REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2018, 12:37 komentarzy 27

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  - Liczę na to, że niezależna prokuratura wyda jednoznaczną opinię, która przetnie kampanię pomówień i oskarżeń, serwowanych nam przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów. Tłumy mieszkańców Ursynowa na bazarku pokazują, że podjęte w tej sprawie decyzje były właściwe i zgodne z ich oczekiwaniami - pisze burmistrz Robert Kempa w swoim oświadczeniu wystosowanym po informacjach o wszczęciu przez prokuraturę postępowania w sprawie likwidacji pętli autobusowej na Natolinie oraz przeniesiu bazarku "Na Dołku".

  Jak już informowaliśmy, 30 kwietnia Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów wszczęła postępowanie, która ma wyjaśnić, czy urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Dróg Miejskich, Biura Mienia m.st. Warszawy oraz władze dzielnicy nie przekroczyły swoich uprawnień bądź nie dopełniły swoich obowiązków. Chodzi o sprawę likwidacji pętli autobusowej Natolin Płn. oraz przeniesieniu na ten teren bazarku "Na Dołku", którego szefem przez lata był ursynowski radny PO - Piotr Karczewski.

  Zawiadomienie złożyli: Stowarzyszenie Obywatelski Komitet Obrony Terenów Zielonych, Stowarzyszenie Otwarty Ursynów oraz osoba prywatna.

  - Zawiadomienia dotyczyły podejrzenia popełniania szeregu czynów zabronionych w związku z
  likwidacją pętli autobusowej i przeniesienia w to miejsce targowiska. Z uwagi na konieczność wyjaśniania okoliczności podnoszonych w zawiadomieniach, w tym przesłuchania świadków, co możliwe jest dopiero na
  etapie śledztwa, prokurator postanowił wszcząć postępowanie przygotowawcze w przedmiotowej sprawie -
  mówi prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

  Burmistrz: Kampania pomówień i oskarżeń

  Dziś burmistrz Robert Kempa wydał oświadczenie w sprawie decyzji śledczych. 

  - Jestem przekonany, że aktywny udział prokuratury w wyjaśnieniu przedmiotu postępowania, pozwoli ostatecznie je zamknąć, a tym samym ugruntuje wolę ursynowskiej społeczności, która wielokrotnie i stanowczo popierała przeniesienie bazaru na obecną, tymczasową lokalizację - pisze szef zarządu dzielnicy.

  I powołuje się na wyniki ankiet oraz petycję z 5 tysiącami podpisów mieszkańców, którą dwa lata temu do ratusza przynieśli kupcy ursynowskiego targowiska.

  Burmistrz podkreśla, że targowisko w miejscu pętli to sprawa tymczasowa. Po zakończeniu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy kupcy wrócą na swój teren. Miejsce na halę targową i stanowiska handlowe zostały uwzględnione w koncepcji tzw. parku linearnego, który dzielnica zaprojektowała wraz z mieszkańcami, podczas konsultacji społecznych. 

  - Niestety lokalna opozycja polityczna od wielu miesięcy eksploatuje sprawę „Bazarku” w celu nieuczciwej gry politycznej, obliczonej wyłącznie na cyniczne wykorzystywanie niewiedzy części mieszkańców. Niewiele to ma wspólnego z interesem mieszkańców Ursynowa, którzy wielokrotnie dali wyraz swojej woli co do lokalizacji kultowego miejsca zakupu świeżej żywności - czytamy w oświadczeniu burmistrza.

  Wśród głównych sprawców szczególnie negatywną rolę odgrywają Panowie Skubiszewski, Lenarczyk i Dominiak  - do niedawna liderzy stowarzyszenia „Nasz Ursynów” Piotra Guziała, a dziś tworzący własne stowarzyszenie „Otwarty Ursynów”, które skupia się w swojej działalności na negowaniu wszystkiego co poprawia jakość życia na Ursynowie. 

  - dodaje Robert Kempa.

