więc dziękuję za związane z tym porady :).

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maczor 11 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Co ma burmistrz Ursynowa do POW?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 10 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Jedna uwaga merytoryczna do artykułu - pod wszystkimi czterema bypassami jest już strop.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wwa123 9 5 miesięcy temuocena: 74% 

   Kluczowe pytanie dla Ursynowa- Kiedy zostanie przywrócony ruch uliczny jak przed wykopami? Na resztę można czekać bez większych emocji.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 8 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Nigdy. Trzebaby zamknąć Rosnowskiego, wtedy ruch byłby zbliżony do tego sprzed wykopów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 7 5 miesięcy temuocena: 60% 

   JEDYNE połączenie południowego Ursynowa z ul. Puławską, czyli ul. Stryjeńskich cały dzień stoi w korku. Jednocześnie na Kabatach powstają nowe, duże inwestycje mieszkaniowe, a rzeka aut wlewających się z Góry Kalwarii, Konstancina, Piaseczna jest coraz większa. Wkrótce dojazd do ul. Puławskiej będzie zupełnie niemożliwy! Skoro wg. burmistrza POW ma być oddana dopiero za trzy lata, to jak burmistrz zamierza pomóc kierowcom z Natolina, Imielina i Kabat? Kiedy wreszcie powstanie połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokół górki Kazurki?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 6 5 miesięcy temuocena: 58% 

   Na szczęście nigdy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 5 5 miesięcy temuocena: 34% 

   Zrozum Max , połączenie Belgradzkiej z Pileckiego zwiększy tylko ilość samochodów . Tę drogę wybierze większa ilość kierowców myśląc , że szybciej przyjadą. I błędne koło się zamyka !!! NIE DLA TEGO POŁĄCZENIA .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 4 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Zrozum Max , połączenie Belgradzkiej z Pileckiego zwiększy tylko ilość samochodów . Tę drogę wybierze większa ilość kierowców myśląc , że szybciej przyjadą. I błędne koło się zamyka !!! NIE DLA TEGO POŁĄCZENIA .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolu 3 5 miesięcy temuocena: 44% 

   PIS będzie kłamać do wyborów prezydenckich? I tak duda nie ma u nas szans!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przyPOminam 2 5 miesięcy temuocena: 63% 

   chyba zaPOmniałeś wziąć leki na nienawiść

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 1 5 miesięcy temuocena: 39% 

   Popieram, trzeba wykoleic ten wózek cwaniakow i zmienić to państwo!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3356 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020