REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 kwietnia 2019, 17:06 komentarzy 38
  Wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski i jego nowy iPhone

  Wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski i jego nowy iPhone (SK)

  Ratusz kupił zastępcy burmistrza najnowszego iPhone za blisko 5 tys. złotych. Opozycja oburzona. - Zapowiadaliście, że Ursynów będzie smart. Rozpoczęto od smartfona! - wypominał radny Bartosz Zawadzki z Projektu Ursynów. Czy urzędnikom na stanowiskach kierowniczych powinny przysługiwać topowe smartfony na koszt podatników? Zdania są podzielone.

  4860 złotych - dokładnie tyle kosztował iPhone XS z 64 GB pamięci, zakupiony przez urząd dzielnicy w grudniu 2018 roku w jednym z internetowych sklepów z elektroniką. Najnowszego smartfona firmy Apple używa wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski, odpowiedzialny w ratuszu m.in. na kulturę. Na ostatniej sesji za ten zakup burmistrz Ursynowa zbierał cięgi od radnych opozycji.

  - Z naszych pieniędzy kupuje się gadżety za 5 tys. złotych. Która z funkcji w iPhonie jest niezbędna dla wiceburmistrza? Rozpoznawanie twarzy? Wodoodporność? Może chodzicie po jakiś bagnach czy Jeziorze Zgorzała? - kpił Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów. I porównywał zarobki nauczycieli do wydatku urzędu, stwierdzając, że w świetle strajku w oświacie, zakup niewątpliwie drogiego telefonu dla wiceburmistrza to skandal.

  Ursynów "smart" - zaczęto od smartfona

  - Moim zdaniem jest to niegospodarność, tańsze modele też mają podobne funkcje. Zapowiadaliście, że Ursynów będzie "smart" i rozpoczęto od smartfona! - dopowiadał kolega Antosiuka radny Bartosz Zawadzki.

  Reszta opozycji - czyli radni PiS - nie odzywała się, spoglądając zza ekranów swoich macbooków (laptopów firmy Apple), bynajmniej kupionych za pieniądze urzędu, a użytkowanych prywatnie. Warto dodać, że wśród użytkowników sprzętu z jabłuszkiem są również radni koalicyjni, ale oni - z oczywistych względów - byli oburzeni zarzutami Projektu Ursynów o niegospodarność. Zresztą podobnie jak burmistrz.

  - Populizm tego wystąpienia jest dla wszystkich oczywisty. Szkoda, że nie zapytał Pan o to, że rekomendowani przez Pana kolegów wiceburmistrzwie Łukasz Ciołko, Wojciech Matyjasiak i Antoni Pomianowski również korzystali z zakupu tego typu telefonów - mówił Robert Kempa. - W mojej ocenie wyposażenie stanowisk pracy jest sprawą istotną - dodawał burmistrz.

  Po co burmistrzowi Ostrowskiemu iPhone za prawie 5 tys. złotych? O zasadność zakupu można się spierać, ale chyba nikt nie kwestionuje tego, że członek zarządu 150 tysięcznej dzielnicy powinien mieć dobry telefon do pracy. Czy powinien to być od razu topowy model ze stajni Apple? Zdania są podzielone.

  - Przez większość kadencji miałem starą Lumię, w lipcu miała miejsce wymiana telefonów w całym Urzędzie m.st. Warszawy. Wówczas limit kwotowy za jeden aparat wynosił 3500 zł brutto - mówi Antoni Pomianowski, dziś radny IMU, a rok temu wiceburmistrz, który nigdy nie przekonał się do produktów Apple.

  Jak informuje urząd limit na zakupy dla burmistrzów wraz z nową umową z operatorem telekomunikacyjnym (zmiana z Orange na Plusa) został zniesiony. Urząd nie kupuje już aparatów u operatora, ze względu - jak nam odpowiedziano - "na ograniczoną dostępność niektórych modeli aparatów w ofercie obowiązującej umowy ramowej". Burmistrzowie mogą więc wybrać sobie ulubiony model i to w zasadzie bez ograniczeń cenowych. Nie mogą za to odkupić telefonu za grosze, po zakończeniu pracy, jak to bywało niegdyś.