  - Liczę na to, że niezależna prokuratura wyda jednoznaczną opinię, która przetnie kampanię pomówień i oskarżeń, serwowanych nam przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów. Tłumy mieszkańców Ursynowa na bazarku pokazują, że podjęte w tej sprawie decyzje były właściwe i zgodne z ich oczekiwaniami - kwituje burmistrz.

  PONIŻEJ OŚWIADCZENIE NADESŁANE DO REDAKCJI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Karol 27 8 miesięcy temuocena: 36% 

   Na całe szczęście burmisttz Kempa posłuchał mieszkańców Ursynowa a nie Skubiszewskich i Guzialow. W listopadzie rozliczymy tych panów przy urnie o ile wystarczy im odwagi żeby nam się pokazac w wyborach

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 26 8 miesięcy temuocena: 50% 

   lecz sę

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 25 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Kompletny brak spójności, a co gorsza LOGIKI w wypowiedziach i działaniach burmistrza. Albo ma to być mały bazarek dla okolicznych mieszkańców (żeby mieli blisko)- wtedy lokalizacja jest OK. Albo ogromny bazar na TŁUMY kupujących, w tym dojeżdżających z innych dzielnic i wtedy ta lokalizacja jest PORAŻKĄ. Przy odrobinie myślenia (5 tys. podpisów) każdy by przewidział, że ta lokalizacja będzie PORAŻKĄ.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 24 8 miesięcy temuocena: 68% 

   Dlaczego burmistrz, skoro powołuje się na tłumy kupujących, zdecydował się na taką lokalizację tego bazarku??? Kompletny brak miejsc parkingowych, utrudniony dojazd ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo budowy POW (zgodnie z wpisami na forum caly Wilanów tu przyjeżdża), koszty związane ze stałym zaangażowaniem Straży Miejskiej. Skoro burmistrz miał swiadomosc tłumów kupujących, to tym bardziej nie powinien sie zgodzic na taka lokalizacje!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyzio 23 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Pewnie zrobił to poza świadomością

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 22 8 miesięcy temuocena: 27% 

   W DNI targowe w Górze Kalwarii znaki postoju i zatrzymywania są , ale straż miejska udaje że ich nie widzi . A na Ursynowie panowie i panie strażnicy zrobili sobie strzelnice na zmotoryzowanych klientów bazarku. DZIĘKUJEMY ZA GŁUPOTĘ.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie lubię Ursynowa 21 8 miesięcy temuocena: 78% 

   Czy bazarek po przeniesieniu w nowe miejsce wygląda podobnie jak w poprzednim, czyli jak brazylijskie fawele?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OBSERWATOR 20 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Kempa zaczyna się wybielać. Bardzo dobrze wie że sam wnioskował o likwidację pętli dla swojego kolesia Kraszewskiego. Musiał tak zrobić bo jak Karczewski zagłosował by za odwołaniem Burmistrza to Kempa byłby teraz bezrobotny i kto byłby teraz ojcem wszystkich pomysłów które zgłaszają mieszkańcy Ursynowa do BP? Chyba że Pomianowski został by głównym pomysłodawcą na Ursynowie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bababa 19 8 miesięcy temuocena: 84% 

   buhahaha uderz w stół, a nożyce się odezwą...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 18 8 miesięcy temuocena: 74% 

   Uważam za głęboko NIEPROFESJONALNE, a nawet śmieszne, oficjalne powoływanie się w oświadczeniu burmistrza Kempy na ankietę zrobioną przez Stowarzyszenie Kupców, którą mogli podpisywać wielokrotnie i bez weryfikacji handlarze i ich znajomi. Analogicznie do ankiety na haloursynow. Jaka jest wiarygodność tych badań? Dodatkowo nigdzie w ankiecie (ani na stronie Stowarzyszenia Kupców) nie było słowem wspomniane o zajęciu terenu zielonego od Polaka do Płaskowickiej, co pokazuje skalę manipulacji tą ankietą. I ŻADNE wpisy handlarzy podających się za zadowolonych mieszkańców Ursynowa tego nie zmienią.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaro 17 8 miesięcy temuocena: 66% 

