REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 października 2014, 15:30 komentarzy 18
  Tak wyglądał spot jeszcze w ubiegłym tygodniu

  Tak wyglądał spot jeszcze w ubiegłym tygodniu (SK)

  W ostatnich dniach września z krajobrazu wokół Kopy Cwila zniknął pół-legalny skatepark. Dzielnica postanowiła odtworzyć w tym miejscu istniejące kiedyś korty tenisowe. Rozbiórka spotu sprowokowała prawdziwą awanturę. Piotr Guział chce załagodzić spór.

  Za Kopą Cwila od lat działał wybudowany siłami środowiska deskorolkowego spot - miejsce spotkań deskorolkowców. Do czasu wybudowania oficjalnego skateparku w Parku przy Bażantarni, był to "namiastka" skateparku. Miejsce dla wielu kultowe. Mimo otwarcia nowego skateparku, na starym spocie wciąż ćwiczyli miłośnicy deski i bmx'ów. Aż do ubiegłego piątku. Tego dnia na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, który zamienił prowizorczyny skatepark w kupę gruzu. Bez uprzedzenia, bez konsultacji ze aktywistami. Trzeba zaznaczyć, że w świetle prawa - spot powstał nielegalnie.

  screen ze strony "Nie głosuję na Piotra Guziała"

  Decyzja o rozbiórce rozgrzała środowisko street skaterów do czerwoności. Na szybko na Facebooku powstała społeczność "Nie głosuję na Piotra Guziała". W ciągu zaledwie dwóch dni zyskała ponad 2.300 polubień. Pojawiła się też lawina nieprzychylnych burmistrzowi komentarzy.

  - Tą decyzją Burmistrz Ursynowa pokazał gdzie ma młodych i fajnych ludzi z prawdziwą pasją. Należy do nich mój syn, który mimo, że młody spędził na "Kortach" wiele czasu. To było kultowe miejsce już dla kolejnego pokolenia pasjonatów deskorolki, zbudowane ich siłami i za ich pieniądze. Dbali o nie. Tym bardziej razi, że Pan Burmistrz mając tą wiedzę nie poinformował nikogo, że taki plan jest. Popieram deskorolkowców w całej rozciągłości - pisze autorka jednego z komentarzy.

  - Zabraliście młodym ludziom miejscówkę która nikomu przez lata była niepotrzebna po to żeby postawić jakieś durne niby ekologiczne baterie słoneczne, z których energia wystarczy na kilka latarenek pomijając cały koszt ten inwestycji, miejsca publiczne są dla wszystkich nie tylko dla polityków realizujących swoje doraźne cele pod publiczkę. Do luftu z takim samorządem! Rozumiem Plac Grzybowski - miejsce w centrum, ale tutaj w tej wsi ursynowskiej? W każdym europejskim mieście są takie spoty, i nikomu to nie przeszkadza - DALEJ MACIE KOMUNĘ WE ŁBIE! - pisze oburzony użytkownik Facebooka (pisownia oryginalna).

   strona na Facebooku

  Guział: To nie ja!

  Piotr Guział szybko zdał sobie sprawę, że decyzja o rozbiórce może go bardzo drogo kosztować. Dlatego urząd dzielnicy zadziałał bardzo szybko zapraszając skateboardzistów na spotkanie. Burmistrz jak nigdy zaczął się natychmiast tłumaczyć.

  - Ja nie podjąłem takiej decyzji. Podjął ją mój zastępca podczas mojej nieobecności związanej ze zwolnieniem lekarskim po wypadku, wbrew mojej wiedzy i woli. Mając wiedzę o proteście okolicznych mieszkańców przeciwko skateparkowi nakazałem zorganizowanie spotkania ze środowiskiem użytkowników tego miejsca celem omówienia sprawy. Niestety nim doszło do spotkania ktoś kompletnie bezsensownie podjął decyzję o rozbiórce, nawet nie informując mnie o tym. Jest mi przykro z tego powodu, rozumiem Wasze oburzenie, które podzielam, bo przez durną decyzję urzędnika bez uprzedzenia zlikwidowano ważną dla Was miejscówkę - napisał do deskorolkowców Piotr Guział.

  Spotkanie ze środowiskiem deskorolokowców odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17:00 w urzędzie dzielnicy. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, już jutro burmistrz spotka się z reprezentacją skaterów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Wawapixel :) 18 ponad rok temuocena: 60% 

   U nas w urzędzie mówią, że to ustawka, żeby Guział miał kolejne 5 minut w mediach, Machaj już wie, że w wyborach będzie słabo więc się podłożył i Guział ma wyjść na zbawcę narodu ursynowskiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama 17 ponad rok temuocena: 0% 

   a dokładnie w jakim urzędzie tak mówią?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kamil Ciszek-Skwierczyński 16 ponad rok temuocena: 67% 

   Najgorsze jest to, że władza w postaci burmistrza i jego pracowników chce rozmawiać i negocjować z mieszkańcami dopiero po wydaniu decyzji. Demokracja obywatelska i szacunek władzy wobec mieszkańców jest nadal na żałośnie niskim poziomie :(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Wawapixel :) 15 ponad rok temuocena: 67% 