  Zasady odkupu sprzętu zaostrzono po aferze z ogromnymi wydatkami na rozmowy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Latem 2017 roku prezydent stolicy podczas tygodniowego pobytu w Nowym Jorku nabiła rachunek na 50 tys. złotych. Teraz pracownicy mogą wykupić telefon za cenę rynkową.

  Słuchawki burmistrzów - wymiana co 2 lata

  Obecnie na stanie 5 członków zarządu dzielnicy są: 3 iPhone'y (dwa pozostałe to "ósemka" 64GB i "szóstka" 64GB), jeden Huawei P20 Pro oraz Samsung Galaxy S7. Tego ostatniego używa burmistrz Robert Kempa.

  A co do zalet i wad produktów Apple - jak zwykle zdania są podzielone. Są zdeklarowani zwolennicy, jak i przeciwnicy tej marki, zresztą jak każdej innej.

  Wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski w rozmowie z Haloursynow.pl mówi, że użytkuje sprzęt Apple od dłuższego czasu i służbowy telefon idealnie wpisuje się w ten ekosystem. Chodzi m.in. o wygodną synchronizację między urządzeniami, niezawodność czy bezpieczeństwo. To ostatnie wyróżnia świat Apple, bo firma regularnie wypuszcza aktualizacje oprogramowania, nawet dla telefonów 5-letnich.

  Między innymi z tego powodu nowego iPhone'a wiceburmistrzowi nie żałuje bloger serwisu Spider's Web, mieszkaniec Ursynowa, Dawid Kosiński.

  - Paradoksalnie kupno pozornie drogiego iPhone'a może w dłuższej perspektywie oznaczać oszczędności. Inaczej będzie wyglądać sytuacja, gdy urzędnik zechce kupić nowy model smartfona za publiczne pieniądze już za kilka miesięcy lub za rok. Wtedy argumenty o niegospodarności będą nie do podważenia - przekonuje Kosiński.

  Problem w tym, że takiej gwarancji nie ma. W poprzednich latach burmistrzowie wymieniali sobie telefony co dwa lata. W kwietniu 2016 roku urząd na zakup 4 telefonów dla burmistrzów (w tym 1 szt. iPhone) wydał prawie 15 tys. złotych. W lipcu 2018 roku, a więc pod koniec poprzedniej kadencji, zakupiono pięć telefonów za prawie 17 tys. złotych.

  Kontrowersji nie budzi za to wysokość abonamentów telefonicznych, bo te nielimitowane dostępne są nawet dla zwykłego Kowalskiego "za grosze". Do końca czerwca 2018 roku opłata miesięczna za jednego członka zarządu Ursynowa wynosiła złotówkę, a od lipca wynosi 1,70 zł.

  iPhone za 5 tys. dla wiceburmistrza. Oburzające?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 114

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 15
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 41
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  38Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fan 38 5 miesięcy temuocena: 92% 

   Xiaomi lepsze i wystarczyłby mu nawet taki za 1500.po co od razu przepłacone japko i drogie akcesoria.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cwaniactwo_urzędasów 37 4 miesiące temu

   On nie musi przejmować się drożyzną, wszak nie płaci ze swoich.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuruczek 36 5 miesięcy temuocena: 87% 

   Najpierw naczelnik na bruk. Teraz ajfon w kierman. Może tamtego trzeba było zwolnić bo na ajfona nie było?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ultor 35 5 miesięcy temuocena: 91% 

   Zwykłe złodziejstwo i tyle. Można było kupić tel. za 1500 zł, a resztę przeznaczyć na potrzeby dzielnicy. To jasno pokazuje jak tzw. władza ma wyje&ane na mieszkańców tego kraju.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesorka 34 5 miesięcy temuocena: 91% 