   Pytanie czy Karczewski w ogóle dostarczył jakieś podpisy? Przecież w tym kartonie co przekazał burmistrzowi mogło być wszystko i nic.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 16 8 miesięcy temuocena: 34% 

   Najlepszą ankietą są weekendowe tłumy kupujących.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 15 8 miesięcy temuocena: 76% 

   Ja nie jestem przeciwniczką istnienia bazarku na Ursynowie. Jestem przeciwna tej bezmyślnej lokalizacji- likwidacja pętli, brak miejsc parkingowych, koszmarny dojazd, zakusy na teren zielony wzdłuż KEN na kontenery na śmieci, parkingi i sanitariaty. Ludzie podpisując ankietę za bazarkiem na pętli, chcieli po prostu bazarku na Ursynowie, a nie koniecznie w tej lokalizacji. I to jest właśnie manipulacja radnego Karczewskiego i Stowarzyszenia, którzy nie dopuszczali ŻADNEJ innej lokalizacji (to epatowanie banerami o Sercu Ursynowa...).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozytywna 14 8 miesięcy temuocena: 28% 

   ZPolaka, byłam na bazarku , rozmawiałam i wszystko jest tak jak powinno być, jest Pani (Pan) niedoinformowana jest woda , prąd itp , nie wiesz to nie rób zamętu

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zpolaka 13 8 miesięcy temuocena: 95% 

   Hahaha

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyzio 12 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Pozytywna gdzie jest ta woda chyba, że w butelkach. Bo budynek po ZTM nie jest udostępniony kupcom.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozytywna 11 8 miesięcy temuocena: 38% 

   Dziękujemy Panie Burmistrzu, że jest Pan za ludźmi i bazarek nadal trwa.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 10 8 miesięcy temuocena: 38% 

   Dołączam się do podziękowań jako jedna z wielu tysięcy osób robiących na bazarku zakupy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zpolaka 9 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Pozytywna , dokladnie Burmistrz jest za ludzmi a nie z ludźmi.zrobił to w białych rękawiczkach.porozmawiaj z kupcami czy są zadowoleni.pod gołym niebem bez prądu,wody ,parkingu.obiecanki cacanki a głupiemu radość.puknij sie pozytywna w globus.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaro 8 8 miesięcy temuocena: 70% 

   Miło, że p. Siarkowska (pozytywna) i p. Karczeski (hbk) wyrazili wdzięczność :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyzio 7 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Tak pozytywna należy serdecznie podziękować burmistrzowi za ten syf który stworzył na pętli. Za brak szacunku dla ludzi handlujących, że pracują w uciążliwych warunkach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 6 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Oglądam ten Nowy Park Linearny i widzę tam maksymalnie 6-ść stanowisk. Mam wrażenie że ten bazar na tej pętli zostanie do końca swoich dni ..... czyli maksymalnie rok. Prokuratura wyda oświadczenie o likwidacji bazaru na pętli jestem o tym przekonany. Bazar zniknie raz na zawsze.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blondyn z Imielina 5 8 miesięcy temuocena: 70% 

   Zdziwisz się... już sam fakt, że prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze oznacza, że nie wierzą, ale chcą sprawdzić. A w papierach jest w porządku, nie sądze by władze miasta chciały się podkładać. Zakład, że umorzą???

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Zakład stoi ! Nieważne kto wygra widzimy się w dobrej knajpie na piwie :) Pozdrawiam

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 3 8 miesięcy temuocena: 65% 

   co innego przenieść bazarek a co innego przenieść bazarek łamiąc prawo widać Kempa próbuje się wybielić

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 2 8 miesięcy temuocena: 67% 

   A burmistrz żenada znowu swoje.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyzio 1 8 miesięcy temuocena: 82% 

   Broni się biedaczek jak może. Skoro prokuratura wszczęła śledztwo to jest coś na rzeczy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2643 sekundy
  REKLAMAA2-WSMAQ---16-01----30-01-2019