   Jestem pewien, że Guział już chce za publiczne pieniądze zadeklarować budowę skate parku w tym miejscu, tylko dlaczego za nasze, niech zapłaci ten kto wydał decyzję o zniszczeniu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiwat345 14 ponad rok temuocena: 50% 

   sprawa jest rozdmuchana, fakt ze kiepsko wyszło z tym brakiem informacji, ale już nie popadajmy w przesadę, skejci święci nie są, mają teraz skejtpark z prawdziwego zdarzenia i niech tam jeżdzą

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama 13 ponad rok temuocena: 50% 

   "pół-legalny", w świetle prawa nielegalny. Czy redaktor czyta to co pisze?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 12 ponad rok temuocena: 57% 

   Chętnie się dowiemy który zastępca jest autorem tej decyzji. Czekamy na nazwisko.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mike 11 ponad rok temuocena: 57% 

   Szkoda, ze ci deskorolkowcy nie rozmawiaja z ludzmi obok mieszkajacymi: stukot, zakrapiane imprezki, sex orgie. Dobrze, ze to likwiduja. Uwazam, ze to byla dobra decyzja. Jedynie co to powinno sie z nimi pogadac.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 10 ponad rok temuocena: 71% 

   Stukot? Sex orgie? Może jeszcze koklusz i gradobicie? Niczego tam takiego nie widziałem. No ale skoro przestrzeń miejska jest problemem, to i okoliczką Kopę zrównajmy z ziemią, bo przecież w zimie na niej dzieciaki na sankach jeżdzą, a w parku przesiadują ludzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aleks 9 ponad rok temuocena: 50% 

   Uważam, że ta sprawa jest rozdmuchana. Jednocześnie podoba mi sie, że burmistrz nie ucieka od problemu, a szybko zareagował spotkaniem. Jak się coś robi to i błędy się popełnia. Zdaje się, że rozchodzi się, że skejci wiedzieli o tym, ale chyba teraz nikt z nimi nie rozmawiał. Przecież dzielnica zrobiła skatepark. Nie rozumiem środowiska skajtowców, pluja na osobę, która zrobiła im skatepark - lekko żenujące.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 8 ponad rok temuocena: 80% 

   Najłatwiej zwalić na kogoś. Ciekawe że ten burmistrz co to zrobił "za plecami" G. nie mam jaj żeby mu się postawić... A tak wogóle to jeśli burmistrz G. zmienia decyzje pozostałych to właściwie po co oni są? Niech G. sam rządzi, jakie oszczędnosci w kasie bedą, przecież każdy burmistrz (a jest ich pięciu) miesięcznie bierze 10tys zł.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yeti 7 ponad rok temuocena: 80% 

   Panie Burmistrzu a kto sobie dobiera i odpowiada za decyzja podwładnych ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~desko-rolka 6 ponad rok temuocena: 55% 

   Burmisrz przestraszył się skate-owców bo to duża grupa potencjalnych wyborców (tuż po kupcach z bazarku na Natolinie). Wiec teraz obieca ale i tak nic nie zrobi przez 1,5 m-ca. Najwyżej potem powie że czasu zabrakło. Na światła przy Zaruby/Wąwozowej nie starczyło mu 4 lat a była to obiecanka przedwyborcza. A nie ładnie zwalać na swojego Zastępcę....i nie ładnie zwalać na urzędników bo oni sami nie podejmują decyzji. Ktoś wydaje polecenia....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nu 5 ponad rok temuocena: 71% 

   Kolejny sukces Naszego Ursynowa, mistrzowie festynow a nie samorządowcy. GUZIALa nie spotkasz w urzędzie tylko na festynie. Opowiada bajki, że nie wiedział to nie jest tak, że robotnicy sami sobie przyszli i coś zrobili.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~guzial-fan 4 ponad rok temuocena: 64% 

   Znowu kombinuje w pierwszym wywiadzie przyznawał się że to jego decyzja, teraz skomle i zmienia zdanie. niedługo powstanie przysłowie "zmienny jak Guział na wietrze". Na marginesie jeśli on nie potrafi kontrolować swoich pracowników to gdzie on się nadaje na burmistrza.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 3 ponad rok temuocena: 33% 

   Zaraz dowiemy się, że to Hanka podjęła taką, a nie inną decyzję i on nic nie mógł zrobić przecież, tylko musiał się podporządkować.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jakub Greloff 2 ponad rok temuocena: 60% 

   Ubiegły miesiąc niezbyt szczęśliwie zakończył się dla ursynowskich pasjonatów sportów ekstremalnych. Szczególnie dla rolkarzy i deskorolkowców którzy nakładem własnego czasu i środków zbudowali miejsce do uprawiania ulubionych sportów. Miejmy nadzieję, że w spokojnej powyborczej już atmosferze uda się do tematu wrócić.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nickt 1 ponad rok temuocena: 67% 

   Zapomniał Pan napisać Panie Jakubie że ci amatorzy sportów wybudowali te konstrukcje na nie swoim terenie bez pytania o pozwolenie a teraz jak przyszedł właściciel i chce korzystać z terenu to nagle krzyk i wrzawa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2713 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019