   Będzie szpanował pod rodzinną remizą w Kadzidle. Fryzurkę ma akurat na koncert Boys albo Zenka Martyniuka

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a 33 5 miesięcy temuocena: 94% 

   wygląda na takiego co lubi disco i może wszystko. Z tym telefonem to w remizie zrobi furorę bo fryzuę już ma :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 32 5 miesięcy temuocena: 94% 

   Ciekawie skonstruowany artykuł... Nie zganił, nie pochwalił... Przywołał "eksperta", którego wypowiedź czytaj sobie, jak chcesz... Źrenica bezstronnego dziennikarstwa!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor78 31 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Redakcjo! Kto puścił taki bełkot?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 30 5 miesięcy temuocena: 95% 

   Kupione nie za swoje stąd taka rozrzutność. Telefon za 1500 zł też spełni swoje zadanie, ale co tam nie jego kasa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MUSTAFA KING 29 5 miesięcy temuocena: 91% 

   Ciekuwie skonsternowana sąda: OBURZAJ ONCE? *NIE WIEM *NIE *TAK

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 28 5 miesięcy temuocena: 95% 

   Nie swoje pieniazki sie latwo wydaje oj jak latwo - w zupelnosci starczylby jakis przecietniak (za 1-2k). .. przyklad idzie z gory wladza na gorze wydaje na prawo i lewo, to na dole nie beda gorsi tez wydadza - a kto bogatemu zabroni -

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 27 5 miesięcy temuocena: 91% 

   zapomnialem dodac ze on ciezko pracuje i mu sie nalezalo :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miszczuj 26 5 miesięcy temuocena: 94% 

   To z pensji nie mógł sobie kupic? skoro już ihpne za nasze to możę ósemka by stykła? Ba nawrt 6s by dał rade. Widać pazerność. Zreszta wymowne jest milczenie Pana Klaudiusza. Liczy ze rozjedzie sie po kosciach. Słabe.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 25 5 miesięcy temuocena: 92% 

   To dla poprawy jakosci obslugi obywateli. Nic nie rozumiecie...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 24 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Co do samego wyboru marki, nie dziwie się, sam używam telefonów tej firmy, jednak ciut przykro się robi, ze sam z własnej pensji (mniejszej niż kwota zakupu telefonu dla zastępcy burmistrza) musiałem kupić niezawodny i bezpieczny telefon (wybrałem apple właśnie ze względu na niezawodność i bezpieczeństwo), którego użytkowanie wielokrotnie związane jest z ratowaniem życia i zdrowia, reagowaniem na przestępstwa i jak by nie patrzeć, zapewnianiem bezpieczeństwa mieszkańcom Ursynowa. Ale bądźmy szczęśliwi - pan zastępca będzie mógł teraz szykownie tweetnac, co ciekawego w ursynowskiej kulturze!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 23 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Co ty wiesz o bezpieczeństwie....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 22 5 miesięcy temu

   @up Żebyś wiedział, wiem baaardzo dużo... :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wc 21 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Skoro lubi się pobawić to co takiemu żałować. Powinni mu jeszcze odprawą dać za coś tam...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reminiscent 20 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Ja mam honor 7 lite za 700zl. Bardzo dobry telefon. Za dwa razy wiecej czyli 1500 to juz sprzet super musi byc. Po kiedo grzyba mu telefon za 5000zl z super duper wyswietlaczem, aparatem, doplata za marke, etc. On ma dzwonic a nie byc sliniacym sie glupkiem na telefony apple.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 19 5 miesięcy temuocena: 26% 

   Jak ktoś się na czymś nie zna, to się nie wypowiada. Polecam poczytać, za co telefony marki apple cenią przedstawiciele służb związanych z bezpieczeństwem na całym świecie. Może to troszeczkę zaświeci lampkę w głowie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 18 5 miesięcy temuocena: 100% 

