REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lipca 2021, 07:31 komentarzy 11

  (urząd dzielnicy)

  Maturzyści z Ursynowa otrzymają własny egzamplarz Konstytucji. Ursynowski ratusz rozdaje je absolwentom szkół średnich. Ale tylko swoim. Uczniowie szkół niepublicznych nie mogą liczyć na taki prezent.

  Przekazuję Wam Konstytucję RP. To podstawa ustroju naszego państwa, a także źródło podstawowych praw, wolności i obowiązków obywateli. Cokolwiek będziecie w życiu robić, zawsze pamiętajcie o Konstytucji. To od Was zależy, w jakim kraju będziecie żyli

  - napisał burmistrz Robert Kempa w liście gratulacyjnym dla ursynowskich maturzystów.

  Tym samym do rąk absolwentów ursynowskich szkół średnich - którzy podeszli do egzaminu dojrzałości - trafi egzemplarz Konstytutucji Rzeczypospolitej Polskiej. Urząd co roku przeprowadza podobną akcję. Wyjątek stanowił 2020 rok - z uwagi na pandemię nie było to możliwe.

  Dlaczego akurat Konstytucja? Burmistrz Kempa został pod koniec kwietnia nominowany przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Ursynów do akcji "Konstytucję Podaj Dalej". Stąd też pomysł na wręczenie maturzystom ich własnego egzemplarza ustawy zasadniczej. Chociaż ta dostępna jest bez problemu w internecie.

  - Chcieliśmy zrobić coś więcej niż samo czytanie Konstytucji przed Świętem 3 Maja. Zawsze warto mieć jej spisaną wersję. Sam cenię sobie swój papierowy egzemplarz. Wbrew temu, co wieszczono kilka lat temu, papier wcale nie wyszedł z użycia - zauważa burmistrz Ursynowa.

  Konstytucja tylko dla wybranych

  Celem akcji jest przekonanie młodych ursynowian do poszanowania prawa oraz budowy społeczeństwa obywatelskiego. Darmowe egzemplarze Konstytucji RP trafią do 350 ursynowskich maturzystów. Tyle że maturę na Ursynowie zdawało 642 uczniów, czyli o 292 więcej. Co z nimi? Na prezent od burmistrza nie mogą liczyć absolwenci licznych w naszej dzielnicy szkół prywatnych.

  - Konstytucja powinna być znana wszystkim i każdy powinien mieć możliwość jej otrzymania - komentuje Krzysztof Adamowicz, dyrektor liceum Fundacji Primus z Ursynowa.

  Decyzję o niewłączaniu do akcji uczniów szkół niepublicznych burmistrz Kempa tłumaczy kwestiami formalnymi. Zakup dodatkowych egzemplarzy dla maturzystów z prywatnych liceów byłby trudniejszy do zrealizowania. Choć nie niemożliwy.

  - Zadecydowaliśmy, że ograniczymy się do placówek, dla których jesteśmy organem prowadzącym - mówi Robert Kempa.

  "Nasi" i "nie nasi"

  Wyjaśnienia burmistrza nie przekonują rodziców uczniów szkół niepublicznych, którzy rozżaleni napisali do naszej redakcji. 

  - Akcję dzielnicy należy pochwalić, ale dlaczego doceniono tylko wysiłek maturzystów z publicznych placówek, skoro na Ursynowie mamy dużo niepublicznych liceów? Przecież maturzyści ze szkół prywatnych wcale nie zdają łatwiejszej matury! - komentują rodzice, dodając, że w dzisiejszych czasach, gdy Konstytucja jest szczególnie ważna, nie powinno się wprowadzać podziałów na uczniów "naszych" i "nie naszych".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nick_znik 11 2 miesiące temu

   Działalność wywrotowa. Jak tak można sprzeciwiać się władzy?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zbieram na wyjazd pod namiot 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Oni dostali Konstytucję, my nie dostaliśmy, a przecież Konstytucja zabrania dyskryminacji...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel-wyborca 9 2 miesiące temuocena: 83% 

   Może ci, którzy nie zdali tej matury w tym roku, o których wczoraj pisało HU, to ci z niepublicznych...? Jeszcze by się dowiedzieli co to jest samorząd terytorialny, na podstawie czego działa i za co jest odpowiedzialny... I wyszłoby im, że jakakolwiek partyjna Komisja Edukacji i Sportu z jej przewodniczącymi i dietami nie jest nikomu do szczęścia potrzebna. Wyrzucone publiczne pieniądze w błoto.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ab 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   Panie burmistrzu Robercie Kempo! Byłoby dobrze, gdyby w podpisanym przez Pana liście gratulacyjnym dla maturzystów nie robił Pan błędów interpunkcyjnych. Jeden błąd, jak widzę, poprawiła już w artykule redakcja haloursynów, ale na oryginale niestety razi. Brakuje mianowicie przecinka przed "w jakim" w zdaniu: "To od Was zależy w jakim kraju będziecie żyli." Drugi błąd - to brak przecinka przed "jak" w zdaniu: "To mieszkańcy tworzą samorząd i od woli mieszkańców zależy jak ten samorząd będzie funkcjonował." Kaganek oświaty, jaki Pan niesie, powinien buchać jasnym płomieniem, a nie być płomieniem przygaszonym przez błędy interpunkcyjne. Oba błędy dokumentuje zdjęcie nad artykułem. Mam nadzieję, że redakcja go nie usunie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 7 2 miesiące temuocena: 32% 

   Decyzja burmistrza jest zupełnie zrozumiała. Dlaczego niby z publicznych pieniędzy mają być fundowane prezenty dla uczniów szkół niepublicznych?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 2 miesiące temuocena: 86% 

   Raczej powinien dać prezenty uczniom szkół niepublicznych, bo nie obciążają jego budżetu. A na poważnie to albo wszystkim, albo nikomu. Inaczej to jest dyskryminacja.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konstanty Ildefons 5 2 miesiące temuocena: 94% 

   Konstytucja konstytucją, a etyka i przyzwoitość nadal w deficycie u pana Kempy. Skoro burmistrz rozdaje egzemplarze konstytucji to znaczy, że kupił je za własne pieniądze? Wkurzają mnie akcje typu: Burmistrz XYZ zaprasza na koncert, albo piknik pod patronatem prezydenta ZXY. Powinno się zakazać politykom i urzędnikom tego typu promocji za publiczne pieniądze.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nieprawdopodobne 4 2 miesiące temuocena: 81% 

   Ale osioł...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SZOK 3 2 miesiące temuocena: 85% 

   Tradycyjnie wyszła słoma z butów. Kempa nigdy niczego się nie nauczy - burmistrzu dwója z etyki,tylko w tym wieku nie możliwości poprawki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zbieram na wyjazd pod namiot 2 2 miesiące temuocena: 85% 

   Młodzieżowej Radzie Dzielnicy Ursynów już dziękujemy. Zamiast np. załatwić i przedstawić naszym uczniom ofertę pracy wakacyjnej w ursynowskich przedsiębiorstwach to bawicie się w politykę. Zapiszcie się do młodzieżówki PO i zwolniijcie miejsce dla młodzieży, która naprawdę chce coś zrobić dla rówieśników.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 2 miesiące temuocena: 86% 

   Reszcie uczniów można rozdać cebulę i kazać ją obierać. Też by się popłakali

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4011 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021