   @Wojak_Szwejk tak bo zastępca jaśnie wielmożnie nam panującego słonca Kempy z pewnością jest "przedstawicielem służb związanych z bezpieczeństwem". Błagam cie to zwykły wiceburmistrz dzielnicy i z całym szacunkiem jego jedynym zmartwieniem w kwestii bezpieczeństwa jest to czy mieszkańcy mogą w miarę bezpiecznie przejśc przez ulice na światłach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MUSTAFA KING 17 5 miesięcy temuocena: 100% 

   @wojak_sfejk czyli jak burmiszcz ma szajsunga to oznacza, że ma wywalone na bezpieczeństwo? :O

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reminiscent 16 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Wojak szwejk - przeciez on wyglada na jakiegos fircyk. Jakie bezpieczenstwo? Chce miec bezpieczenstwo to niech kupi zwykly telefon za 300 zl a nie smartfon za 5000pzl.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Steve 15 5 miesięcy temuocena: 93% 

   Kupowanie telefonów po 5 tysięcy do tego iphona za publiczne środki nie jest w porządku. Instytucje które dysponują publicznymi pieniędzmi powinny się 2 razy zastanowić zanim poniosą taki lub inny koszt. Jest to oczywiste że taki zakup wzbudzi kontrowersje. Pewnie chodził prosił i wyprosił. Z innego pewnie nie umie korzystać i do poziomu androida się nie zniży.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 14 5 miesięcy temuocena: 83% 

   To bardzo dobrze, że nasze podwyżki opłat za wieczyste nie idą na marne. Niech mu dobrze służy. Jakby potrzebne było coś jeszcze do kontaktów z mieszkańcami, to proszę śmiało. Chętnie zapłacimy, ku chwale dzielnicy. Czuwaj.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 13 5 miesięcy temuocena: 81% 

   Kiepski ten IPhone, malo pamieci. Ja mam 256 GB i sie nie chwale, tyle, ze kupilem go za swoje pieniadze.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ipho 12 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Czyli jednak się pochwaliłes :-))))

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ipho 11 5 miesięcy temuocena: 20% 

   Czyli jednak się pochwaliłes :-))))

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 10 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Szkoda, ze nie zrozumialem tego co napisalem, ale widocznie na twojej wiosce, w szkole, nie uczyli myslenia....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 9 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Oczywiscie mialo byc: Szkoda, ze nie zrozumiales tego co napisalem....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roberto_21 8 5 miesięcy temuocena: 14% 

   Nie widzę nic w tym złego. Przecież dzisiaj bycie burmistrzem to m.in. informowanie mieszkańców o tym co robi dla nich samorząd. Widać, że ludzie z Projektu Ursynów myślą tak jak PiS, tak jak Kaczyński.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 7 5 miesięcy temuocena: 89% 

   A do mnie nie dzwonił i jie informował.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~andi 6 5 miesięcy temuocena: 89% 

   A kucharki w przedszkolu ręcznie myją gary bo nie ma kasy na zmywarki!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elektroda 5 5 miesięcy temuocena: 13% 

   Pisowsczyzna. Telefon to narzędzie pracy. Burmistrz idzie z duchem czasu. Rozumiem, że dla PU lepszy jest Kaczyński z PiS niemający konta w banku.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sponts 4 5 miesięcy temuocena: 83% 

   No tak, Kaczyński i Kaczyński. Lecz się człowieku.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~andi 3 5 miesięcy temuocena: 90% 

   Po dwóch latach przytuli komóre dla siebie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Owszem telefon to narzędzie pracy. Wyjaśnisz mi na co mu narzędzie pracy za 5 tysi i koniecznie Iphone? Jakis zgrabny telefonik do 500 /600 zł nie starczy? No i pytanie czy jest to komórka służbowa i tak jest rozliczna czy może "prezencik" i tylko udajemy ze to w celach służbowych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tfu 1 5 miesięcy temuocena: 90% 

   Zlodzieje za nasze pieniadze

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2894 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019